Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Páromnak fontos egy lány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Páromnak fontos egy lány barátja, akit én képtelen vagyok elfogadni, az alábbi okok miatt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Alapvetően nincs vele gond szerintem, ha lány barátja van a páromnak, bizonyos határokon belül persze. Itt sem gondolom kifejezetten, hogy átlépték volna a határokat, bár volt rá példa, hogy a csaj a nyakába ugrott, máskor hátulról ölelte meg és mondta hogy "tudod, hogy szeretlek", meg mikor kettesben mentek el kocsmázni este, az sem nagyon tetszett... De úgy ahogy megbeszéltük, hogy ezek nem férnek bele, nem gondolnám hogy több van köztük barátságnál.

A problémám az, hogy a lány személyisége elfogadhatatlan számomra, egyszerűen nem tudok rá emberi lényként tekinteni, ilyen IQ szinttel, pedig én elég jóindulatú embernek tartom magam, sosem utáltam még senkit. 1,5 éven keresztül se nem tanult (pedig elvileg egyetemre járt) se nem dolgozott, nem is keresett munkát, pedig szülei nem támogatták, de úgy tűnik nem zavarta, hogy 200 forintos löncshúson él. Budapesten diákként pedig az nem talál pénzkereseti lehetőséget aki nem akar. De bulizni, koncertre eljárt a haverjaival (persze a többiek fizették neki), volt jó pár alkalmi kalandja. Párom tavasszal ismerte meg. A csaj több embertől kért kölcsön, ugye kolit fizetni sem volt pénze, egyetemen átrakták fizetősre, nem tudta "folytatni", ja cigit azért tudott venni, arra volt pénz. Szeptemberre pénz nélkül nem tudott volna hol lakni, hát barátomék befogadták az albérletbe ingyen egy hónapra, amiből valahogy 2 és fél lett... Munkát továbbra sem volt képes találni, de keresni sem valószínűleg, 22 évesen. Végül párom haverjai megoldották, hogy felvegyék a Mekibe, na azt rendesen csinálja végül elvileg. Szóval tudja kin hogy kell élősködni, de hogy ennyi idősen alapvető dolgokat megtegyen az nem megy. Én ilyen buta embert nem láttam még, párom állítja, hogy tök értelmes, és hogy milyen kimagasló érzelmi intelligenciája van, nehéz gyerekkora miatt szervezi ilyen nehezen az életét. Már 24 éves, munkát még ennyi idősen sem talált magának soha, nemrég eljött a Mekiből, mert gyrosozós pasija odavitte, akivel aztán szakítottak, majd (igen, talán utána) lefeküdt a gyrosos pasijának a legjobb barátjával, ami miatt az exe lehordta minden k*rvának, most így dolgoznak 3asban.. Szóval gondolom most végre (de ügyes) találni fog másik munkát, csak nem akar ilyen közegben lenni.

Barátom volt, hogy be akarta vinni ahhoz a céghez ahol ő dolgozik, hát mondtam, hogy felejtse el, keressen magának jobbat ha akar, nehogy már mindig ki legyen szolgálva, hogy jaj szegény, de rossz neki. De magának köszönhet mindent. Barátom meg ilyen megmentő akar lenni, sőt konkrétan úgy viselkedik vele, mintha az apja lenne (ez így ki is van mondva köztük). Nagyon zavar, hogy egy párom számára fontos embert utálok. Mivel ő tervez vele, találkozni, beszélni akar vele, és minden egyes alkalom hogy eszembe jut rossz érzéseket szül bennem. Múltkor beszéltünk, hogy kiket hívnánk meg az esküvőnkre majd (nincs még tervben, csak így elméleti szinten), és nem tudom elfogadni, hogy neki ez a lány fontos és mindig meg kell hívni mindenre. Biztos velem is van a baj, és bocs, hogy ilyen ítélkezően írtam róla. Mivel segíthetnék ezen a helyzeten?


2016. febr. 27. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek teljesen normális, emberi érzések.

Tudom, hogy nem éppen dobta be a szívedbe magát-érthető okokból-, de ha megpróbálnád jobban megismerni, progit csinálni vele, ugyanez lenne?

Lehet érdemes lenne közelebb megismerni, összebarátkozni vele, egyrészt most felszínesen ismerheted, másrészt ha nem is szereted meg jobban, de ha a barátodnak tényleg fontos ez a barátság, neked pedig vannak fenntartásaid ezzel, tudod, van az a mondás, hogy tarts közel a barátaidat, az ellenségeidet pedig még közelebb.

2016. febr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod! :)

Én is úgy érzem, lassan be kell ismernem, hogy ezt a hozzáállást nem folytathatom tovább, mert senkinek nem lesz jobb tőle, nem érek el vele semmit.

Nehezen megy ez nekem, de valószínűleg meg kell próbálnom elfogadni....... Pedig jó lenne ha lenne más eshetőség

2016. márc. 2. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:

A másik eshetőség az, hogy elmondod a barátodnak (még egyszer) az ezzel kapcsolatos érzéseidet, problémáidat, álláspontodat, és megpróbáltok közös nevezőre jutni. Ha pedig nem sikerül, akkor akármennyire kemény dolog is, de szakítás következik. Mert elképzelhető, hogy a lány hosszú idő (több év) alatt megváltozik valamennyire, de azalatt az idő alatt a ti kapcsolatotok úgyis tönkre megy, és közel sem biztos, hogy "megéri" az idő- és energiabefektetés.

Szerintem itt neki el kell döntenie, hogy továbbra is játszani akarja-e a szuperhős megmentőt, csekély sikerkilátásokkal, és azzal a tudattal, hogy ez neked nem jó, vagy belátja, hogy ez így nem megy, és elkezdi leépíteni a csajjal való kontaktot.

2016. márc. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de abból kiindulva, hogy "a ti kapcsolatotok úgyis tönkre megy" nem fogok döntéseket hozni, mert ez nem így működik szerintem. :) Attól függetlenül, hogy van igaz abban amit írtál.
2016. máj. 25. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!