Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Két gyerek után rengeteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két gyerek után rengeteg házimunkát kihagy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a problémám, kérdésem ,hogy feleségem (28 éves) már az első gyerekkel sem volt az a mindnet patent állapotban tartok otthon fajta, pedig tényleg segítettem neki mindenben, sosem hagytam egyedül a házimunkában sem.

Most, hogy a nagyobbik 4 éves, és megszületett a kisebb, aki 3 hónapos múlt, az egész életünk egy katasztrófa, egy szemétdomb.

mosatlan a házban mindenütt, mosott ruhák a kanapén, a konyhában se a pulton ,se az asztalon, se sehol egy tányérnyi hely, a szemetet ha mellé dobják nem veszik fel, vagy meg sme próbálják a csokipapírt kidobni, ott hagyják, a felvágottat, vajat, sajtot nem rakja vissza a hűtőbe, a kenyeret nem csomagolja vissza.

Mosás sem megy a legjobban, sokszor én csinálom, de az is baj, emrt nem úgy pakolom be a dolgoakt, ahogy Ő gondolná. A nagyobik gyerek pizsamában mikro hazamegyek melóból.

Ki van akadva foylton ,hogy mennyie fáradt, meg mennyire kivan, mert a két gyerekkel nem leeht semmti csinálni, nem lehet a kiseebbiekt lerakni, és mondjuk bepakolni a mosogatógépet (az is van, emrt vettem, hogy köynebb dolga legyen!).


Aztán néha hetente egyszer bekattan és duzzogva, pattogva, felpaprikzott hangulatban nekiáll minden mást ignorálva takarítani, mert egy disznóólban élünk, és ez nem normális, stb.

De én a 9 órás műszak után foglalkozzak tanulással, vele, gyerekekkel, magammal, ház körüli dolgokkal, és a háztartással is! Ami nem baj, tényleg! De akkro ha tanulnom kell, miért nem hagy (aztán basztata hogy nem tanulok). Ha le kell vágni a füvet, akkro basztat ,hogy menekülök ,hogy ne legyünk együtt, egy hétre rá meg azért, hogy hgy néz ki az udvar, megitn nicns levágva a fű és csak halogatom ,de majd Ő megcsinálja.

A takarítást is ha csinálom az a baj, mert nem úgy ahogyan Ő gondolta. A mosogatógépet gyakrabban használom, mint a nem tudom mit. Lassan a mosógépet is én használom főként, mert neki nicns ideje.

Ja és a kedvencem... egész nap otthon van, de ha megtelik a szemetes, nem kiviszik, inkább hagyják ott ha melléesett, vagy az asztalra pakolják a tejes és egyéb dobozokat, én meg megint nem vittem ki a szemetet. A kukát ha elviszik, be nem húzná kapun belülre.

A ház körüli dolgok hogy néznek ki, hoyg nz ki a porta, de ha megyek csinálni, akkor megitn tőle és tőlük veszem el az időt.


Tudom, két gyerekkel marha nehéz... TUDOM! De ez így ebben a formában normális? Mi a fenét csinálja? HELP!


28 évesek vagyunk.



2020. jún. 26. 13:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

Igen, nagyon nehéz. Talán túl gyorsan jött a két gyerek egymás után és túl fiatalok vagytok ehhez. DE: mint mindenkinek, sőt, Nektek még jobban, rendszert kellene vinni az életetekbe. Enyhe túlzással, de meg kell osztani a feladatokat, le kell ülni, át kell beszélni ki mit vállal. Te dolgozol, emellett tanulsz. Ezt is át kellett volna gondolnotok, bármelyiktek erőltette. Addig vagy nem kellett volna a két gyereket - esetleg egyet- bevállalni, vagy a tanulást kellett volna egy kicsit későbbre halasztani.

Más dolgában mindenki okosabb, de azt látom,hogy nagyon szétesett az életetek és ezt addig kellene átbeszélni és rendet teremteni amíg esetleg rá nem megy a házasságotok.

2020. jún. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%
A nejed szét van hullva, lelkileg és fizikálisan is, ahogy az írásodból látszik, és még befigyel nála egy depresszió is. Nincs egy jó ismerős nő, akiben megbízol, aki patent, és összetudná a családodat, az otthonotokat, és a gyerekeket rántani? mert első körben ezt kéne, és ez is elsőnek több napos meló. Szerintem.
2020. jún. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
58%
Detto ilyen vagyok mint a feleséged. Ha hiszed ha nem, én is utálom, hogy ilyen vagyok. Sajnos megkímélt gyerekkorom volt, soha semmi kötelezettségem nem volt a tanuláson kívül, házimunkában csak akkor kellett részt vennem, amikor kedvem volt, egyszerűen nem vált a rutinom és az életem részévé, hogy vannak kötelezettségeim és nem is tudom jól menedzselni se az időmet se a feladataimat. Egyszerűen hatalmas energiát vesz ki belőlem, hogy odafigyeljek a rendre, és ha esetleg van valami más dolgom időlegesen, ami kizökkent a hétköznapokból, akkor nem marad energiám a rendre. Nekünk még nincs gyerekünk, de valami hasonlóra számítok mint nálatok, ha egyszer lesz. Kicsit nyomatékosítsd jobban, hogy mi is a feladata a feleségednek, nekem ez szokott kicsit segíteni. De egyébként főleg rajta múlik. Ha nagyobbak lesznek a gyerekek, talán jobb lesz a helyzet.
2020. jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
Az sem ártana, ha egy-két napra elmenne a szüleihez pihenni, és magát összevakarni, kozmetikus, fodrász stb.
2020. jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%
Ki kell vágni a felesleges cuccokat, mindent begépesíteni, hogy mindenen hamar át lehessen szaladni. Aztán leszögezni, hogy az a gyerek, amelyiket nem lehet alkalmanként fél-egy órára letenni vagy betenni a járókába, annak a gyereknek a helye egy inkubátorban lenne a helye intenzíven. Nem lesz semmi baja a gyereknek, ha leteszi míg bepakol a gépbe vagy ki és megnyom egy gombot. Igen, sír még mindenre, mert nem tud beszélni, ha tudna, akkor nyilván beszélne. De ha nem lázas, nem éhes, nem csinált be, akkor egész nyugodtan... rosszabb szülő ettől még nem lesz.
2020. jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
58%
A nagyobbik hogyhogy nincs oviban?
2020. jún. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem a telefonjàt nyomkodja hanem tényleg dolgozik akkor nem hatèkony, valamit rosszul csinâl
2020. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%

Lehet szülés utáni depressziója van! Nem tudsz kivenni pár napot és nem tud elmenni pihenni valahova. Vagy a gyerekek nélkül nem tudtok egy fél napot egyedül lenni legalább?

Beszélni kell vele erről normálissan és megértően, ha kell és bele egyezik, akkor egy szakember vagy terápia..

Én azért nem vállalok még egy gyereket (legalábbis, amíg 10 éves nem lesz), mert sok lenne!

Esetleg barátai nincsenek, akikkel legalább heti egyszer ő megy el?

N27

2020. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 -Piciny- válasza:
48%
A feleséged lusta és trehány, gondolom ez így volt a gyerekek előtt is....igen ,baromi nehéz két gyerekkel ,tudom én is ezt csinálom csak már kicsit nagyobbak.De amit leírtál róla és soha nem engedtem volna meg magamnak.Ahelyett hogy örülne hogy a férje segíti,(mert nem mindenkinek ilyen a ferje),még baszogatja is minden szarert. Ne mondja már nekem hogy a szemetet nem tudja kivinni ,a mosogató/mosógépet nem tudja bepakolni.....delutanig míg hazaérsz?!nem tudom foz-e vagy rendeltek .Szerintem ha van modotok kérjetek az elején egy kis segítséget, takarításban főzésben. De aztán szedje össze magát mert ez így nem maradhat!Tehát a válaszom,nem,ez így nem normális!Főleg a Hozzá állása hozzad...
2020. jún. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
26%

Nem normális dolog. Vagy lusta vagy depressziós.

Meg is őrültem volna ha szemétdombon kellene két kisgyerekkel lennem. Az én férjem 0 házimunkát csinált, csak dolgozott.

Itthon voltam egy 3 évessel és egy újszülöttel, mégis tisztaság volt mindig

2020. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!