Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mi a véleményetek az alábbi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az alábbi idézetről? Egyetértetek vele?

Figyelt kérdés

"Ne kövessétek el azt a hibát, hogy a bennetek lévő eszményképet keresitek, mert akkor senki sem lesz elég jó. Próbáljátok elfogadni a másikat és lassan elkezditek alakítani egymást. Ha valakit szeretsz egy picit is, össze tudsz vele csiszolódni. Szerintem csak tolerancia, szeretet, és elfogadás kérdése hogy mennyire "sikeres" egy kapcsolat." 👫


Elnézést a Ⓒ tartalomért, de ezt muszáj volt megosztanom! 😉👌



ápr. 10. 00:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%
Az eszményképes rész az elején még rendben van, de az összecsiszolódás már nem feltétlen. Egyszerűen vannak nem kompatibilis emberek, amin hosszú távon nem hogy a "pici" szeretet, de a több sem segít, mert egymás idegeire mennek és előbb múlik el a szeretet, mint hogy valaha is összecsiszolódjanak.
ápr. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első fele úgy ahogy oké, de a többi... Nem, nem fogtok mindenféleképpen összecsiszolódni. A különböző, ellentétes karakterek nem tudnak. A szeretet pedig nem old meg mindent. Gondolj csak bele, egy mentális beteg is hogy tud szeretni/ragaszkodni. Mégis szépen, lasan emészti fel a párját.
ápr. 10. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Baromság. Te el tudod képzelni, hogy valaki miatt "átalakulsz"?


Ezt szerintem azok mondják, akiknek mindegy kivel, csak legyen kapcsolatuk.

ápr. 10. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy barátom mondogatta ezt az összecsiszolódást,amikor összejött egy számomra enyhén szólva is furcsa emberrel.

Olyan jól sikerült a csiszolódás, hogy a barátom egyénisége elveszett,egy megalkuvó,befolyásolható majom lett belőle a kedves párja oldalán. Annyira, hogy nem is ér rá már találkozni személyesen,évek óta.Véletlen ha összefutok vele az utcán,illetve ír néha Messengeren.

Pedig szinte testvéri szinten voltunk még pár éve.


Nem alakulunk senki miatt,mert azok már nem mi vagyunk és az nem szeretet,hanem valami miatti megalkuvás. Igazi szeretet úgy fogad el valakit, ahogy van, természetével,munkájával,családi körülményeivel,hobbijával, barátaival együtt. Nem pedig leépíteni,átalakítani akarja a másikat, mert " ha szeretsz,akkor megteszed " című érzelmi zsarolás kerül elő,de azonnal...

ápr. 10. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Igen tolerencia elfogadas szeretet es szexualis vonzodas simitja ki a konfliktusnak tuno kis aprosagokat. A nagyon eros vonzodas teljesen mas szinben tunteti fel a masikat,sokkal toleransabbak lesznek egymassal a felek. Olyan boldogsaghormonokat szabadit fel a szeretkezes,mintha kabitoszereznel. Teljesen mas tudatallapotba kerulsz tole,minden problema aprosagnak fog tunni miatta. Nyugodtan vagj bele.
ápr. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az idézet lényege szerintem ez:


"Ha valakit szeretsz egy picit is, össze tudsz vele csiszolódni."


(Ezzel azt mondja hogyha egy kicsit is szereted a másikat, próbáld meg vele, dolgozz a kapcsolaton, ne dobd el egy jövendőbeli másikért vagy egy eszményképért.)


A konzekvencia pedig ez:


"Szerintem csak tolerancia, szeretet, és elfogadás kérdése hogy mennyire "sikeres" egy kapcsolat."


(Tehát amikor kapcsolatban vannak, ezekkel a tulajdonságokkal áthidalhatják a konfliktusokat, súrlódásokat, mert ugye egyik kapcsolat se problémamentes.)

ápr. 10. 06:22
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem értek vele egyet, hatalmas baromság. Az összecsiszolódás addig működik, amíg az első 1-2 évben tombolnak a hormonok. Ilyenkor könnyen leszel hirtelen tök más személyiség. Aztán ahogy ez kezd enyhülni, úgy kezd egyre jobban idegesíteni a másik, aztán már azt se tudod, minek vagytok együtt, csak hát a szép emlékek, az idő, már összeköltöztetek, ha hülye vagy akkor gyerek is van, stb. aztán így lesznek azok a kapcsolatok, ahol él együtt két idegen kb akik nem akarnak szakítani az anyagiak vagy a gyerekek miatt, aztán lehet kérdezgetni, miért van ennyi rossz kapcsolat és megcsalás.


Nem kell TÖKÉLETES embert keresni, de azt szerintem fel tudod fogni ésszel, hogy mik azok a dolgok, amik idegesítenek. Pl nekem ideálisabb pár lenne valaki, aki beszél angolul, hogy ne kelljen ótvar szar magyar szinkronnal közösen filmezni, de nyilván nem lesz kizáró ok, ha a szimpatikus illető nem tud angolul. Ellenben abban nem fogok csiszolódni, ha a szimpatikus illető mondjuk pofákat vág a vietnámi kasszásra, mert utálja a külföldieket és szélsőjobbos rasszista, vagy szopásfüggő, vagy 1500 bikinis nőt követ az instán, vagy lesorvadnak a kezei a mosogatástól, egyáltalán nem értjük egymás humorát vagy sorolhatnám. A szexuális vonzalom arra elég, hogy szexeljünk 1-10 alkalommal kb és ennyi, elköteleződni nem fogok mellette ettől még.

ápr. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerelem nelkul járni egy kapcsolatban mert a másik nem tetszik nekem ónkízás volt.


Hiába engedi le a lécet az ember.

Olyan is volt hogy olyan csalt meg hagyott el aki szintén nem tetszik "alattam van" de adtam esélyt.


Semmi értelme ezeknek.

ápr. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az idézet nem arról szól hogy teljesen különbözzetek, hanem hogy ha vannak közös pontok, emellett súrlódások, akkor inkább dolgozzatok a kapcsolaton elfogadással és toleranciával. Az emberek hajlamosak a legkisebb hiba miatt is eldobni a másikat, pedig lehet hogy csak alacsonyan van a toleranciaküszöb, az elvárások pedig toronymagasan. Ugyanaz mint az elromlott rádió, nem megjavítjuk hanem eldobjuk, venni akarunk egy másikat mert úgy gondoljuk hogy az talán jobb lesz.
ápr. 10. 06:42
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én nem látok sok “apró hiba” miatti azonnali szakítást. Olyanokat látok max, ahol az egyik elmondja, mi a baj, a másik meg azt mondja érti, de aztán végül is szarik rá.
ápr. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!