Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hosszútávú házasságon belüli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszútávú házasságon belüli szeretői kapcsolat?Nyitott kapcsolat?Hogy kell ezt elképzelni?

Figyelt kérdés

Érdekelnének vélemények hosszútávú házasságban olyanoktól,akik nem tudnak valami miatt kilépni,és szeretőjük van,vagy megnyitották a kapcsolatot.

Azt gondolom ha valaki valakik eljutottak idáig egy kapcsolatban nem kell elítélni őket.Próbálják kihozni a jelenlegi helyzetükből azt ami valamilyen módon jó lehet.Valószínűleg ez átmeneti állapot.De szükséges a továbbiakhoz.

Én 15éves házasságban vagyok benne.Már nem működik.Évek óta próbálom(juk)javíthatunk,de már úgy érzem értelmetlen.Elmúlt.Senki nem hibás,de mindenki tehet róla.Mások lettünk,mások az igények.Gyerköc,megélhetés,hitel ami összeköt.

Tapaszlatokat szeretnék kérni...nem ítélkezést.

Esetleg ki mennyi ideje van benne, férfi nő.Higy kell ezt elképzelni stb.



2021. ápr. 2. 11:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Neked kéne látni, hogy működik-e a párodnál a nyitott házasság. De ez mindenkinél mást jelent. Van ahol ők együtt maradnak, de lehet szerető, van ahol csak egy fedél alatt.

De vannak akik hallani sem akarnak erről és ha a férfi oldalát vesszük, bizony jól meg van szívatva, mert válásnál ő jár rosszabbul.

Én nem csodálkozom, hogy sok ember szeretőt tart.Itt is le lehet mérni ezen az oldalon, hogy hány nő áll intelligensen hozzá, hogy megcsalták és tanul belőle és hány fröcsög azóta nonstop. Őket nem is csodálom, hogy csalták.


Szóval ennyi. Én nőként voltam szerető. Egyiknél sem volt engedett a nyitott kapcsolat

2021. ápr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, nem véletlenül törölték a 11-es hozzászólásait.


Jobb is, hogy nem láttad. Nem normális. Minden olyan kérdést megtalál, ahol a nő szeretőt keres, majd mocskolódik. Akkor gurul el gyógyszere igazán, amikor olyan ír (pl. én, a 40/N), akinek zárt kapcsolatban ugyan, de van szeretője. Onnantól kezdve nem bír magával. Olyan kérdéshez nem ír, ahol a férj lépne félre. Szerintem egy rombolt lelkű, sértett feleség.


Ha van kedved, írj privit, ne is törődj vele.


40/N

2021. ápr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat,de szerintem még senki felett nem lehet pálcát törni.Nem látunk bele az életébe,a miértekbe.Én meg tudom érteni,ha valaki mindegy nő vagy férfi megcsalja a másik felet.Persze jobb lenne ha nem,viszont ehhez a ponthoz is el kell jutni.Nem kellemes.Persze a szakítás lenne a legjobb,de az élet ennyire nem egyszerű.
2021. ápr. 2. 21:58
 14/19 anonim ***** válasza:
18%

Így van, egyet is értek. Viszont a sunyin csaló ne játssza, hogy ő szereti a párját. mert egyszerűen nem igaz.

Legalább vállalja fel, hogy menne már ezer éve, de nem tud.

2021. ápr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

4-nek annyit tudnék mondani.Valamilyen szinten lehet,hogy szereti.Biztos nem úgy ahogy abban az esetben tenné,ha nem lépne félre.Ez is két emberen múlt nem egyedül döntötte el.Ő és a párja tehet róla.Nem csak ő.

És ki az önző,vagy a paraszt?Az aki saját vágyait igényeit elégíti ki,(mert máshogy nem tudja)és félrelép,vagy az aki szarik a párja igényeire és vágyaira?

Szóval?Remélem kicsit jobban látod a helyzetet ezzel a kérdéssel.

2021. ápr. 2. 22:07
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem kell elképzelni. Ott vagy benne. Megbeszélitek, hogy ez elmúlt. Maradtok barátok, míg nyittok az élet felé új szerelemért. Biztos lesz olyan, aki megérti ezt a helyzetet. Én hasonló helyzetben voltam és találtam magam mellé olyat, aki elfogadta, hogy még évekig nem tudok külön költözni az élettársamtól.
2021. ápr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
78%

Kösd fel a gatyát... Amit itt látsz, nagyjából az a valóság. Az én szemléletem nyitottabb és a férjem is hasonlóan áll hozzám. Ezzel a szemlélettel jöttünk össze, így házasodtunk össze és igy is fogunk életünk végéig élni. Senkit nem engedünk, hogy rálásson az alap elveinkre, mert a mély ítélkezés és köpködés megy azonnal.

Én azt gondolom, hogy minden belefér, ami kettőtök számára belefér és minden természetes, amit ketten természetesnek ítéltek meg. Ahhoz, hogy egy kvázi nyitott kapcsolatba kezdjetek, le kell ülnötök és meg kell beszélnetek a szabályokat. Ha valahol elmosódik a határ, akkor tisztázni kell, újra kell beszélni. Nagyon komoly kommunikáció kell ahhoz, hogy ez működni tudjon.

Csak a példa miatt osztom meg a mi elveinket nagyvonalakban.

- Mindenki azt csinál, amit akar, amíg a lelke és az esze hazahúzza.

- Nem akarunk tudni egymás férfi/nő ügyeiről, úgyhogy csinálja intelligensen az, aki ebbe belemegy, hogy a másik észre se vegye. Persze ha valamelyikünk "lebukik" sincs katasztrófa, de mi pl. nem tartozunk azok közé akik jó érzéssel megbeszélik ki mivel töltötte az időt a szeretőjével. (Van olyan ismerős pár, ahol ez is belefér.)

- Nem mehet a család rovására, nem mondhatunk le fix programot más miatt, nem hanyagolhatjuk érzelmileg egymást.

- Ha érzelmileg kezdünk belegabalyodni, azonnal hátat fordítunk és ezt viszont átrágjuk, mert ha már komoly érzelmi kilengés is van, akkor az megkérdőjelezi a kapcsolatunk erősségét. Vagyis mindaddig tartjuk ezt elfogadhatónak, amíg mindketten pontosan tudjuk, hogy ez csak kaland. Ha komolyan megfordulna a fejünkben, hogy elhagyjuk a másikat, az baj.

Mi boldogok vagyunk így. Mindketten kicsattanunk az önbizalomtól, ami szerintem szintén elengedhetetlen.

12 éve így élünk, boldogan. Sosem bukott le a férjem, de szerintem pontosan tudom melyik időszakokban volt valakije. Összességében jót tett a kapcsolatunknak bármilyen betegen is hangzik. :) Én is éltem már a lehetőséggel.


Az emberek sosem fogják megérteni, hogyha két embernek így jó, akkor ebben nincsen semmilyen elítélni való. Én azt javaslom, hogyha ilyenre adjátok a fejeteket, akkor járjatok nyitott szemmel a világban és látni fogjátok hány pár is él különleges elvek mentén. Tök jó, ha esetleg a közvetlen környezetetekben is van ilyen.

Ami szintén nagyon fontos szerintem, hogy a harmadik fél is mindig tudja pontosan, hogy mi a cél vele. Nem szabad lebegtetni. Ilyen berkekben megbeszéltek és tapasztaltak alapján a legegyszerűbb szintén házas emberrel kezdeni. Vagy ha szingli, akkor legyen eszméletlen nyitott személyisége.

Természetesen azt én sem tartom okénak, ha a közös elvekkel szembemegy valaki, de valahol még ebből is lehet előnyt kovácsolni. Ebben a témában javaslom pl. Esther Perel előadásait.

2021. ápr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Én értem.És megértem ezt ahogy ti vagytok.15év után azt gondoltam mi is eljutunk erre a szintre...Hát nem.Én a mai felgyorsult világban ezt tartom reálisnak.Ha két ember együtt akar megöregedni az egy döntés,de miért kellene ahhoz teljesen szabotálni minden vágyat és miért kellene hazudni ,hogy nem is nézek más nőre/férfire.Aki azt mondja sosem kívánt meg mást hosszú kapcsolatában az hazudik.Viszont az a probléma ,hogy a párom erre nagyon nem hajlik.Próbáltam pezzegetni a dolgokat,de az egoja,neveltetése,társadalmi elvárása nagyon messze van ettől.Szóval még agyalok a megoldáson.Rég nincs köztünk szex ,de ha megtudná hogy mással csókolózok már az kiverné nála a biztosítékot...

2021. ápr. 4. 19:42
 19/19 anonim ***** válasza:

17 vagyok. 19 tökéletesen példázta is miről beszélek. :)

Sajnos viszont nálatok így énsem tartom fairnek a szerető tartást, hiszen nincsenek játékszabályok, kijátszod a házastársadat a háta mögött.

Én tényleg ajánlom Esther Perel videóit, akár könyveit is. Nézzétek meg/olvassátok el együtt. Szerintem annyira jól megvilágítja a dolgokat... Nem támogatja a megcsalást, de nem is tartja ördögtőlvalónak. Szépen visszavezeti, hogy egyáltalán hogy alakult ki a megcsalás, mint fogalom, miért jut el egy látszólag boldog pár is oda előbb-utóbb, hogy az egyik fél félrelép, miért van egyre több válás, stb. Én ebben a témában még nem olvastam jobb könyvet.

Azonban ha a feleséged ettől teljes mértékben elzárkózik, akkor ő sosem fog tudni nyitott szemlélettel beleállni bármilyen új helyzetbe. Max kényszerű elszenvedő, ami negatív irányba tereli a kapcsolatotokat.

2021. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!