Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Én vagyok hülye?A barátom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok hülye?A barátom nem ért semmihez,és azokat a dolgokat csinálja meg,amit én is meg tudok,vagy már megcsináltam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég élünk együtt,és mint kiderült sem a szerelés sem semmi más komolyabb feladat nem az erőssége Söprögetni szeret, meg ha kedve van akkor így úgy összerámol.Ha valahol összeseprek,nem veszi észre,hogy ott már nem kell,hanem ő is nekiáll, ami tök felesleges. A mosogatásában nincs köszönet, koszos marad utána az edény.Hajtogatni nem tud,gyűröttek maradnak a dolgok.Sokszor erősen türtőztetnem kell magam,hogy ne vesszek vele össze. Kint nem csinál meg semmit, amit mondjuk én nem tudok,és a férfiak általában meg tudják csinálni,ő nem ilyen.Ha megkérem,hogy vigye ki a szemetet,elfelejti. Mit lehet egy ilyen emberrel tenni,mert gondolom megváltoztatni nem lehet, ahhoz meg abszolút nincs kedvem,hogy pesztráljam,és irányítsam folyton,hogy mit tegyen és mit nem. Ha valamit csinál is,nagyon hamar elfárad. Utóbbi szerintem az edzetlensége miatt van,mert ülő munkát végez + lusta. Mondom neki sokszor,hogy figyelje meg,mit hogy csinálok,és próbálja úgy ő is,mert tanulhat,és van hogy könnyebb dolgot mutatok neki mint ahogy ő megtanulta. Erre az a válasza,hogy nem macska,hogy megfigyeljen dolgokat. Sokszor ha bejön a házba,azt sem veszi észre,hogy rendet csináltam,felmostam hanem leszór mindent ahova ő gondolja. Szeretem őt, de nem tudom,hogy mit tegyek ebben a helyzetben, mert ezek a tulajdonságai idegesítenek,és nem tudtam korábban,hogy ilyen lesz vele együtt élni.
2023. ápr. 15. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Te választottad, ezzel együtt kell élned. Vagy nem 🤷‍♂️
2023. ápr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Jaj istenem, újabb anyuci pici fia, akinek anyu otthon mindent megcsinált, és semmi önállóságra nem nevelte. Most itt áll felnőtt/fiatal felnőtt korban egy életképtelen gyerek.. mert most takaríthat te utána, meg főzhetsz,moshatsz rá, segíteni meg nem tud és láthatóan nem is akar..


Az a baj, ha nem még egy főt akarsz akiről szinten gondolkodni kell, hanem amikor majd családban kezdesz gondolkodni pl, akkor hatványozódik ez a probléma, amiben egyedül maradsz. Nem hiába mondják, hogy lakva ismerszik az ember..


Lusta, változni és a saját részét kivenni nem akarja. Túl sok pozitívra ne számítás ez alapján ebben a kérdésben.

2023. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

A "lakva ismerszik meg az ember" tipikus példája. Sajnos az a helyzet hogy ez most még csak idegesít, 2 év múlva pedig már legszívesebben a nyakát tekernéd ki.


Az írásodból általánosságban az látszik, hogy nem nagyon tiszteled férfiként a párodat - és ezt most nem rosszból mondom, mert nem a te hibád, és az övé sem, hogy ez így alakult.


Felsorolsz 8-10 dolgot, amiben nem jó, és nem raksz mellé olyat, amivel ezt kompenzálni tudná feléd. Ez így nem egy harmonikus kapcsolatot vetít előre. Mert oké, hogy egy kapcsolat kompromisszumokra épül, de a kompromisszum alapja a kölcsönösség, azaz mondjuk leszarod a gyűrött ruhákat, azt megcsinálod te, de ő meg lecsiszolja és újrafesti a konyhaszekrényt, ha már csúnya.

2023. ápr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

"és ezt most nem rosszból mondom, mert nem a te hibád, és az övé sem"


Akkor kié? Ez az ember nem tud felnőtt férfiként viselkedni, meg sem próbál rajta változtatni, és az otthoni teendőit életképtelen elvégezni.

2023. ápr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Tanítsd meg, hívj szakembert, vagy szakíts vele.
2023. ápr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
Csináltasd meg mással.
2023. ápr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%

4-es, az mióta hiba, ha valaki nem tud felnőtt férfiként viselkedni?


Nem sért vele törvényt, de még csak íratlan szabályt sem, akinek pedig ez a viselkedés egyéni preferencia miatt nem tetszik, az egyszerűen nem tart vele kapcsolatot, ha nem muszáj. Ennyi.


Ezért írtam, hogy senkinek sem a hibája, egyszerűen ő csak ilyen. Meg lehet próbálni megkérni, ha pedig nincs változás, akkor meg lehet szakítani a kapcsolatot. Nem atomfizika ez. De ettől még senki sem hibázott.

2023. ápr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
7, De igen, hiba. Mivel egy felnőtt férfi fogja fel, hogy az élet hogyan működik, hogy nincs mindig anyuci, aki még a seggét is kinyalj, hogy ha össze költözik valakivel, akkor vannak kötelezettségei, amiket köteles elvégezni, különben arra rámehet a kapcsolat, és a másik felet pedig teljesen az őrületbe kergeti, amiért lényegében minden házimunka rá hárul, mivel ha nem csinálja meg rendesen akkor a kérdezőnek kell, és ez teljesen tönkre tudja tenni az embert idegileg, és egy ilyen lusta emberre nem lehet felnőtt férfiként tekinteni, mivel sok más mellett attól is az valaki, hogy ha önálló, figyelmes a környezetére és ellátja a teendőit.
2023. ápr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kellene a francnak egy ilyen mamlasz. Kavartam egy ideig egy ilyen semmire való pasival és valóban nagyon bosszantó volt hogy egy anyuci pici fia aki nem tud semmit. Ha az anyja ágynak esett undormány volt az egész ház. A szobája büdös és koszos stb stb arról nem is beszélve hogy egy zárat nem tudott kicserélni na de mentségére szóljon hogy a villanykörtét ki tudta 😂 én senkit nem fogok tanítgatni és nem is kezdek többet ilyen pasikkal.
2023. ápr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%

"egy felnőtt férfi fogja fel, hogy az élet hogyan működik"


Ez nincs sehol sem törvénybe foglalva, tehát nem kérheted számon senkin. Csak elfogadni tudod, hogy ez a bizonyos férfi nem fogta fel.


"a másik felet pedig teljesen az őrületbe kergeti, amiért lényegében minden házimunka rá hárul, mivel ha nem csinálja meg rendesen akkor a kérdezőnek kell, és ez teljesen tönkre tudja tenni az embert"


Ez nem a lusta fél hibája! Tény, hogy nem túl előnyös tulajdonság a lustaság.

Másrészről viszont:

1. Ha valami nem tetszik az életemben, akkor változtatok rajta.

2. Ha én nem tudok változtatni rajta, és aki tud, az pedig nem akar változni, akkor végiggondolom kötelező-e nekem ezt elviselni? Vagy más szóval fűződik-e bármilyen érdekem ahhoz, hogy elviseljem?

3a. Ha igen, akkor elviselem, és kussolok (hiszen hiába mérgelődök, nem lesz változás, mert nincs rá akarat a másik fél részéről).

3b. Ha nem, akkor pedig eltávolítom az illetőt az életemből.


Ettől még a kérdező barátja nem hibázott semmit. Ő ilyen. A kérdezőnek ez tetszik? Nem. Akkor már kezdheti is a döntéshozatalhoz vezető utat az 1-es pontomnál.

2023. ápr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!