Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Barátnőm azt mondta, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm azt mondta, vagy megkérem idén a kezét, és elveszem jövőre, vagy szakít még idén. Van egy közös lányunk, 1,5 éves. El akartam amúgy venni, de így már elment a kedvem az egésztől. 5 éve együtt. Én 31, ő most lesz 29. Ne engedjek a nyomásnak?

Figyelt kérdés
2021. nov. 15. 17:26
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
Nem akarok engedni a nyomásnak, mert nem értem, hogy valaki, aki szeret annyira, hogy hozzáma kar jönni, mégis hogy tudna szakítani. Ha tud szakítani, akkor nem szerelmi házasság a részéről. Ellentmondásos nekem az egész. El akartam venni, csak még nem most. Meglepetést akartam, nem kényszert. Elvette a kedvem mindentől. Imádom a lányomat, szeretem a barátnőmet, nem tudom elképzelni, hogy hármunk családja felbomoljon.
2021. nov. 15. 17:27
 2/49 A kérdező kommentje:
Egy haverom linkelt nekem valami cikket, amiben azt írták, hogy a legtöbb eljegyzés és szakítás is decemberben van. És hogy bármit döntök, erősíteni fogom a statisztikát.
2021. nov. 15. 17:29
 3/49 A kérdező kommentje:
Volt már itt valaki ilyen helyzetben? természetesen férfiakat kérdezek. Kor mindegy.
2021. nov. 15. 17:30
 4/49 anonim ***** válasza:
33%
Ezeket elmondtad neki? Mit mondott rá? Jó kérdés, hogy ha hozzád akar menni, hogy tudna kukázni hármótokat csak úgy lazán.
2021. nov. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
25%
Vald be, hogy idegesít a kölyök és dobbantanál.
2021. nov. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
95%
Miért ne lehetne szakítani valakivel, akit bár nagyon szeretsz, úgy érzed, nem jutsz vele egyről a kettőre?
2021. nov. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
18%
#6. Lehet persze, mindent lehet, de erre mégis milyen elköteleződést vár a másik?
2021. nov. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg az ő szemszögéből látni a helyzetet. Valószínűleg bizonytalan, és fél, mert a gyerekkel sokkal kiszolgáltatottabb. Nem érti, hogy ha el akarod venni, miért halogatod. Talán nem vagy benne biztos, hogy vele akarsz maradni? Ha már közös gyereketek is van, ami sokkal nagyobb elkötelezettség miért várnátok a házassággal?


Valószínűleg ezek járnak a fejében. Lehet, hogy nem racionális gondolatok ezek, de ettől még ott vannak, és addig mérgezik a kapcsolatot, amíg nem sikerül megbeszélnetek. Sok férfi halogatja a házasságot így, miközben mindig azt mondják, hogy később, de valójában sosem jön el. Gondold át, hogy te miért nem szeretnéd még, és miért gondolod, hogy később majd akarni fogod. Beszéljétek meg őszintén, hogy ki mit vár a másiktól.

A meglepetést pedig felejtsd el. Két felnőtt ember között, főként egy gyerek után nevetséges az, hogy nem lehet beszélni a jövőbeli tervekről, a "meglepetés" miatt. Az ő életét ugyanannyira érinti, mint a tiédet, tehát ne ezzel akard meglepni. Az eljegyzés pontos időpontja és módja lehet meglepetés, de egy olyan horderejű döntést, hogy meg fogtok-e házasodni vagy nem, nem hozhatsz meg egyedül, míg ő szó nélkül, türelmesen vár.

2021. nov. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
84%

Ott a közös gyerek, de a házasságon azért agonizáltok 🤦‍♀️ elárulom, a gyerek köt össze egy életre, ha akarjátok, ha nem, nem a papír.

Btw, a csaj is hülye volt, hogy házasság nélkül szült. Most puncsolhat itt gyerekkel, hogy légyszi vedd már el, mert utólag esett le neki, hogy számára megalázóa helyzet.

2021. nov. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
97%

Ez nekem ilyen kisfiús hiszti. Mint a lazsáló kisgyerek a suliban - "én annnnnyira, de annnnnyira elolvastam volna azt a könyvet, de így már nem annnyira finiiii, hogy kötelező".

Komolyan, évek óta együtt vagytok, "lefialt" neked bármiféle jogi biztonsági háttér nélkül, és nem úgy tűnt neki, hogy nagyon tepernél. Persze, hogy ultimátumot ad, mégiscsak az volt a kérdés, hogy marad a kölök anyja, vagy felvállalod feleségként, és igenis, a sarkára kellett állnia. Ha ezek után elhagyod azért, mert nem várt csicskamódon, hogy hajlandó legyél megkérni a kezét, annyit is érsz partnerként :(.

2021. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!