Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Menjek a szerelmemhez, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menjek a szerelmemhez, vagy maradjak egy még ki nem alakult vonzalom miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy nagy dilemmában vagyok. Van egy barátom, akivel össze akarunk költözni 1 hónap múlva. Távkapcsolatban élünk, de már 10 éve ismerjük egymást, és a sors valahogy mindig egymás mellé sodort minket. Ott nekem egyelőre még munkám se lenne, de azt még meg is tudjuk oldani. Viszont nekem itt fel kell adnom mindent, a munkámat (mivel nem szeretem, ezért nem túl nagy áldozat), a barátaimat… Legalábbis ideig óráig működne a távbarátság, de már semmi nem lenne olyan. Viszont mindezt úgy éreztem eddig, hogy megéri. Új élet, új lehetőségek, ott a párom, akit olyan régóta szeretek..

És most jön a de. Egy kollégám már jó ideje harcol a szerelmemért, és elkezdtem vonzódni hozzá. Iszonyatosan összetörném, ha most elmennék, és félek attól, hogy évekig begubózna a saját kis világába miattam. Soha semmi nem történt köztünk, de úgy érzem, más körülmények között történhetne.

Teljesen tanácstalan vagyok, mert egyik pillanatban azt érzem, hogy mennem kell, hiszen vár a szerelmem, és nem kérdés. Aztán egy ki nem bontakozott szerelem képe villan fel előttem, és szívem szerint maradnék. Lehet, hogy csak a költözés, és a változástól való félelem hozza ki belőlem az érzéseket a kolléga iránt? A hagyjam ott az elsőt, mert akkor nem is gondolnék másra válaszokat kérlek le se írjátok, mert nem segít a helyzeten. Sajnos a maradjak még egy kis időt sem opció, mert a párom barátja elköltözött az albérletből, azért, hogy én mehessek. A párom egyedül nem bírja anyagilag, szóval, ha most nem megyek, akkor keresnie kell más megoldást.

Köszönöm a válaszokat!

23/L


2019. aug. 23. 07:35
1 2
 1/18 Diazepam ***** válasza:
93%

A párod tud arról, hogy emiatt hezitálsz?

A másik pasi tud arról, hogy emiatt hezitálsz?

2019. aug. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem, senki nem tudja.
2019. aug. 23. 07:59
 3/18 Diazepam ***** válasza:
93%
Nehéz szitu. Mert egyrészt ha kimész, valószínűleg a távolság miatt hamar elfelejtenéd a munkatársad. Ha mégsem, még mindig vissza tudsz jönni, bár addigra valószínűleg nem fogsz kelleni neki sem. De kérdés, hogy érdemes-e belevágni egy összeköltözésbe valakivel, akivel nem vagy teljesen őszinte. Te szeretnéd hogy kiköltözzön hozzád a pasid miközben otthon elkezdett vonzódni egy másik nőhöz, és emiatt bizonytalankodik?
2019. aug. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem külföld, hanem egy másik városról van szó. És nyilván akkor szeretném, hogy jöjjön, ha biztos a dolgában. Igazából csak az a gondom, hogy hihetetlenül nehezen tudok megbántani embert, mert nem tudok elszámolni a lelkiismeretemmel, hogy miattam szenved, és húzom az idejét. (ez a kollégára értendő)
2019. aug. 23. 08:08
 5/18 Diazepam ***** válasza:
100%
És a szerelmedre ez miért nem értendő? Miért fontosabb egy kolléga lelki világa? Az nem baj, hogy a párodat valamilyen szinten átvered? Ne értsd félre, nem ítélkezem csak ezek a kérdések merültek fel bennem.
2019. aug. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
De, ez is unfair, tudom. Iszonyatosan rossz helyzet, mert valaki így is úgy is sérülni fog. Ezt nem akarom, de elkerülhetetlen.
2019. aug. 23. 08:19
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de legalább magadnak ne hazudj.

Nem a kollégád érzelme érdekel, hanem a sajátod.

Ha nem szeretsz megbántani másokat, akkor nem csapnad be a barátod, hogy mással flortolsz es kezdesz beleszeretni.

2019. aug. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Diazepam ***** válasza:
100%
Tökéletes példája a sztori annak, hogy mi is az a hűség. A hűség nem annyiból áll, hogy nem csalok meg valakit. A hűség azt is jelenti, hogy nem hagyom, hogy ez bimbózó románc lehetősége hatással legyen rám. Ez egy döntés, és az életed során nem ez lesz az utolsó ilyen megingás. Ugyanúgy lesz a párodnak is, mindenkinek van. A hűséghez erősnek kell lenni, ki kell tartani, persze csak addig amíg nem kerül egyértelműen a boldogságodba. Úgy nem tudsz kijönni most ebből helyzetből, hogy mindenkinek jó legyen.
2019. aug. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
De ezzel a kollégáddal ahogy értem, még semmi nem volt köztetek, csupán plátói.
2019. aug. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Pontosan. Én még csak flörtölni sem flörtöltem vele, szimplán látom, hogy ő hogy áll hozzám, én csak beszélgettem vele.
2019. aug. 23. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!