Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Két gyerek után rengeteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két gyerek után rengeteg házimunkát kihagy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a problémám, kérdésem ,hogy feleségem (28 éves) már az első gyerekkel sem volt az a mindnet patent állapotban tartok otthon fajta, pedig tényleg segítettem neki mindenben, sosem hagytam egyedül a házimunkában sem.

Most, hogy a nagyobbik 4 éves, és megszületett a kisebb, aki 3 hónapos múlt, az egész életünk egy katasztrófa, egy szemétdomb.

mosatlan a házban mindenütt, mosott ruhák a kanapén, a konyhában se a pulton ,se az asztalon, se sehol egy tányérnyi hely, a szemetet ha mellé dobják nem veszik fel, vagy meg sme próbálják a csokipapírt kidobni, ott hagyják, a felvágottat, vajat, sajtot nem rakja vissza a hűtőbe, a kenyeret nem csomagolja vissza.

Mosás sem megy a legjobban, sokszor én csinálom, de az is baj, emrt nem úgy pakolom be a dolgoakt, ahogy Ő gondolná. A nagyobik gyerek pizsamában mikro hazamegyek melóból.

Ki van akadva foylton ,hogy mennyie fáradt, meg mennyire kivan, mert a két gyerekkel nem leeht semmti csinálni, nem lehet a kiseebbiekt lerakni, és mondjuk bepakolni a mosogatógépet (az is van, emrt vettem, hogy köynebb dolga legyen!).


Aztán néha hetente egyszer bekattan és duzzogva, pattogva, felpaprikzott hangulatban nekiáll minden mást ignorálva takarítani, mert egy disznóólban élünk, és ez nem normális, stb.

De én a 9 órás műszak után foglalkozzak tanulással, vele, gyerekekkel, magammal, ház körüli dolgokkal, és a háztartással is! Ami nem baj, tényleg! De akkro ha tanulnom kell, miért nem hagy (aztán basztata hogy nem tanulok). Ha le kell vágni a füvet, akkro basztat ,hogy menekülök ,hogy ne legyünk együtt, egy hétre rá meg azért, hogy hgy néz ki az udvar, megitn nicns levágva a fű és csak halogatom ,de majd Ő megcsinálja.

A takarítást is ha csinálom az a baj, mert nem úgy ahogyan Ő gondolta. A mosogatógépet gyakrabban használom, mint a nem tudom mit. Lassan a mosógépet is én használom főként, mert neki nicns ideje.

Ja és a kedvencem... egész nap otthon van, de ha megtelik a szemetes, nem kiviszik, inkább hagyják ott ha melléesett, vagy az asztalra pakolják a tejes és egyéb dobozokat, én meg megint nem vittem ki a szemetet. A kukát ha elviszik, be nem húzná kapun belülre.

A ház körüli dolgok hogy néznek ki, hoyg nz ki a porta, de ha megyek csinálni, akkor megitn tőle és tőlük veszem el az időt.


Tudom, két gyerekkel marha nehéz... TUDOM! De ez így ebben a formában normális? Mi a fenét csinálja? HELP!


28 évesek vagyunk.



2020. jún. 26. 13:16
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
53%

Elbassza az időt úgy, hogy észre sem veszi, mert baromi sok energiát kivesznek belőle a gyerekek. Tapasztalat. Nekem is 2 van, hasonló korkülönbséggel, kicsit már nagyobbak, 5 és 1,5 évesek. Ekkora retek nincs, de előfordul, hogy pár napig nem vándorol be a tiszta ruha a kosárból a szekrénybe meg ilyesmi. Egyszerűen az van, hogy ugrálok nekik egész nap. Reggelit csinálni, kimenni játszani, bent odaadni x játékot, anya segítek főzni (=még nagyobb retek a konyhában), pakolni utánuk, megint éhes, ne nyúzd az öcsédet, azt tedd le, miért kellett azt előszedni stb. Ez így végtelenítve. Szóval mikor a kicsi végre alszik, a nagy meg csendben mesét néz, színez, akármi, akkor hajtogathatnám a szekrénybe a ruhát, de sokszor ott felejtem magam inkább a kanapén telefont nyomkodni. Mert le vagyok szívva teljesen és jól esik a seggemen ülni, és semmit nem csinálni, ha végre 5 percig nyugtom van. Csak ez meg színtiszta időelbaszás. Mindenki tudja, csak nehéz ellenállni a kísértésnek, ha agyilag meg amúgy is dögfáradt az ember. Szinte minden "nem haladok a dolgommal" anyukánál ez van, csak nem vallják be :D

Nem panaszáradat akart lenni, imádom a gyerekeimet, és nem is minden napunk ilyen, csak néha, de azért nem könnyű, na. Vállalkozásom is van mellé, a kicsi meg elég szar alvó, többször kelünk éjjel, van az a pont, mikor ott szarom le a ruhákat meg a mosogatógépet.

De érzésem szerint a kérdező nejénél valami tényleg nagyon nem oké, mert ez brutális szint, ami náluk van.

2020. jún. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
Igen, kedves 20-as, nyilván terápiára van szüksége óránként tízezerért, nem pihenésre és kikapcsolódásra...
2020. jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
67%
Ugyanmar ha egyszer össze van pakolva akkor csak fent kell tartani. Egy mosast betenni nem idő, tanyert moaogatoba rakni se, meg a sajtot a hűtőbe. Lusta
2020. jún. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!


Elég sok idő lenne mindenkinek külön válaszolgatni, ezért összefoglalom amit tudok.

-A gyerekekkel ugyanúgy elvagyok, ha otthon vagyok, játszok, altatok, pelenkázok, fürdetek, kaját csinálok...bármi.

-A gyerekekkel, a nagyobbal játszás, etetés, mirgymás problémás mert nincs ideje...türelme..

-Barátnője, barátai nincsenek, de nem is akar, pedig lehetne, de mindenkit rlmar maga meloöl

-segítség lenne, van...de mindenkiben a hibát látja, elmarja az embereket, bárki bármit csinál, biztosan kibaszásból csinálja, még ha az tök pozitív dolog is (pl ajándék gyümölcsöt is kibaszásból kaptunk, mert tudják mennyire nincs ideje...persze a 10 kg meggyet én raktam el...

Folytatása következik...

2020. jún. 26. 17:34
 25/27 anonim ***** válasza:
52%
Megvannak a gyerekek, megfogott, tojik már mindenre.
2020. jún. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk nincs még gyerek, kis lakásban élünk de van szanaszét napokig olyan dolog amit már nem használ vagy napokig az üres flakonok a kuka mellett és reggel mikor megy dolgozni még akkor se viszi ki pedig ott megy el a kuka mellett. A ruháját össze hajtogatom akkor sem teszi a helyére csak le a székre pedig a szekrény tőle egy méter. Vagy ott a rossz kenyér a szekrénybe És esetleg én nem látom meg h rossz akkor ő nem dobja ki.

Tény hogy dolgozunk mindketten több állásban De ő például azért Csinált magának két lazább napot hogy ezt a kis lakást kitakarítja.. pedig ezt a pici lakást simán meg lehetne munka után csinálni mint mindenki más és nem azért lemondani azokra a napokra a másodállást; és nem kötelező programként a vasárnapok a takarításra mennének rá. Mindenben szó nélkül segítek már már nekem fontosabb hogy hetente legalább egyszer ki legyen takarítva. Ő van megsértődve hogy én mindig a takarítással baszt.tom. 33f

2020. jún. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Nna, kedves utolsó, itt van a kutya elásva: hogy segítesz. Ezzel a kifejezéssel azt erősíted, hogy a házimunka a nő dolga, amiben te "segítesz" neki.

Te írtad: dolgoztok több állásban mindketten. Akkor miért az ő feladata kidobni a rossz kenyeret? Vagy kivinni a szemetet? Vagy miért nem csinálod meg TE munka után a takarítást, ahogy mindenki más?

Oké, az összehajtogatott ruháját valóban eltehetné, ha már te vetted a fáradságot, és összeraktad.

Egyébként én is meg lennék sértődve egy ilyen felállás esetén, ha a pasim a takarítással b.sztatna...

Szerintem inkább kérd meg, hogy segítsen ő neked. :)

2020. jún. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!