Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Üdv! Az a helyzet, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Üdv! Az a helyzet, hogy nem kedvelem túlságosan a párom családját. Pontosabban fogalmazva, csak annyi a bajom velük, hogy rettentő igénytelenek. Szerintetek mit kéne tennem? Mi legyen a taktika?

Figyelt kérdés

Na konkrét példák az igénytelenségre: étkezés, úgy esznek mint az ősemberek.. Nem használnak kést pl, kiszedik a mélytányérba a levest, majd utána beleteszik a rántott húst meg a krumpli és nekiállnak kanállal meg kézzel enni.. Nem vagyok egy úri gyerek, de mi úgy nevelkedtünk hogy leves alatt lapostányér, és szépen késsel villával a rántott húst.. Na utána tortához nincs ám külön sütistányér meg villa náluk.. Após simán nekiáll késsel enni a tortát, de azt már azért lapostányérban.. Amikor először voltam náluk úgymond ünnepi ebéden(szülinap) akkor pl se kés, se szalvéta se pohár az asztalon.. Emellett a házuk elég dzsuvás, a WCben penészes az ablak, tiszta pókháló minden, egyszer megkérdezték kérek e kávét, mondom igen, erre egy dzsuvás üvegpohárban félig kaptam egy tejeskávészerű löttyöt.. A párom két bátyja is rettentő igénytelen, a szobájuk hót retek, az egyik szó szerint bokáig jár a szemétben, zoknik szanaszét, morzsa por mindenfelé..

Szóval ez engem zavar, és állandóan ég a pofám a családom előtt, pl ha anyém is jön hozzánk egy szülinapra pl, és a párom családja is itt van. De nem tudok a szituval mit kezdeni. Annyit, hogy itt nálunk rendesen megterítek.. ja és a párom mosogatni sem tud rendesen, csak ímmel-ámmal mossa el a dolgokat és szinte ugyanúgy néznek ki mint előtte.. :D Ezt is már szóvá tettem, de csak sértődés lett belőle.. Így az van, hogy ha egy családtagom jön, akkor gerillamosogatás titokban, poharak, tányérok.. :D Tudom gáz, de ez van.. De amúgy jóravaló, nagyon szorgalmas, és rendes lány, és jól is néz ki :) Ő egyébként nem rendetlen mint a bátyjai. Szóval szerintetek? Jó e za taktika, vagy mit kéne csinálnom? :) vagy sztetetek ez szakításhoz is vezethet? Mindig arra gondolok, hogy ha lesz gyerek, mi lesz vele? Jól bánik amúgy a gyerekekkel a párom, csak sztem pár év után már nem tudna nekik átadni semmi értéket, vagy legalábbis igényességet, meg amit a modern világ megkövetel. Párom is azért fejlődött mellettem nem keveset, mert mintha farkasok nevelték volna olyan volt szegény :)


2018. ápr. 3. 11:53
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy nem nagyon vagyok abban a helyzetben, hogy nagyon ellenük beszéljek, mert komolyan segítettek pár dologban nekem..
2018. ápr. 3. 12:43
 12/39 anonim ***** válasza:
0%

Miért fontos, hogy milyen a család? Nem velük éltek. Annyi teret hagyjatok nekik a kettőtök életében, amennyit akartok, amennyi még egészséges. Nem értem, miért kéne bármit is tenned ez ügyben, vagy miért zavar egyáltalán. Amikor ott vagytok, viseld el a lehető legfájdalommentesebben, aztán le van tudva. Ha ez túl sok, akkor járjatok hozzájuk kevesebbet.

Szóval nagyon fura, hogy ennyire foglalkozol ezzel... A párom szülei is sokkal kevésbé adják meg a módját pl. az ebédnek, de sosem merült fel, hogy zavarna, az meg főleg nem, hogy megváltoztassam őket.

2018. ápr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

"nem tud késsel enni???

szép lesz vele egy vacsora a barátokkal"


Sajnos nem.. Úgy eszik ilyenkor, hogy előre felvágja késsel a húst, aztán a jobb kezével villával felcsipegeti, ja kézzel segítve, mint az oviban.. Amúgy nem járunk el úgymond vacsorázgatni, de pl nyáron megyünk nyaralni félpanziüós ellátással, háát, remélem nem nagyon látja majd a gazda az evészetet.. :D Ráadásul az igénytelen báty is jön.. (aki amúgy intelligens és rendes gyerek)

2018. ápr. 3. 12:46
 14/39 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj, hogy te inkabb csak szeretned kulonbozonek latni ezt a lanyt a csaladjatol - pedig nem az. Meg a tanyerbol sem lehet enni, amit "elmosogat". Fuj.
2018. ápr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

"Miért fontos, hogy milyen a család? Nem velük éltek. Annyi teret hagyjatok nekik a kettőtök életében, amennyit akartok, amennyi még egészséges. Nem értem, miért kéne bármit is tenned ez ügyben, vagy miért zavar egyáltalán. Amikor ott vagytok, viseld el a lehető legfájdalommentesebben, aztán le van tudva. Ha ez túl sok, akkor járjatok hozzájuk kevesebbet.

Szóval nagyon fura, hogy ennyire foglalkozol ezzel... A párom szülei is sokkal kevésbé adják meg a módját pl. az ebédnek, de sosem merült fel, hogy zavarna, az meg főleg nem, hogy megváltoztassam őket."


Igazad lehet.. Engem amúgy alapvetően azért zavar, hogy ha majd lesz gyerek, mit lát ott?? Meg a páromtól mit tanul? Jó, arra ott vagyok én, hogy erre arra tanítsam. Bár végülis sztem nem nagyon lenne ott a gyerek. A másik ami zavar, hogy a párom ezt észre se veszi, sőt ugye ő is ilyen kicsit, és úgy tűnik mintha jobban is érezné magát a körükben. Az én családommal pl látványosan feszengett, meg néha bunkózott is.. Ezt azért szóvá tettem, javult is ez valamelyest. Tehát azt mondanám, hogy inkább hozzájuk hasonló igénytelen lúzerek (már bocsánat) közt érzi magát jól, felszabadultan. Aki úgymond "menőbb", vagy legalábbis nem ilyen, azokra csúnya szemmel néz, feszeng köreikben. Bár javult ezügyben valamelyest.

2018. ápr. 3. 12:52
 16/39 anonim ***** válasza:
31%

Te lenézed a családját (ok), de őt is, ez a kapcsolat így halálra van ítélve.

Tudod: hasonló a hasonlóval

2018. ápr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos lány amúgy, persze szeretem is.. Igazából sztam kapcsolatfüggő. Én meg egy úgymond normális nőnek nem kellenék :)) Megszerezni valszeg meg tudnám, de megtartani nem :) Mert nem járok el sehova, inkább magamnak való vagyok stb. Annyit tehetek, hogy próbálom terelgetni óvatosan, látok néha pozitív jeleket (pl h tanul a családomtól pl főzéssel kapcsolatos dolgokat, mert amúgy az ő családja tudománya kimerül a rántott hús-sült krumpliban, nem is nagyon esznek meg mást..) Tehát ez a taktika kéne, hogy óvatosan terelgetni, talán ez bejönne valamilyen szinten. Korábban amúgy nem egyszer szóvá tettem a családját, hogy rossz a családi háttere, meg hogy ne legyen ott sokat, de mintha lenne egy gát az agyában, amin ez nem megy át.. Na egyébként szerencsére nem találkozunk sokat a családokkal. Az én családom (főleg anyám..) meg mindentudó okoska, ami engem is idegesít már :) De belátom, nem egyszer igazuk van.. De amúgy nem traktálják hogy így meg úgy csináld. Igazából szinte csak ünnepnapokon találkozunk. Mégvalami: egyszer egy ismerős mondta, hogy saját családunkkal szemben is álljunk ki egymásért ha kell. Én sztem megtenném, de ő sztem nem.. Nem tud onnan elszakadni, főleg az apjától meg az egyik bátyjától..
2018. ápr. 3. 13:06
 18/39 anonim ***** válasza:
61%

dehogy szereted

vagy egy gyereked, akit nevelhetsz

elég szánalmas az egész sztori

2018. ápr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Jaj jóbarát, ez nehéz helyzet. Hogy te túlontúl pedáns vagy, a te dolgod, nem szól meg érte senki. A kislány viszont igénytelen, és a szakadék köztetek nem biztos, hogy áthidalható. Az én párom az én ingerküszöbömet még éppen nem meghaladó mértékben rendetlen és trehány, és a családi házukat elnézve értem, miért nem igényli a gyakori takarítást, de nálunk ez egyáltalán nem okoz mindennapos problémákat. A legtöbb dologban alapos, amiben meg nem, azt meg én csinálom. Te viszont láthatóan nem tolerálod a barátnőd életvitelét (mondjuk a családjával nem tudom, mi bajod, nem velük élsz, az meg, hogy a rántott húst megfogják kézzel, hát ahhoz sok közöd nincs), így azért nehéz lesz vele.
2018. ápr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Most olvastam vissza amit írtam, örülök, hogy ki tudsz rajta igazodni telefonról nem úgy sikerült. :) hidd el nem attól lesz valaki jó anya vagy xar anya mert meg tud vàlaszolni pár dolgot. A vigasztalàsra ott lesz ő te pedig a kérdések megvàlaszolàsàban. Szerintem csinál valamit és ha nem megfelelő szó nélkül melózz utàna. Biztos nem fog jól esni neki baromi idegesítő de lehet ràjön, hogy akkor ezt legközelebb jobban letisztítom. A baràtnődön tudsz csiszolni, a szülein esélytelen.
2018. ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!