Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők szépségápolására szánt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők szépségápolására szánt termékei mennyit vesznek el a közös kasszából egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
2016. máj. 17. 13:55
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem sminkelek, szóval arra nem megy el pénz. Fodrászhoz félévente járok vágatni. Havonta járok kozmetikushoz gyantáztatni, az kb 3500 ft, egyébként ha kimarad egy hónap valami miatt, akkor a barátom szokta kérdezgetni, mikor megyek. Samponra, szappanra és hidratálóra viszont sokat költök, mivel elég durván ekcémás vagyok, és csak a teljesen természetes dolgokat viseli el a bőröm, ami drága tud lenni (főleg a sampon). A parfümöt általában ajándékba szoktam kapni családtól ünnepekre, magamnak még nem is vettem. Ruhát, cipőt nem szoktam havonta venni, csak ha valamire szükség van. Mi közös kasszán vagyunk egy éve, de nem volt még veszekedés a pénz miatt. Nem szoktunk amiatt problémázni, ha mondjuk ő meg akar venni egy számítógépes játékot, vagy az én bevásárlókosaramba becsúszik egy könyv. Nem visszük ezeket túlzásba, de néha kell magunkra költeni.
2016. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
közös kasszából semmit! as közös kassza a számlákra, lakbérre, és kajára van, + fogyó cikkek. Egyéni piperecuccokat mindenki magának fizeti.
2016. máj. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Én mondjuk 3 hónapra lebontva tudom ezt megmondani, és mivel még nem éltem együtt senkivel, csak a sajátomat. Ez alatt elhasználok:

- 3 tusfürdőt, 250/300 ml-set, ezek 200-300 Ft/db

- 3 sampont, ebből max. 700 Ft / db

- 3 flakon szárazsampont (nagyon gyorsan zsírosodik a hajam) , ez 500 Ft/db

- krémdezodorból kb. 2-t, ez 700-1500 között / db, mert az olcsóbbak nem jók nekem

- fogkrémet nem tudom megmondani pontosan, mert családilag használjuk még

- 1 alapozót (max. 3000-et fizetek ki érte)

- évente veszek egy csomag eldobható borotvát

- fél doboz púdert, ez így kb. 1000 Ft-ra jön ki

- 3 kis csomag betét vagy egy dupla csomag és egy kis csomag, ez olyan 1200-1500 között lehet így összesen

- 250 ml sminklemosót, ami így 300-500 Ft-ra jön ki

- másfél üveg lakklemosót, ez lehet kb. 450 Ft

- másfél korrektort, amiből ha a legdrágábbat vesszük, amit használtam, akkor 3000 Ft

- egy doboz arckrém, 1000 Ft (plusz egy éjszakai, de az olyan tömény, hogy kb. fél év, mire elhasználok egyet, az így kb. 500 Ft per 3 hó)

- 3 csomag vattakorong, kb. 1000 Ft

- egy szempillaspirál, kb. 800 Ft

- szappant csak kézmosáshoz használok, így egy 200 Ft-os szappan elég nekem egy évig kb.


illetve most fogok majd műkörmöztetni, mert iszonyat gyengék a körmeim és törnek, az 3havonta 15000 lesz. Ez így összesen havi 10-11e-re jön ki, mert nem mindig fogynak el ezek ennyi idő alatt. Ja lés évente veszek egy tubus pattanástalanító gélt, kb. 800 Ft-ért.


Ezeken kívül veszek néha egy-egy új dekorkozmetikai terméket, általában a legértékelt tálkákból, és tényleg nem túl gyakran. A hajam nem festetem, borotvahabnak sampont és tusfürdőt használok, a szőrt otthon szedem magamnak. Amit leírtam, ebből le tudok mondani egyes termékekről, ha nagyon megszorulnánk (pl. sminktermékek - azért sminkelek, mert irodában dolgozom -, arckrém, a leendő műköröm). És ugye kérdés, hogy beleszámított-e a fogkrém, betét stb. abba, amire gondoltál...


És ugye az sem mindegy, kinek milyen a bőre, mit igényel a szervezete. Van, akinek pl. olyan érzékeny a bőre, hogy csak a 2000e-s tusfürdőt bírja, vagy arckrémből, alapozóból kell durván drágát választania.

2016. máj. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Én vezetem a kiadásaimat:

hajsampon, balzsam együtt 1000ft/ 3 hónapra

Fodrász 3000 ft / 6 hónap

Smink: 6000/év (de ebből sok minden tovább is elég, mint 1 év pl púder-szemfesték-alapozó ezeket nem használom gyakran.)

Hajszínfrissítés: 700 ft/ 6 hónap

Bioszappan arcra: 700 ft / év

Arckrémem: 800 ft / 8 hónap

Összesen: 1115 ft körül van havi bontásba. Hozzáteszem könnyű dolgom van mert a hajam sem problémás és az arcbőröm sem. A sminkeket meg általában féláros kuponnal veszem meg egyszerre egész évre.


Ez csak ami az enyém, ezen kívül tusfürdő meg ilyesmi közös a párommal. Plusz ő többet költ fodrászra mivel gyakrabban kell járnia, valamint több hajformázót használ.

2016. máj. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

ügyesen kihagytam a sminklemosót, parfümöt és a ritka szárazsampon használatot. A lemosómat is féláron vettem így 800/3-5 hónap. Szárazsampon: 699/ 2 hónap. Kedvenc Zara parfümöm 2995/6-7 hónap. (nem szereti a bőröm a parfümökben lévő alkoholt, így csak alkalmakkor használom. Amúgy is finom illatom van :D)

összesen így már olyan 2000 forintra jött ki havi lebontásban :/ huhh... ettől egy kicsit kevesebbre számítottam :)

22/L


Mondjuk a párom ettől jóval többet költ az ő hobbijaira, szóval mégis csak jó arány :D

2016. máj. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Az én barátomnak a kasszájából egy fillért sem vesz el az én szépségápolásom.

Mindent saját költségemen veszek, nem lenne arcom lehúzni őt ezzel.

Ha eljön az a hónap, hogy több mindent kéne egyszerre vennem (pl. tusfürdő, sampon, balzsam, fogkrém, smink cucc stb.) akkor is max 4-5 ezer Ft alatt összehozom a dolgot. 23L

2016. máj. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Milyen közös kassza. A párkapcsolatban nem feltétlenül van közös kassza.

Nekem 3éves kapcsolatom van. Még sincs közös kasszánk. Csak a közös programokat fizetjük fele-fele arányban.

Pl évforduló.

De a kozmetikumokat,ruhákat saját pénzből fizetnem. Eszembe nem jutott volna,hogy a barátom fizesse ki.

Ha össze is házasodunk,akkor se így fog működni. Az tuti,hogy a barátom nem lesz hajlandó ilyenket költekezni, én pedig a saját fizetésemből kifizetem,már ha tudom. Ha épp nem engedhetem meg magamnak,akkor majd a következő hónPBAN megveszem.

2016. máj. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Nálunk átlag olyan 10-et. Ez tulajdonképpen csak a fodrász :D A többit (tusfürdő, sampon, ilyenek) nem számolom bele, mert az nem a szépségápolás kategória nálam, inkább az alap igényesség és higiénia kérdése, és megjegyzem, ez pontosan ugyanannyi nekem, mint a páromnak (kb egy árkategóriás tisztálkodási szereket vásárolunk). Minthogy sminkelni nem igazán szoktam (max szempillaspirál, az meg évente kb 2500 ft), parfümöt meg jellemzően ajándékba kapok, körömlakkot nem tudok használni, mert falat mászok, és nem igazán éri meg kétnaponta minden edzés után átfesteni, szóval nálam ez tényleg csak a hajfestésben-vágásban merül ki. Ez valóban jelentősen több, mint a vőlegényemé, aki háromhavonta elmegy a fodrászhoz és 1500 ft-ből 5 perc alatt lenyírják géppel, míg én minden hónapban elslattyogok a szalonba és legalább egy órán keresztül nézegetem a roppant izgalmas Marie Claire, Nők lapja, meg hasonló színvonalú magazinok randitanácsait.
2016. máj. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk kozos kasszan, sajat fizetesbol koltok. Havi szinten valtozo, ha nem veszek parfumot akkor kb 50 korul mozog, ha veszek akkor lenyegesen tobb:-)


Mivel nem kell minden honapban sminket vennem, igy zomeben az arckremek, pakolasok, masszas az ami sokba kerul, szoval neha van az 60-70 is, mas kerdes, hogy megengedhetem magamnak.

2016. máj. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Akkor nem is vagytok annyira nagyigényűek ,teljesen hozzátok az elvárható szintet leszámítva az utolsó hozzászólót.
2016. máj. 17. 17:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!