Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Barátnőm hozzám akar költözni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lilluci27 kérdése:

Barátnőm hozzám akar költözni?

Figyelt kérdés
Barátnőm hozzám akar költözni, a lakás csak az én nevemen van. Milyen szerződéseket írással veleala hogy kiköltözés esetén ne tudjon semmire se hivatkozni, amivel fizettethet velem? Arra gondoltam hogy teljesen külön kasszan leszünk, rezsit nem kell fizetnie, mindenki magára főz, a hűtő külön részein tárolja az ételeit és csak azt eszi ami az övé. Ha a lakásra kell költeni én fizetem egyedül, minden számla csak az én nevemen lesz. Ha ezek így vannak akkor szakítás esetén tud bármire hivatkozva pénzt követelni? Milyen szerződést írjunk ügyvédnél? (Természetesen ezt én egyedül fizetem)
2023. jún. 18. 06:51
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
82%
Így nincs értelme az összeköltözésnek. Neked nem való párkapcsolat.
2023. jún. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
24%

Már ott elb..tad,hogy rezsibe nem fizet.Mi az,hogy nem fizet,ha ott van?

Ne engedd bejelentkezni és részletes leltár mindenről,ingatlantulajdon lefixálásával.

Sajnos olyanok az emberek,hogy senkiben sem lehet bízni.Senkiben.

Egy haveromat így tették szinte padlóra,neki is lakása volt.Jött egy alattomos,színészkedő nő és most a haver az anyjával kénytelen élni,gondolhatod,milyen kilátásokkal.

Józanul gondolkodj,ne mint szerelemre tekints !

2023. jún. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
18%

Jól teszed, csak a rezsibe fizettess vele. Egyébként semmit nem tud veled fizettetni.

De az igaz hogy a nőkben manapság nem lehet bízni.

2023. jún. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
98%

Még házasság esetén is úgy van, hogy a házasság előtt szerzett vagyon nem osztódik. Szóval semmilyen szerződés nem kell ahhoz, hogy a lakásod ne kerüljön veszélybe, akkor se ha a rezsirészét ő fizeti.

Az más kérdés, hogy ez a külön hűtő,főzés szerintem marhaság, de te tudod.


A 2. meg nem tudom miről beszél, ingatlantulajdon lefixálása? Az fixálva lett amikor vette a lakást adás-vételivel és a földhivatalnál ott a tulajdoni. Ezen nincs mit külön bizonygatni :D Amíg nem iratod a nő nevére a fele/egész ingatlant nincs mitől tartani. Aki meg átiratja az meg is érdemli.

2023. jún. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Inkább mondd meg neki, hogy te meg nem akarod, hogy odaköltözzön. Sokkal egyenesebb, mint a hűtőt felezgetni. Én a helyében ettől (meg amiket itt felvázoltál) biztos kiakadnék.
2023. jún. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
85%

Hidd el, én megértem, hogy félted a javaidat (engem meglopott az exem, amikor álam lakott, és alig bírtam elkergetni), de most lakótársat keresel vagy barátnőt? Egy párkapcsolatban nem lehet mindent elvágólag felezni. Ha ennyire nem mersz benne megbízni, akkor inkább ne költözz össze vele. Adott rá okot? Miért akar ő odaköltözni? Miért nem várta meg, hogy Te ajánld fel? Rajtad akar spórolni, vagy mi? Ezesetben én is baromi óvatos lennék, sőt! Nincs az az isten, hogy hagynám becuccolni, ha kicsi kételyem is van...


A lakásod, a berendezési tárgyak a tieid, azok is maradnak, ne költsön semmire, ne adjon semmibe, csak a rezsibe: számlák fele, és közös konyha-háztartás. [Jah, és ha bejelentkezne, előbb írass vele alá egy legalább teljes bizonyító erejű magánokiratot, de jobb lenne közjegyző előtt, hogy amennyiben a szívességi lakáshasználatot te egyoldalúan megszünteted, akkor hány napon belül köteles az ingatlant elhagyni, és kijelentkezni. Ha nincs bejelentkezés, akkor simán zárcsere és kidobhatod, ha úgy alakul, akár egyik napról a másikra is]

2023. jún. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Én csak azt akarom hogyha majd X év múlva szakitunk, ne legyen jogalapja milliókat követelni rajtam, ne legyen jogalapja kitenni az ingatlanból, hanem simán költözzön el és viszlát!
2023. jún. 18. 07:23
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha bejelented állandó lakcímre, attól nem szerez tulajdont a lakásodból. Még ha feleségül vennéd se követelhetné rajtad a lakás felét, mert nem a házasság alatt szerezted.

A rezsit meg együtt fogyasztjátok, ahogyan a hűtő tartalmát is, azon mégis milyen milliókat követelhetne? Vagy úgy gondoltad minden nap felírjátok, hogy ma te két zsömlét reggeliztél, ő meg egyet? És az egész életeteket egy majdani szakítás köré szerveznéd? Szerintem tényleg jobb, ha ebbe bele sem vágsz.

2023. jún. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Hogy mondjuk jön olyannal hölgy O X évig főzött rám ezért jár neki pár millió. Ezért nem akarom hogy több házimunkat vagy bármit végezzen nálam és majd ezért pénzt kovetelhessen.
2023. jún. 18. 07:36
 10/41 anonim ***** válasza:
82%

Ha bejelentkezik, akkor kitenni nehéz- papír nélkül, a bérleti szerződésekben is van egy kitétel, hogy kötelezi magát a lakás elhagyására és kijelentkezésre, pont azért, hogy ha pl. a bérbeadó felmondja a szerződést, akkor tényleg menjen), ha nem akar magától menni. Attól jogalapja pénzt követeli nem lesz, csak ha költ ő is pl. felújításra (azt is, csak ha tudja bizonyítani).

Az meg alap, hogy akkor fizessétek a rezsit együtt, a háztartást tartsátok fenn együtt. De miért ő erőlködik az összeköltözésen? HA jól látom, te meglennél nélküle, mert annyira félted mindenedet, hogy nem te voltál, aki felajánlotta. H a te hátadon kar otthonról elkerülni, vagy megspórolni az elbérletet, akkor legyél óvatos! De bakker, hogy a hűtő külön részein tárolja a cuccait, meg ilyenek...aki így gondolkodik, azzal költözne össze a halál, tudja ő ezeket az igényeidet? Majd nézitek, hogy ki hány levéllel törli a hátsóját is, és megy a harc a wc-papír költségeken ?

2023. jún. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!