Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Üdv! Az a helyzet, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Üdv! Az a helyzet, hogy nem kedvelem túlságosan a párom családját. Pontosabban fogalmazva, csak annyi a bajom velük, hogy rettentő igénytelenek. Szerintetek mit kéne tennem? Mi legyen a taktika?

Figyelt kérdés

Na konkrét példák az igénytelenségre: étkezés, úgy esznek mint az ősemberek.. Nem használnak kést pl, kiszedik a mélytányérba a levest, majd utána beleteszik a rántott húst meg a krumpli és nekiállnak kanállal meg kézzel enni.. Nem vagyok egy úri gyerek, de mi úgy nevelkedtünk hogy leves alatt lapostányér, és szépen késsel villával a rántott húst.. Na utána tortához nincs ám külön sütistányér meg villa náluk.. Após simán nekiáll késsel enni a tortát, de azt már azért lapostányérban.. Amikor először voltam náluk úgymond ünnepi ebéden(szülinap) akkor pl se kés, se szalvéta se pohár az asztalon.. Emellett a házuk elég dzsuvás, a WCben penészes az ablak, tiszta pókháló minden, egyszer megkérdezték kérek e kávét, mondom igen, erre egy dzsuvás üvegpohárban félig kaptam egy tejeskávészerű löttyöt.. A párom két bátyja is rettentő igénytelen, a szobájuk hót retek, az egyik szó szerint bokáig jár a szemétben, zoknik szanaszét, morzsa por mindenfelé..

Szóval ez engem zavar, és állandóan ég a pofám a családom előtt, pl ha anyém is jön hozzánk egy szülinapra pl, és a párom családja is itt van. De nem tudok a szituval mit kezdeni. Annyit, hogy itt nálunk rendesen megterítek.. ja és a párom mosogatni sem tud rendesen, csak ímmel-ámmal mossa el a dolgokat és szinte ugyanúgy néznek ki mint előtte.. :D Ezt is már szóvá tettem, de csak sértődés lett belőle.. Így az van, hogy ha egy családtagom jön, akkor gerillamosogatás titokban, poharak, tányérok.. :D Tudom gáz, de ez van.. De amúgy jóravaló, nagyon szorgalmas, és rendes lány, és jól is néz ki :) Ő egyébként nem rendetlen mint a bátyjai. Szóval szerintetek? Jó e za taktika, vagy mit kéne csinálnom? :) vagy sztetetek ez szakításhoz is vezethet? Mindig arra gondolok, hogy ha lesz gyerek, mi lesz vele? Jól bánik amúgy a gyerekekkel a párom, csak sztem pár év után már nem tudna nekik átadni semmi értéket, vagy legalábbis igényességet, meg amit a modern világ megkövetel. Párom is azért fejlődött mellettem nem keveset, mert mintha farkasok nevelték volna olyan volt szegény :)


2018. ápr. 3. 11:53
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

nem vagyok pedáns :)) Tulajdonképp az van amit írsz, sok dologban alapos, amiben meg nem, arra rásegítek :)) De ezt csak úgy lehet, h ne lássa, különben vérig sértődik, hogy xarul takarít/mosogat :) De mondom, rendrakásban jó, meg porszívózik rendszeresen, pókhálózik, az ablakokat is megtisztította.

tehát akkor xarjam le a családját? Végülis azért annyira nem olyan mint ők, inkább csak az étkezésben van ez. Akkor ne foglalkozzak ezzel?

Mellesleg, én sem vagyok egy Beckham. Én sem tudok mindent(bár azért sztem az átlagnál többet..), nekem is megvannak a magam igénytelenségei bizonyos területeken. De azt gondolom az alap szintet azért hozom, pl étkezés, meg vmilyen szintű rend és tisztaság. Tehát ne úgy értelmezzétek hogy én egy hibátlan piperkőc gazdag úri gyerek vagyok, nem, sima proligyerek, csak egy normálisabb nevelést kaptam :) De megintcsak egy példa: a két igénytelen báty tarra szokta vágatni a haját rendszeresen, és úgy néznek ki mint vmi idióta olyankor.. Na azt a párom nekem is ezt erőltetné, dehát mondom a faxt.. :) Azért na.. A párom egyébként kinézetre nem igénytelen, olyannyira h elég sokmindenkinek bejön..

2018. ápr. 3. 13:37
 22/39 anonim ***** válasza:
mond meg, hogy szarul mosogat, minek kétszer dolgozni vele? használjon több mosogatószert, nem nagy cucc
2018. ápr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
70%

ha párom rosszul mossa el, akkor visszarakom a mosogatóba, nem a szekrénybe

ha ott marad a porcica a sarokban, szólok, hogy ott is kell porszívozni

ilyen egyszerű. nem fogok még egyszer kitakarítani a lakásban, hanem szólok, és akkor figyel rá, hogy legközelebb ő csinálja, ő is szól, ha valami nem lett teljesen tiszta, ennyire egyszerű

2018. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Már próbálkoztam a mosogatás témával, mosogatott és odamentem nézni, majd mutattam hogy ne így hanem amúgy csinálja :) Az eredmény sértődés lett, és hogy akkor mosogassak én :D Aztán mondja h ha nem kérek bocsánatot akkor többet nem mosogat.. Én meg mondtam h bevállalom h többet mosogatok, cserébe ő átveszi a technológiámat :) nem változott semmi.. Bár nem olyan rég kellemes meglepetés ért: elsikálta a fazekakat elég alaposan.. Ja amúgy a mosogatással az is gáz, hogy üveg tányérjaink vannak, azt ugye azon jobban látszódik ha nincs rendesen elmosva.. Főleg hogy hátul nem is nagyon mossa, szemből meg ugye átlátszik..
2018. ápr. 3. 14:08
 25/39 anonim ***** válasza:
62%

Én éltem együtt olyannal, aki max ünnepnapokon takarított (volna), de én biztos nem nyűglődnék többet ilyen emberrel. Akit tanítgatni kell mosogatni, azzal nekem nincs mit együttélni. Nekem nem kell a páromat noszogatni meg tanítgatni/javítgatni. Te tudod, kell-e neked ez a szintre hozás.

A családját illető problémázást eleve nem értem. Neked miért fáj, hogy milyen tányérból eszik a levest meg a sütit? Ennyire ráérsz? Ráadásul azt mondod, rendes, segítőkész emberek. Én inkább azt becsülném meg, és a világért nem bántanék ilyen családot, még ha a te igényességednek nem is felelnek meg.

2018. ápr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Hosszut irtal. Rovid leszek.

Madarat tollarol......

2018. ápr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

"A családját illető problémázást eleve nem értem. Neked miért fáj, hogy milyen tányérból eszik a levest meg a sütit? Ennyire ráérsz? Ráadásul azt mondod, rendes, segítőkész emberek. Én inkább azt becsülném meg, és a világért nem bántanék ilyen családot, még ha a te igényességednek nem is felelnek meg."


Igazad van.. Az egész félelmem alapja az volt, hogy ha majd lesz gyerek, és mondjuk náluk lesz (márpedig ilyen azért valószínűleg lesz), akkor mit lát ott.. Mert azt mindenképpen el akarnám kerülni hogy a gyerek is egy igénytelen lúzer legyen, ne tudjon rendesen enni, öltözködni, és kinézzék a többiek stb.. De nem értek a gyerekpszichológiához-neveléshez, így lehet hogy alaptalan a félelmem, illetve ellensúlyozható ez-nyilván általam, nem az anyja által..:) Magyarul: komolyan be kell dobnom magam a nevelésbe, nem hagyhatom majd az anyjára :) Aki amúgy nagyon gondoskodó típus. És nagyon jól bánik a gyerekekkel, ezt láttam a tesóm gyerekeivel. csakhát vannak ezek a hiányosságai :)

2018. ápr. 3. 14:33
 28/39 A kérdező kommentje:
Egyébként én azt gondolom, hogy egy nőnél elfogadható, ha kicsit esetlen-tudatlan(nem vészesen!), de amúgy nem igénytelen-ápolatlan, és nem full hülye.. ha egy férfi ilyen, azaz balfax, az sztem gázabb, vagy nem? :) Tehát egy nőt terelgetni nem annyira gáz, mintha a férfit kéne (?) :) És mondom: én sem vagyok egy ász(se kinézetre, se agyilag, sem vagyonilag), de átlag-hülye sem.. :))
2018. ápr. 3. 14:38
 29/39 A kérdező kommentje:
Egyébként a családdal sem alapból az a bajom hogy esetleg otthon hogy esznek.. Hanem az hogy sztem alapból nem is képesek másra, és a gyerekeket sem tanították meg rendesen enni. Ez elég komoly hiba. A párom számos elszólásából úgy vettem ki, hogy baxtatások céltáblája volt a suliban.. Amit sajna el is tudok képzelni. A bátyókat nem tudom, de gondolom azok is. És ne haragudjatok, de én se csipázom azokat az embereket, akiknek amúgy nincs semmi bajuk, mégis semmirevalók meg igénytelenek, és csak magukon múlna hogy összekapják magukat. Tehát olyan mentalitással vannak, hogy "akinek nem tetszik nem néz oda", meg kisarkítva de "minek együnk tányérból ha a földről is felehetjük.." Kb mintha minek fürödjünk úgyis koszosak leszünk.. Na, kb ez a mentalitásuk, azt csodálkoznak ha másik kinézik őket..
2018. ápr. 3. 14:49
 30/39 anonim ***** válasza:

Bebszna, ha néhány nagyszülőknél töltött órán múlna egy gyerek alapvető hozzáállása az élethez.

Feleslegesen problémázol amúgy, ha neked ez megfelel, hogy enni meg mosogatni tanítod a felnőtt párodat, akkor oké, do it. Én nem csinálnám, és senkitől nem fogadom el az ügyetlenkedést. De én nem te vagyok.

2018. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!