Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Veletek is állandóan megesik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Veletek is állandóan megesik az ehhez hasonló hirtelen “kommunikációs-hanyatlás”?

Figyelt kérdés

Velem állandóan. És próbálok rájönni, hogy mi az oka. Hogy kiben is van a hiba: bennem vagy a másik félben…

Az elején mindig aktív a kommunikáció, megvan az érdeklődés, találkozások sorozata, egész napos messenger beszélgetések… Majd ha picit több ideig nincs találkozás, akkor oda a kommunikáció is…

Ha megszólod, hogy rosszul esik, akkor piócának vagy titulálva, aki nem hagy szabad teret. Ha nem, és beletörődsz, akkor meg azt az érzetet kelted a másikban, hogy ez neked így megfelel ha nem szólsz…

Kérdem én, most mi a jó?! Jelenleg megint ebben a helyzetben vagyok és marhára nem tudom, hogy mit tegyek. Komolyan, szinte már unom, hogy állandóan ilyen helyzetbe kerülök. Nagyon rosszul esik, de előre látom, hogy ha hangot adok, után a tipic magyarázatok jönnek: “nagyon sok a dolgom, nincs most idom, ha tudnád mennyi minden összejött…”

És aztán én lennék az önző, aki gyerekes módon viselkedik, hogy hisztizik… Ti mit tesztek ilyen helyzetben? Vagy hogyan lehetne ezt felvezetni olyan módon, hogy az ne legyen tolakodó?! Eskü, írjatok példákat is, mert én már tényleg nem tudom, hogy mi a jó és mi nem…


márc. 13. 17:52
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérdező te olyan szinten megfelelési kényszerben szenvedsz, figyelem és szeretetéhes vagy, nem becsülöd saját magad, hogy még a morzsákkal is megelégedsz egy ideig és megvárod míg kiraknak téged mondvacsinált kifogásokkal.

Még ilyen szinten nem értékeled önmagad, azzal foglalkozol, hogy mást mit gondol rólad miközben boldogtalan vagy nem kéne ismerkedned senkivel.

Elsősorban magadat kéne helyrehozni egészséges lelkület mentén mert azért fogsz ki sorozatosan olyan személyeket akik kihasználnak akármilyen téren...

márc. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Igazad van, és én ezt tudom is magamról, h nincs minden rendben velem… Mert túlságosan más érdekeit nézem. Nem is tagadom, nem is szeretnék magyarázkodni. Ne értsd félre. Ment a zöld, mert egyetértek…

Viszont ezzel mit lehetne kezdeni? Hogyan tudnám magamat “felerősíteni”, hogy tudjam ezeket a helyzeteket kezelni?…

márc. 13. 18:48
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalom növelés kellene hozzá és nem mellékesen emberismeret.
márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod megváltoztatni a másik ember viselkedését. Teljesen felesleges találgatni, hogy a másik miért viselkedik úgy, ahogy.


"És próbálok rájönni, hogy mi az oka. Hogy kiben is van a hiba: bennem vagy a másik félben…"

A te oldalad nézd. "Én mit csináltam "rosszul", miért elégedtem meg ennyivel? Miért választok olyan embereket, akik nincsenek rám jó hatással? Szerintem célszerűbb ezeket a kérdéseket feltenned magadnak, ahelyett, hogy a másik viselkedését fejtegetnéd.


"Viszont ezzel mit lehetne kezdeni? Hogyan tudnám magamat “felerősíteni”, hogy tudjam ezeket a helyzeteket kezelni?…"

Nagyon egyszerű. Elméletben, ha megérted, akkor át tudod ültetni gyakorlatba. Ha azt érzékeled, hogy valahol nem értékelnek, akkor TE ÉRTÉKELD MAGAD és sétálj el.

márc. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Az első nyilván, de kellene a “recept” 😄 Sajnos az önbizalmamat az ilyen típusú kapcsolatok részben vagy már teljesen kiölték belőlem…
márc. 13. 18:56
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
És te mindig akarsz vele beszélni? Neked nem volt olyan korábban hogy a francba most mit is írj arra amit ír? Mert ha van sok saját elfoglaltságod, akkor ő is be tud zavarni. Esetleg ha volt ilyen észre is vehette, hogy kevésbé vagy lelkes. Ez oda vissza is megy.
márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus?
márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
16. Ez a mit is írjak arra amit ír, általában akkor szokott bennem előtörni, ha nem akarok sablonos választ, hanem olyat amire tud is reagálni. 😊
márc. 13. 19:17
 19/30 A kérdező kommentje:
17. Jártam már pszichológusnál és nekem az egy hatalmas csalódás volt… Vagy rossz szakembert választottam, vagy ez ilyen szakma, de a végére már a pénzlehúzást érzékeltem benne. Azt hittem az utolsó ülésen valamit megállapít, tanácsot ad, de ehelyett az volt a kérdés, h “Mi az amit magával visz az ülésekből?”… Hát, b@xki, ennyi erővel magammal is elbeszélgethettem volna.. 🙈
márc. 13. 19:20
 20/30 anonim ***** válasza:

" Ez a mit is írjak arra amit ír, általában akkor szokott bennem előtörni, ha nem akarok sablonos választ, hanem olyat amire tud is reagálni. 😊"


Kérdező, összefoglalva az eddigieket én azt tanácsolom, hogy keress magadhoz illőt, aki ugyanolyan törődő és érzelmes. Ez a megoldás. Olyat akivel egyenlő az adok-kapok.

márc. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!