Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Üdv! Az a helyzet, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Üdv! Az a helyzet, hogy nem kedvelem túlságosan a párom családját. Pontosabban fogalmazva, csak annyi a bajom velük, hogy rettentő igénytelenek. Szerintetek mit kéne tennem? Mi legyen a taktika?

Figyelt kérdés

Na konkrét példák az igénytelenségre: étkezés, úgy esznek mint az ősemberek.. Nem használnak kést pl, kiszedik a mélytányérba a levest, majd utána beleteszik a rántott húst meg a krumpli és nekiállnak kanállal meg kézzel enni.. Nem vagyok egy úri gyerek, de mi úgy nevelkedtünk hogy leves alatt lapostányér, és szépen késsel villával a rántott húst.. Na utána tortához nincs ám külön sütistányér meg villa náluk.. Após simán nekiáll késsel enni a tortát, de azt már azért lapostányérban.. Amikor először voltam náluk úgymond ünnepi ebéden(szülinap) akkor pl se kés, se szalvéta se pohár az asztalon.. Emellett a házuk elég dzsuvás, a WCben penészes az ablak, tiszta pókháló minden, egyszer megkérdezték kérek e kávét, mondom igen, erre egy dzsuvás üvegpohárban félig kaptam egy tejeskávészerű löttyöt.. A párom két bátyja is rettentő igénytelen, a szobájuk hót retek, az egyik szó szerint bokáig jár a szemétben, zoknik szanaszét, morzsa por mindenfelé..

Szóval ez engem zavar, és állandóan ég a pofám a családom előtt, pl ha anyém is jön hozzánk egy szülinapra pl, és a párom családja is itt van. De nem tudok a szituval mit kezdeni. Annyit, hogy itt nálunk rendesen megterítek.. ja és a párom mosogatni sem tud rendesen, csak ímmel-ámmal mossa el a dolgokat és szinte ugyanúgy néznek ki mint előtte.. :D Ezt is már szóvá tettem, de csak sértődés lett belőle.. Így az van, hogy ha egy családtagom jön, akkor gerillamosogatás titokban, poharak, tányérok.. :D Tudom gáz, de ez van.. De amúgy jóravaló, nagyon szorgalmas, és rendes lány, és jól is néz ki :) Ő egyébként nem rendetlen mint a bátyjai. Szóval szerintetek? Jó e za taktika, vagy mit kéne csinálnom? :) vagy sztetetek ez szakításhoz is vezethet? Mindig arra gondolok, hogy ha lesz gyerek, mi lesz vele? Jól bánik amúgy a gyerekekkel a párom, csak sztem pár év után már nem tudna nekik átadni semmi értéket, vagy legalábbis igényességet, meg amit a modern világ megkövetel. Párom is azért fejlődött mellettem nem keveset, mert mintha farkasok nevelték volna olyan volt szegény :)


2018. ápr. 3. 11:53
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Hát amúgy okés, hogy zavar az igénytelenségük, de téged mennyiben érint ez? Megváltozni nem fognak a kedvedért, ezt elhiheted.
2018. ápr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

"Feleslegesen problémázol amúgy, ha neked ez megfelel, hogy enni meg mosogatni tanítod a felnőtt párodat, akkor oké, do it. Én nem csinálnám, és senkitől nem fogadom el az ügyetlenkedést. De én nem te vagyok."


OK, de ha ezt ellensúlyozzák más, komoly értékek? :) Nem egyszer gondolom amúgy, amiket olvastam-hallottam-tapasztaltam általában a nőkről, hogy én még örülhetek, hogy van egy becsületes, rendes párom, még ha egyszerű is kicsit.. Nincs elhülyítve feminizmussal, nincs elszállva magától h neki diplomája van(nincs), és mindent megcsinál itthon, még ha nem is mindent jól :) És mielőtt valaki beszól, hogy hímsoviniszta disznó vagyok: én sose presszionáltam erre, hogy nekem ugráljon.. Most is szoktam mosogatni, porszívózni, törölgetni, ja, meg csinálom a házat..

2018. ápr. 3. 15:07
 33/39 A kérdező kommentje:

Hát amúgy okés, hogy zavar az igénytelenségük, de téged mennyiben érint ez? Megváltozni nem fognak a kedvedért, ezt elhiheted.


Nyilván nem, ilyenre nem is gondoltam.. A fő gondom inkább az volt, hogy a páromat ez nem zavarja, illetve nem tudtam eltávolítani onnan. Tehát nem az h teljesen, hanem távolodjon el tőlük, és illeszkedjen be az én családomba, vegyen fel onnan szokásokat.. Ez volt az eredeti elképzelés, de nem jött be :)) Vagy csak nagyon-nagyon lassan.. Ezt azt átvesz tőlünk.

2018. ápr. 3. 15:09
 34/39 anonim ***** válasza:
Nézd, én eléggé magamnak való vagyok. Meg elég idős is voltam már, mikor utolsó nekifutásra nekiálltam keresni az életem párját. Olyat akartam, akivel ilyen szinten nem kell fáradni, mert néha még önmagamtól is lefáradok, nem akartam egy kisgyereket magam mellé. Megalkuvó típus se vagyok, szóval a leglényegesebb dolgokban nem engedtem (hűség, becsület, szorgalom, empátia, elköteleződésre való képesség, jó szex, családom iránti tisztelet). Hogy te vállalod-e a barátnőddel járó körülményeket, te tudod.
2018. ápr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
30%
Jézus.Nekem ezt még olvasni is rossz volt.Nem csak a nőd igénytelen,hanem te is.Ha rendelkeznél egy alapvető igényességgel,már kivágtad volna rég.Ha találkoztam vmi hasonlóval,még csak meg se közelítette ezt,rögtön kiábrándultam belőle,pont nem érdekelt hogy nézett ki.Aki ilyen közegből jön,azt a mintát is hozza,nem hogy egy közös gyereket nem vállalnék be,egy percet sem töltenék vele együtt.Persze,meg még tanítani egy nőt a tisztaságra,igényességre...úristen.Még elmosogatni se tud normálisan,te eszednél vagy ? Zsák a foltját szerelmes sztori,nem tudok mást mondani erre.Az ilyenről még azt is el tudom képzelni hogy szanaszét hagyja a véres betéteket a lakásban,mert ezt tanulta otthon.Undorító.
2018. ápr. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Köszönjük a véleményt Miss 64% :))
2018. ápr. 4. 06:54
 37/39 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a szakítás lenne a megoldás. Túl nagy a különbség. Azért hogy valaki ne tudjon késsel-villával enni,hát...gáz
2018. júl. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Kb ez ilyen Tarzan-sztorira emlékeztet (elnézést:D). Mintha próbálnál civilizált életre nevelni egy erdőben talált embert.
2018. júl. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Figyu, a tányér hátulját biztos megérti hogy el kell mosni, mert azok a szekrényben egymásba vannak pakolva, és akkor az egyik hátulja hozzáér a másik tetejéhez. Úgyhogy mindkét oldalt teljesen tisztára kell mosni. Amúgy késsel villával enni egy felnőtt embernek kb 3 alkalom tanulási folyamat után nem okoz gondot, mert megszokja, úgyhogy ő is tud, csak még nem tud róla. Kérdés hogy vedd rá hogy ne sértődjön meg. Az a nehezebb. Mondd meg neki hogy ne szeletelje fel előre, mert mások furcsállják az ilyesmit a többi asztalnál, ha látnak titeket, mert nem szokták előre felszeletelni.
2019. jún. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!