Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzés felbontása, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzés felbontása, aki ilyent lépett már meg, hogy gondol vissza?

Figyelt kérdés
Anyukám teljesen bele van keseredve ebbe a házasságba, állandóan mondja, hogy még jegyesség idején apám hazudott neki valami fontos dologban (nem tudom a részleteket), akkor gondolkodott rajta, hogy visszaadja a gyűrűt, és sajnálja, hogy akkor nem lépte meg, volt 1-2 jó időszak, de több volt a rossz, boldogtalan, belefáradt, apám nem áll mellette (és mellettem se). És felmerült bennem, hogy nem ők az egyetlen ilyen pár... mint ha kínos lenne felbontani, amikor jogos lenne, de nem kínosabb egy rossz házasság?
2008. nov. 17. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha ennyire rossz anyukádnak el is válhat. èn egy év házaság után váltam el, nem voltam boldog és azért. akkor arra gondoltam, hogy én így nem fogom leélni az életemet bodogtalanul. Azért házasodtunk össze, mert miért ne, már 5 éve együtt voltunk. Azóta boldogan élem az életem. Fordítva is elsülhet.
2008. nov. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én majdnem egy éves eljegyzésből léptem ki, mert nem láttam a fiún hogy haladnánk a kapcsolatban, építenénk a jövőt. persze nem ez volt az egyetlen dolog.

akkor rossz volt az első pár hétben; de összeségében több volt a rossz, mint a jó dolog, és nem bántam meg.

2008. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elsőnek: tudom, és ők is számtalanszor mondogatták már, csak mindig az a vége, hogy apám azzal zsarolja anyukámat, hogy fizessen ki neki x milliót (a lakás értékének a felét), zsebből, anyukám pedig anyagilag erre képtelen, apám áll jobban anyagilag, és ezzel visszaél.
2008. nov. 17. 15:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló: mintha magamat olvasnám.

Annyi csak, hogy én 3 évi jegyesség után léptem ki, mert akkor már egyértelmű volt, hogy nem haladunk semerre. Ahhoz képest, hogy 10 hónap után jegyzett el (a 19. szülinapomon :), állítása szerint azért akkor, hogy -akkor kezdtem a főiskolát- lássák rajtam az iskolában, hogy foglalt vagyok...)

Neki kényelmes volt, hogy van egy nő, aki mellett elvan, van kaja, fedél a feje fölött (nálunk lakott), néha szex... de nem éreztem azt sem már kb. 2-2 és fél év után, hogy valójában szeretne. Inkább csak a megszokás és a kényelem tartotta mellettem. Bennem pedig 3 és fél év együttjárás után, egyik pillanatról a másikra elmúlt a szerelem, és nem is éreztem semmi mást. Még fél évig maradtam vele. Próbáltam tenni valamit kettőnkért, de egyedül voltam, ő nem tett semmit, inkább került. Kerülgettük egymást. A gyűrűmet az utolsó fél évben nem is hordtam, már azt sem tudtam, hogy hol van (elpakolta valahova, mert látta, hogy nem hordom). Vártam, hogy esetleg majd ő lép ki, és akkor nem nekem kell kidobni őt az életemből - és az otthonából is egyszerre. Végül nem bírtam kivárni, hogy ő lépjen, és egy alkalmas pillanatban (egy szokásos nagy veszekedést követően) szakítottam. Nem méregből, hanem megfontoltan, tudatosan. Besokalltam. Tudtam, hogy nincs értelme nemcsak hozzámennem, de egyáltalán vele maradnom sem. Mikor elképzeltem az esküvőnket, azt láttam, hogy veszekszünk. Mikor elképzeltem a nászéjszakát, azt láttam, hogy nem történik semmi, ahogy az utolsó fél évben sem, mivel már szabályosan undorodtam az érintésétől, a közelségétől... Egyértelmű volt, hogy ki kell lépnem.

Ez 4 éve történt nyáron. Soha, egyetlen pillanatra sem bántam meg. Első szerelem volt, azóta sokat tapasztaltam, és most minden eddiginél boldogabb vagyok (gyűrű nélkül is) :)

2008. nov. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Én már éltem meg ilyeneket, és nagyon rosszul esett. Megfordult a fejemben, hogy felbontom az újabb eljegyzésemet, de eddig nem tettem, mert szeretem a vőlegényem és ő is engem.
2008. nov. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gondolom, férfi ritkábban lép meg ilyet.
2008. nov. 23. 09:11
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5 évig jártam jegyben és együtt is éltem az exemmel, nem volt egyszerű a dolog, de túl vagyok rajta. Jelenleg boldog házasságban élek a férjemmel, baba váróban vagyunk.

Sosem késő lépni.

Egyébként pedig Férjem keresztapja 35év házasság után most válik. Ami nem megy nem kell erőltetni.

2008. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!