Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítanál a pároddal, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanál a pároddal, ha kiderülne róla 2 év után, hogy kiskorában állatokat ölt?

Figyelt kérdés
9-10 évesen.
2018. aug. 11. 12:08
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Igen szakítanék. Mindegy mennyi ideje vagyok vele... Nemcsak az értékrendembe nem fér bele,de ez azért lelkiekben is nagyon bántana.
2018. aug. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
16%
Én biztosan nem szakítanék vele, hiszen mindenki követ el gyerekcsínyeket. Annyi idősen még nem biztos, hogy fel tudta mérni, mit is tesz valójában.
2018. aug. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
79%
9-10 évesen már tisztában kell lennie azzal, hogy mit tesz. Főleg, ha nemis csak egyszer fordult elő, és itt nem bogarakról van szó, hanem macskákról...biztos, hogy szakítanék, én ennyi idősen oda-vissza voltam az állataimért, nemhogy poénból gyilkoljam őket, ez beteges.
2018. aug. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
20%
Neveltetés kérdése, ki mennyire fogja fel ennyi idősen, hogy mit tesz, ha ilyet tesz.
2018. aug. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
24%

Nagyon függ a körülményektől; mikor miért történt a dolog, most milyen ember, stb.

Alapvetően elítélem az állatkínzás minden formáját, de... visszaemlékszem, 9-10 évesen falun simán kicsipeszeltük az élő békakat a szárítóra merő kíváncsiságból, a srácok meg fejbecsapkodták a vízisiklókat, meg kilógatták őket, hogy majd kiszárítjuk a napon, és az lesz a mi trófeánk a kert végi kis házban... Pedig gyerekként is mindig állatszeretetre neveltek, az a fajta kislány voltam aki már ovis korától állatorvos akar lenni. Még a vágandó csirkét is megsirarttan. Ezeket gyerekfejjel mégsem éreztem rossznak - és nem gondolom, hogy most ettől felnőttként pszichopata lennék.


Szóval pusztán az, hogy állatokat ölt, egy dolog. De mik a körülmények?

2018. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
83%

Szóval 9-10 évesen már "szándékosan ölt például madarakat, cicákat?"

És mi célból? Szimplán kíváncsi volt, milyen állatot ölni?


Még ha egyszer heccből teszi is gázos, de nem zavar, hogy ezeket kisgyerekként tipikusan a pszichopaták szokták így kezdeni?


Csányinak (etológus) volt olyan mondása, hogy aki állatokat kínoz/öl, az emberre készül. A Dexterben is így kezdte a sorozatban a főszereplő, mivel a való életben is sokan kezdik így. Én ennyi idősen pl hazahoztam a kóbor cicát, vagy a leesett madárfészket a fiókákkal, meg etettem őket, barátkoztam velük..


Szóval itt a kérdés inkább az, hogy milyen ember a te prod tulajdonképpen? Nem látsz rajta furcsaságokat a viselkedésében? Érzelmeit ki szokta mutatni?


(Egyszer volt egy srác aki mentálisan elég érdekes személyiség volt: ő pl sokszor mosolygott, de nem őszintén. A legtöbben ezt nem vették észre, miközben nekem elég creepy volt, ahogy kamuból mosolyog nagy széles mosollyal pár másodpercig, a következőben meg már nyoma sins a mosolynak, hanem az érzelemmentes arc van ott. Erről később beszéltünk, és valóban kamu mosolyok voltak, és az emberek iránt is csak kamu érdeklődéseket tett. Számomra az is fura, hogy más emberek akár csak ösztönből ezeket nem veszik észre.. mert nem vették.


Te ismered valamennyire. Egyébként nem minden pszichopata lesz gyilkos, sok közülük jó orvos, vagy magas pozícióban lévő ember lesz.

2018. aug. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
26%

# 15


Azért egy iciri-picikét más a "békák kicsipeszelése a szárítóra", meg a "vízisiklók fejbecsapása", mint a kiscicák földhöz vágása vagy megfojtása/lelövése, szándékosan... De tényleg csak egy ici-picit.

2018. aug. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

A "miért" is számít. Pl falun a mai napig elég általános hogy ivartalanítás helyett a "felesleges" kutya- és macskakölyköket újszülött korban megölik. Lehet csak segített a szüleinek ebben, esetleg önként vállalta, mint ahogy van aki ennél fiatalabban is részt vesz a vágásokban. Emiatt nem ítélném el.


Ha szándékosan, élvezetből tette, akkor pedig tényleg csak attól függ hogy hogyan vélekedik erről, hogy jó móka volt, vagy hogy mennyire sajnálja őket azóta is, és biztosan nem tenne ilyet többé.

2018. aug. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
78%
#17 Miben más? Ha nincs rajta semmi "cuki", akkor már meg is lehet ölni, nem érdemli meg az életet? Ez mi már? Ha valakinek te ronda vagy fejbevághat egy rúddal? Nincs különbség, de ha van, akkor a hüllők és kétéltűek szerelmesei is hadd kínozzanak már macskákat, mert nekik a sikló cukorfalat, a macska meg nem.
2018. aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
73%
Én gyerekként ugyanúgy nem bántottam volna egy békát vagy madarat, ahogy egy macskát vagy kutyát sem. Mi a különbség? Mindegyik érző lény, ugyanúgy nem érdemlik meg a kínzást. Persze az ember sokat változik felnőtt koráig, lehet megbánta és csak gyerekkori csínynek fogható fel. Pl nekem volt egy időszakom 9 éves korom körül, amikor nagyon csúnyán beszéltem a nagypapámmal, mert a barátnőm ezt mindig nagyon viccesnek találta és “belevitt a rosszba”. Ma már nem értem, miért tettem és elég fura lenne, ha valaki emiatt megbélyegezne(most felnőttként abszolút udvarias és tisztelettudó vagyok, szóval semmi nyoma ennek a viselkedésnek). Gyerekként mindenki csinál fura dolgokat.
2018. aug. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!