Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerinted ez túlzás anyagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted ez túlzás anyagi vonatkozásban?

Figyelt kérdés

Együtt élünk 6éve, külön kasszán.


Szüleim egy üres lakásában élünk, erre nincs fizetni valónk.


Általában havi több kisebb bevásárlás van amit én fizetek úgy is hogy javarészt neki kellenek

gluténmentes ételek. Egy nagyobb vásárlást kb 30e Ft fizet ő.


Mivel van tesómnak kocsija így van h egyutt megyunk vásárolni, de nem enged fizetni csak nagyon ritkán.


Emellett mindenki fizeti a saját egyéb dolgait ( tel.számla, hobbi stb)


Úgymond akármi van, majd én fizetek és meg se kérdezi h odaadja e.

(Pl múltkor rendelt 2 játékot kettőnknek ami nélkül meglettem volna ő csak szólt h ma jön, én vettem át és fizettem. Azóta se kérdezte h kifizesse)


Kicsit úgy gondolom hogy kezd belekényelmesedni ebbe.


ápr. 25. 08:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Mondd hogy csak az előre fizetett dokgokat veszed át, ennyi.
ápr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Leülsz vele és megmondod, hogy semmilyen dolgát nem fizeted ki, plusz adja meg a tartozásait.
ápr. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%

Ha ez már így megfogalmazódott benned, akkor nyilván már felülkerekedtek a problémák az érzelmek felett. Be kellene vágnod a féket. Első körben mondjuk kerek perec közölnöd kellene vele, hogy mennyivel tartozik, a játékkal, a gluténmentes kajájával stb. Aztán jó lenne leültetni, és elbeszélgetni arról, hogy ha külön kasszán vagytok, akkor az azt jelenti, hogy ő fizeti a saját kiadásait, nem veled veteti meg, és ennyi erővel ami neki megtakarítása keletkezett abból, amit a hátadon megspórolt, annak a felét legyen kedves akkor megosztani veled.

Ha hőbörög, akkor lapát. Rajtad élősködik.

ápr. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%

"Általában havi több kisebb bevásárlás van amit én fizetek úgy is hogy javarészt neki kellenek


gluténmentes ételek. Egy nagyobb vásárlást kb 30e Ft fizet ő.



Mivel van tesómnak kocsija így van h egyutt megyunk vásárolni, de nem enged fizetni csak nagyon ritkán."


Most akkor mi van??? Úgy állítod be mintha mindíg mindent te fizetnél, utána azt írod nagyobb bevasarlasokat ő fizeti, meg nem enged fizetni.

6 éve együtt éltek, te meg még mindig sz*rrágóskodsz, meg különkasszán vagytok? Akartok egyaltalán közös jövőt és családot, ha így álltok egymáshoz? Kifogjátok számolni mindig ki milyen kaját eszik és elosztjátok? Csináljatok a kajára egy közös kalapot bevásárlásra, ami megy ételre meg háztartási dolgokra. Szerintem 2 főre minimum 200 ezer biztos van, tehát kezdetnek rakjatok bele fejenként 100-at és abbol mentek bevasarolni. Étterembe vagy ha elmentek vagy nyaralni vigyetek közös költőpénzt.

ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%

Különkasszán még senkivel sem voltam, pedig 45 vagyok.

A férjem sosem hozza szóba ha rendelek valamit, csak annyit mond hogy persze ami kell azt nyugodtan vegyem meg. Annyi mindent kaptam már tôle a 10 év alatt, hogy nem tudnám felsorolni. 2 autót vett a nevemre, építkezünk, pedig alig keresek …..

ápr. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

A külön kasszára láttam már életem során csúnya példákat.

Volt hogy az utánkban lévő zöldségesbe bejött egy ügyvéd házaspár mind a ketten külön fizették a saját gyümölcsüket. A nőnél kb 6 szem eper volt a zacskóban, de otthon felejtette a pénztácáját, így a pasinak kellett kifizetnie. Olyan mérges volt a pasi, hogy neki kellett kifizetnie azt a pár száz Ft-ot, mintha valami hatalmas nagy összeg lett volna. Az ilyenek minek vannak egyaltalán együtt, ha ilyen irigyek és önzőek a másikkal?

ápr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem butaság amit csinálsz. Ha külön kasszán vagytok, nem tudtok mindent 50-50%-ban fizetni. Erre ne is törekedj. Csak azért mert néha kicsit többet kell kiadnod, szerintem nem kéne hogy baj legyen. Én is meg szoktam venni rendelt dolgokat, mikor a párom rendeli. Ő is fizetett már nekem ki, én is fogok. Egy kis figyelmesség, egy kis kedvességbe nem fogsz belehalni. De ha annyira zavar, akkor beszéljétek meg, hogy neked mi az ami már nem fér bele.
ápr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
17%

Pf...én azt nem nevezném kis kedvességnek, meg figyelmességnek, ha gyakorlatilag mindent a kérdező áll, a lakhatásra nem kell költeni, és akkor még ilyen sunyi módon extrán le is van húzva, hogy vegye át a csomagot, fizesse ki, aztán el is van felejtve.


Egy normális párkapcsolatban persze máshogy működik, eleve nem értem , hogy lehet úgy együtt is élni, hogy 6 év után sincs közös kassza, de ebből a leírásból jobbnak látnám, hogy ne is legyen, de a parazitától is meg kellene szabadulni. Vajon ő már a következő életére rakosgatja a forintjait a kérdező hátán?

ápr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ideje lenne szakítanod, mert egyértelmű, hogy ő hosszútávra tervez veled, te meg egyáltalán nem. 6 éve együtt vagytok, együtt éltek és még mindig megy a fillérezgetés. Nyilván nem vele tervezed a jövődet, szóval a legjobb ha nem pazarlod se a saját se az ő idejét.
ápr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

Műkörmös lány és "bótosgyerek" szappanopera 8596. epizód.

Köztetek sosem lesz összhang, már megírtuk többször is.

Nem ugyanúgy szocializálódtatok, más nevelést kaptatok, mindketten a végletekig kényelmesek vagytok, csak más szemszögből. Mindig is örökös probléma lesz köztetek hogy az értékrendetektől kezdve a jövőképeteken át semmiben nem egyeztek. Ilyen a pénzkultúrátok közti hatalmas eltérés is. Erről is mindig kiírsz valamilyen kérdést csak más aspektusból. De a lényeg mindig ugyanaz. Nem vagytok egymáshoz valók. Csak mérgezitek egymást hosszú évek óta. Te meg csak panaszkodsz, de nem szakítasz.

ápr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!