Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Külön kasszán mibe van beleszó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kasszán mibe van beleszólásod?

Figyelt kérdés

Együtt élünk. Én fizetem a lakhatást és néha az élelmiszereket is, de alapból azt ő fizeti.


Most viszont autót kellene venni..én nem vezethetek és sűrűn nem is visz vele, mert messzebbre nem vezet.

Van jogom beleszólni h milyen autót vegyen/ünk? - vagy adnom kellene bele?


2023. júl. 21. 16:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Abba van beleszólásod, amiben megegyeztek hogy beleszólásod legyen.

Mi együtt néztük ki az autónkat, külön kasszán.

2023. júl. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Külön kasszán ott a szád ahol a pénzed. Amibe benne van a pénzed, abba beleszólsz, amibe nincs, abba nem.

"Én fizetem a lakhatást és néha az élelmiszereket is, de alapból azt ő fizeti." Ez pl különkasszában kakukktojás. Vagy felezitek a kaját vagy mindenki bevásárol magának.

2023. júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

#2

"Ez pl különkasszában kakukktojás. Vagy felezitek a kaját vagy mindenki bevásárol magának."

Ez butaság. :D Bárhogy lehet osztozni ahogy a felek igazságosnak érzik. Mi is együtt vásárolunk be és azt pl. én fizetem, a párom meg állja a rezsit meg a benzint. Szép is lenne minden vásárlás után leülni fillérezgetni. :D

A "külön kassza" annyit jelent hogy "külön kassza", tehát saját pénzed van, nem úgy mint pl egy házasságban alapesetben.

2023. júl. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Külön kasszában nincsen beleszolasod, de ha érdekli a véleményed, akkor elmondhatod neki.
2023. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem semmibe.
2023. júl. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
vegyél magadnak autot. fene se függne mástol.
2023. júl. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Nincs, és NE adj bele. Az autó az ő nevén lesz, ő választja.

Minek adnál egy olyan autóba, amit nem vezethetsz?

2023. júl. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%
Minek adnál olyanba ami nem a tiéd… kvázi ha nem maradtok együtt automatikusan az övé….. külön kasszán lenni????? Na én ezért maradok örökre a férjemmel , nincs enyém tiéd. Minden közös.
2023. júl. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagytok házasok és külön kasszán vagytok, akkor jobb ha az autót az veszi aki a tulajdonos lesz és használja. Mert egy esetleges szakítás esetén elég nagy balhé tud abból kerekedni hogy kié is valójában a kocsi.

Ismerőseim nem voltak házasok csak élettársak, a pasi a nagy szerelemben vett egy autót a csajnak (a nő nevére íratta). Kb 3 éves lehetett az autó amikor szétmentek, de akkora balhé közepette, hogy ügyvédek intézték a vagyonmegosztást, úgy hogy nem is voltak házasok!

A kocsit a csaj vitte, a pasi meg bosszúból felszedette a faltól falig szőnyeget a lakásból amit ő vett (plusz vitt egy csomó ingóságot).

Nagyobb értékek esetén nem jó közösködni, mert szakításkor vannak akik vérre menő küzdelmet folytatnak azért amit a sajátjuknak éreznek. Tv-t autót, hűtőt, mosógépet stb nehezen lehet elfűrészelni (ha kifizetni nem tudják egymást). :D

2023. júl. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
42%
#8 szimplán csak nem kellene fillérb**ónak lenni és akkor lehetne mindenki külön kasszán.
2023. júl. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!