Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Két gyerek után rengeteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két gyerek után rengeteg házimunkát kihagy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a problémám, kérdésem ,hogy feleségem (28 éves) már az első gyerekkel sem volt az a mindnet patent állapotban tartok otthon fajta, pedig tényleg segítettem neki mindenben, sosem hagytam egyedül a házimunkában sem.

Most, hogy a nagyobbik 4 éves, és megszületett a kisebb, aki 3 hónapos múlt, az egész életünk egy katasztrófa, egy szemétdomb.

mosatlan a házban mindenütt, mosott ruhák a kanapén, a konyhában se a pulton ,se az asztalon, se sehol egy tányérnyi hely, a szemetet ha mellé dobják nem veszik fel, vagy meg sme próbálják a csokipapírt kidobni, ott hagyják, a felvágottat, vajat, sajtot nem rakja vissza a hűtőbe, a kenyeret nem csomagolja vissza.

Mosás sem megy a legjobban, sokszor én csinálom, de az is baj, emrt nem úgy pakolom be a dolgoakt, ahogy Ő gondolná. A nagyobik gyerek pizsamában mikro hazamegyek melóból.

Ki van akadva foylton ,hogy mennyie fáradt, meg mennyire kivan, mert a két gyerekkel nem leeht semmti csinálni, nem lehet a kiseebbiekt lerakni, és mondjuk bepakolni a mosogatógépet (az is van, emrt vettem, hogy köynebb dolga legyen!).


Aztán néha hetente egyszer bekattan és duzzogva, pattogva, felpaprikzott hangulatban nekiáll minden mást ignorálva takarítani, mert egy disznóólban élünk, és ez nem normális, stb.

De én a 9 órás műszak után foglalkozzak tanulással, vele, gyerekekkel, magammal, ház körüli dolgokkal, és a háztartással is! Ami nem baj, tényleg! De akkro ha tanulnom kell, miért nem hagy (aztán basztata hogy nem tanulok). Ha le kell vágni a füvet, akkro basztat ,hogy menekülök ,hogy ne legyünk együtt, egy hétre rá meg azért, hogy hgy néz ki az udvar, megitn nicns levágva a fű és csak halogatom ,de majd Ő megcsinálja.

A takarítást is ha csinálom az a baj, mert nem úgy ahogyan Ő gondolta. A mosogatógépet gyakrabban használom, mint a nem tudom mit. Lassan a mosógépet is én használom főként, mert neki nicns ideje.

Ja és a kedvencem... egész nap otthon van, de ha megtelik a szemetes, nem kiviszik, inkább hagyják ott ha melléesett, vagy az asztalra pakolják a tejes és egyéb dobozokat, én meg megint nem vittem ki a szemetet. A kukát ha elviszik, be nem húzná kapun belülre.

A ház körüli dolgok hogy néznek ki, hoyg nz ki a porta, de ha megyek csinálni, akkor megitn tőle és tőlük veszem el az időt.


Tudom, két gyerekkel marha nehéz... TUDOM! De ez így ebben a formában normális? Mi a fenét csinálja? HELP!


28 évesek vagyunk.



2020. jún. 26. 13:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó, mert az aztán egy jó példa, hogy a férjed dolgozott és otthon meg semmit nem csinált! Egyik jobb, mint a másik!

Te lehet nem voltál depressziós! Én se! De van aki az! Ezt miért nem lehet elfogadni?

A kérdező meg a párja! Támogatás és minden közös, a házi munka is!

Kérdező, rendes vagy, hogy segítesz, de beszélj vele normálissan erről, nem könnyű a helyzet, de ha kitartóak vagytok menni fog!

N27

2020. jún. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
13%

Utolsó. Az én dolgom, hogy hogy élek, semmi közöd hozzá. Ameddig nekem ez megfelel, hogy az én dolgom a házimunka, addig maradj csendben.

Senki nem mondta, hogy nem fogadja el hogy depressziós. Ezért írtam hogy l ehet, hogy az.

Az meg hogy ki milyen példát mutat... Arról beszélhetnénk.

2020. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
26%
Az, hogy nem lehet lerakni a gyereket nem mentség. Nem egy anyukát látok babahordozóval, a gyerek a hátán vagy hasán miközben tereget vagy bevásárol. Más országokban nincs otthon hawaii 3 évig, hanem 6 vagy 12 hónap után mennek vissza dolgozni. Mellette gyerekek ÉS háztartás. Nagyon rossz kifogás a gyerek, szerintem már előtte is ilyen volt, csak most bebiztosította magát a gyerekkel, aztán lehet lustálkodni. Az nem depresszió vagy időhiány, hogy a szemetet nem képes a kukába tenni, inkább a pulton hagyja. Az szimpla trehányság vagy igénytelenség. Ülj le vele és beszéld meg, hogy ez nem mehet így tovább, neked erre munka meg suli mellett nincs energiád, pár éven belül meg válás lenne, akkor mégjobban magára marad a retekben. Ha ennyire nem akar minimálisan sem rendet tartani, akkor hozd fel neki, hogy a gyeséből fizessen egy bejárónőt. Így nem lehet élni hosszútávon, a házatok gondolatától is rosszul vagyok...
2020. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
4%

Hogy mi a fenét csinálj?

Mondjuk megcsinálhatnád te a házimunkát, ezzel is levéve a terhet a válláról.

Ja, hogy ne ahhoz túl nagy kan vagy?

2020. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
#14 ha tudnál olvasni, leírta, hogy segít a háztartásban, ahol tud.
2020. jún. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
51%
Én a helyedben nem azon gondolkodnék, hogy normális-e meg ilyenek, hanem adott egy helyzet, jelen esetben kosz és kupi, meg kell oldani. Ha nincs rá időd és energiád, akkor a költségvetésből kell valahogy kiszorítani bejárónőre. Ha kell, akkor pl. kevesebb ruhát véve a gyerekeknek, azt is használtan stb. Ő nem fogja megcsinálni. Teljesen mindegy, hogy miért, az a lényeg, hogy nem és kész. Meg kell oldani máshogy vagy tűrni.
2020. jún. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
81%

Bizonyára kemény dolog munka és két kisgyerek mellett tanulni, én biztosan nem tudnám csinálni.

DE!

Nem minden gyerek és nem minden gyermekágyas időszak egyforma. Én egyetlen gyerek mellett éltem át, amit a párod kettővel. (Mondjuk nálunk volt több más nehezítő tényező, erre most nem térek ki.)

A gyerekemet nem lehetett letenni féléves koráig, mert ordított, hasfájós és nehezen alvó volt. Gyakorlatilag csak hétvégenként tudtam aludni valamennyit, a hét többi napján csak 1-2 órákat. (Nem összesen, hanem mondjuk 2-3 szakaszban, de akinek van minimális biológia ismerete, az tudja, hogy ez milyen gyilkos dolog.) Gyakran előfordult, hogy csaknem összeestem a fáradságtól. Eközben kb. mindenki b.szogatott, hogy mennyire sz.rul csinálom.

Sajnos nem tehettem meg, hogy otthagyom a férjem egy hétre a gyerekkel, próbálja ki, milyen, és mutassa meg, hogy kell jól csinálni.

De neked azt javaslom, próbáld ki, milyen, mennyire könnyű vagy nehéz, aztán ezután fogalmazd meg az elvárásaidat. És egy hét még mindig nem ugyanaz a pszichés állapot, mint évek óta bezárva lenni a lakásba egy vagy két kicsi gyerekkel, abnormális alvásidőkkel. Igen, van akinek ez jobban megy, de sem mi nem vagyunk, sem a gyerekeink nem egyformák. Marha könnyű pálcát törni valaki felett, mert rosszabbul csinál valamit, mint mi. Nekem pl. soha nem okozott gondot kitűnőnek lenni matekból, de ettől még nem hülyéztem le senkit, akinek nem ment olyan jól.

Igen, a feleséged valószínűleg depressziós, de elsősorban kialvatlan, fáradt és minden napja egy kudarcélmény.

Szerintem egyébként az sem ördögtől való, hogy átmenetileg felvesztek egy takarítónőt, a feleséged pedig elmegy pár napra valahova kipihenni magát.

Ha csak a feleségedtől várod a változást, és ezt anélkül, hogy érdemi segítséget kapna (és itt nem a mosogatógépről meg a szemétkihordásról beszélek, ez is fontos, de sajnos kevés), rá fog menni a házasságotok.

2020. jún. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
52%

Megjelentek a bezzeganyák a tisztaságmániájukkal.


Kérdező, elhiszem hogy zavar, de ha a nejed rendet tudott tartani a gyerekek előtt, akkor most valami más gond lehet.

Megjegyzem nagyon pici még a kicsi. Épp hogy belecsöppentetek a 2 gyerekesek táborába.

Hidd el, lehet hogy őt is zavarja.

Hívj heti egyszer egy bejárónőt aki egy kicsit összepakol.

Vagy maradj otthon a kicsikkel egy hétig, aztán kitapasztalhatod milyen az, amikor a négyéves gyorsabban szór szét mindent mint ahogy te össze tudsz pakolni.

Hidd el, sok családban ez van. Nálunk is ez volt amíg picik voltak a gyerekek.

2020. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
71%

Gyerekek nélkül milyen volt? Rendszerető? Mert aki előtte is szétszórt volt és kupis, attól ne várd, hogy a gyerekek megváltoztatják, sőt még rosszabb lesz.

Nehéz két gyerek mellett, de egyáltalán nem lehetetlen a rendrakás. Ebédet ebben a nehezebb időszakban lehet rendelni, a mosó- és mosogatógép megy magától, stb. A gyerekek ezt fogják megszokni, kész kupi lesz az egész életetek, ami mindent megnehezít. Egyáltalán hogy lehet ilyen anarchiában létezni kisgyerekekkel? Fertőzésveszély? Egyéb konyhai veszélyek, pl. kés? Hol itt a szülői felelősség?

2020. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
65%

Azért szerintem nem indokolt mentegetni valakit, aki ennyire rendetlen. Rengeteg két (vagy több) gyerekes család van, ahol nincs disznool. Nyilván egy kis rendetlenség pl. szetpakolt játékok, sok mosatlan azért nem a világ vége, de az össze vissza szórt szemét, szennyes, elöl hagyott felig romlott ételek ez igénytelenseg. Pár másodperc ezeket nem undorítóan szethagyni. Amúgy ha 5 percig leraknak a szonyegre egy 3 honapost, vagy akár kendobe, hintaba teszik semmi baja nem lesz, szerintem igenis el kell látni a háztartást egy minimum igényes szinten. És a segítséget elfogadni és nem kritizálni.


Persze ha esetleg tényleg egy komolyabb depressziórol van szó, akkor támogatni kell hogy el tudjon menni terapiara.

2020. jún. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!