Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miken bukhat el az együttélés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miken bukhat el az együttélés?

Figyelt kérdés

dec. 9. 18:31
1 2
 11/15 Senior Séf ***** válasza:
100%
A telefon buzerálásán.
dec. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
87%

Leginkább a kompromisszumkészség hiányán és a rossz kommunikáción, így leegyszerűsítve.


De ha konkrét példák kellenének, amik gyakran előfordulnak:

- szexuális igények különbözősége (milyen, mikor, hogy, milyen gyakran)

- tisztaságbeli igények különbözősége

- életvitelbeli különbségek (ki otthonülősebb, ki eljárósabb; ki kel korán, ki későn - és akkor mikor legyen lekapcsolva a villany; milyen sötétben / fényben legyen az alvás; milyen a matrac; egy szobában aludjanak-e vagy ne; elmenjenek-e hétköznap este programra vagy ne stb.)

- milyen gyakran látogassák a szülőket... kinél töltsék az ünnepeket, vagy az ünnep melyik napja kinek "jár"

- házimunka elosztása

- idegesítő szokások (X-et idegesíti ez meg ez, Y hajlandó-e tenni vmit az ügy érdekében)

- mindkét félnek jó-e az adott ingatlan vagy környék

- ki mit fizet az együttélési költségekbe (itt be szoktak figyelni még olyan finomságok is, hogy kié az ingatlan, ill. ha az egyiküké papíron, annak a fejlesztése csak a tulajra hárul-e vagy a másik is, főleg ha olyan dolgot javítanak, ami a tulajt nem is zavarja... fizet-e a másik fél rezsit, ki fizeti a hitelt, rá lesz írva a tulajdoni lapra a másik fél is)

- lakásdekoráció - ízlésbeli különbségek, kinek mi a praktikus

- egyéb piti viták (ált. nem ezek szoktak a vízválasztók lenni, de egy idő után tudják hergelni a hangulatot... pl. a ketchupot a hűtőben tárolják-e vagy ne, a WC-deszka fel- vagy lehajtva legyen, mennyi rántással készüljön a borsófőzelék stb.)

dec. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%
Ha pénz van akkor a problémát is könnyebben veszi az ember. Úgyhogy a pénz! Ebben az esetben úgy gondolom hogy probléma megoldása egyértelmű.
dec. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem azon is sok múlik,h ha az egyik fél szeret programokat csinálni,a másik meg otthonülő,de a különböző érdeklődési körön is elbukhat egy kapcsolat,pl ha más tvműsorok érdeklik őket,akk könnyű összeveszni a távirányítón is!:)

A pénzhez való viszony is lehet konfliktus forrás,pl ha az egyikük szeret költekezni,a másik meg nagyon spórolós:én pl ezért nem lennék soha közös kasszán senkivel,mert vmire szeretek költeni,vmin viszont spórolok,és szeretem én eldönteni,h mire költök többet!

dec. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Joe112 ***** válasza:

Sajnos egyszerű a képlet:

"hasonló hasonlót vonz"

Egy időre érdekes lehet az "ellentétek vonzál egymást", de jön az idő, hogy a fenti pont lép életbe....

Nálam pl ilyen a zenei világom az életérzés amit nyút az fantasztikus 40 én túl is....

Viszont hiába találtam olyan hölgyet aki ugyanígy érzett, mert az életben volt egy olyan sarkalatos pont ahol másképp gondolkodtunk.....

dec. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!