Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Barátnőm hozzám akar költözni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lilluci27 kérdése:

Barátnőm hozzám akar költözni?

Figyelt kérdés
Barátnőm hozzám akar költözni, a lakás csak az én nevemen van. Milyen szerződéseket írással veleala hogy kiköltözés esetén ne tudjon semmire se hivatkozni, amivel fizettethet velem? Arra gondoltam hogy teljesen külön kasszan leszünk, rezsit nem kell fizetnie, mindenki magára főz, a hűtő külön részein tárolja az ételeit és csak azt eszi ami az övé. Ha a lakásra kell költeni én fizetem egyedül, minden számla csak az én nevemen lesz. Ha ezek így vannak akkor szakítás esetén tud bármire hivatkozva pénzt követelni? Milyen szerződést írjunk ügyvédnél? (Természetesen ezt én egyedül fizetem)
2023. jún. 18. 06:51
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
33 As nagyon köszönöm, rengeteget segítettél, én is így gondolkozom mint te:)
2023. jún. 18. 09:09
 32/41 anonim ***** válasza:
85%
Írhattok szerződés élettársi kapcsolatnál is, és regisztrált élettársi kapcsolatot kezdeni.Egy ügyvédet kérdezz meg.Amúgy élettársi viszony alatt is keletkezik közös tulajdon, úgyan úgy,mint házasságban, csak alapesetben nem 50-50 százalékben.Az együttélés előtti vagyon külön vagyon, de pl. ha értéknövelő beruházást csináltok a házadon,akkor az közös.A házasságtól nagy lényegében csak az örökségbe különbözik.Lakcím kártya nem bizonyíték per esetén.Bizonyítható mással is, hogy együtt éltek.
2023. jún. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
80%

"Barátnőm hozzám akar költözni"

Kár, hogy te nem akarod. Így semmi értelme.

2023. jún. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

"Én csak azt akarom hogyha majd X év múlva szakitunk, ne legyen jogalapja milliókat követelni rajtam, ne legyen jogalapja kitenni az ingatlanból, hanem simán költözzön el és viszlát!"

Így nem lehet hozzáállni, egyik oldalról sem! Az oké, hogy a tied a lakás, nem követelhet semmit belőle. De te eleve úgy állsz hozzá, hogy úgyis szakítotok, ő akarja... ha ezt olvasná, már nem akarna odamenni, az biztos. Isten mentsen az ilyen hapsiktól!

De ugyanez fordítva is!

Nálunk pl. enyém a ház papíron, és ez így is marad. De a rezsit természetesen közösen fizetjük, és én szégyellném magam, ha beosztanám a hűtő tárhelyét! Ezt így nem lehet egy kapcsolatban!

2023. jún. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne összeköltöznötök. Én azt látom, hogy neked ez az egész nagy stresszt okoz. Ez úgyis rá fogja nyomni a bélyegét az együttélésetekre.
2023. jún. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
76%

Igen, nem kéne összeköltözni. Egyébként világi butaság vagy, hogy még azzal sem vagy tisztában, hogy nem veheti el azt, ami a tiéd még akkor se, hogyha elveszed feleségül, mert nem iratod rá a lakást/házat. Szerződést előtte köthettek, menj el ügyvédhez, majd ő elmagyarázza.

A rezsi, vagy akármi lehet külön kasszán is, nem muszáj közös, de a hűtőbe ne címkézd már rá, hogy az a tiéd, az az övé. :D

Tiszta nevetséges vagy és szánalmas egyben.

Azt akkor csodálkozzunk, hogy a nők inkább egyedül maradnak. (#smh).

2023. jún. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Jogászként válaszolok, és nőként.

Az élettársi kapcsolatokra a kapcsolat vége után a vagyoni elosztásra a szerzés arányában kerül sor.

Írhattok persze vagyonmegosztási szerződést házasság nélkül, de ha a lakás a te neveden van, abból ő nem részesül, az külön vagyon marad, akármi történik.

Akkor kell esetleg neki fizetned valamit, ha pl adott a felújításba, ami a lakás értékét növeli, és ezt számlákkal tudja bizonyítani, akkor az értéknövelő beruházással arányosan követelhet, de amúgy semmit.

A takarítás nem értéknövelő beruházás, a rezsi fizetése sem az.

Viszont az is tuti, hogy ilyen smucig pasival az életben nem kezdenék, pedig nem vagyok aranyásó (én ragaszkodtam a férjemnek a házasságunk előtt, hogy kössünk vagyonjogi szerződést, neki volt ingatlana, nekem nem, a közös házunk viszont alapból közös, mert azt együtt vettük, és együtt is fizetjük). De olyan pasi aki még a kajában sem hajlandó közösködni, meg mindenben kínosan külön kassza, na az nálam alapból kuka...


Azt még nem értem, hogy ehhez mi a köze a zsidó származásnak, mikor ilyen felvetést nem is láttam, csak a részedről. A családomban vannak zsidók, ortodoxok is, de senki sem ilyen sz@rrágó, mint te... Szóval ez nem vallásfüggő... Egyszerűen te alkalmatlan vagy párkapcsolatra, ennyi és nem több.

Asszonytartást válás esetén a zsidó vallás valóban ismeri, de nem élettársi kapcsolatban.

És csak akkor, ha a másik nem dolgozik/ dolgozott...

A magyar jogban ilyen csak abban az esetben van, ha az elvált feleség valamilyen rajta kívülálló ok miatt (betegség pl) nem tudja magát fenntartani, és nincs más olyan személy, aki tartásra kötelezett lehetne előbb a sorban mint te....

Legalább hülyeségeket ne beszélj...

2023. jún. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Neked is minden jót kívánok, köszönöm a kommentet, remélem az ügyfelekkel szemben nem engedsz meg magadnak ilyen hulladék stílust:)
2023. jún. 22. 14:11
 39/41 anonim ***** válasza:
73%

#38 Ezt kinek írtad?? Merthogy a #37-es semmilyen "hulladék" stílust nem engedett meg magának, teljesen kedves volt.

Nyilván neked csak az felel meg, ha valaki egyetért veled!

2023. jún. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
66%
Remélem, a barátnőd olvassa ezt, és otthagy a francba!
2023. jún. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!