Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mennyi idő után nem korai és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után nem korai és mennyi idő után késői az eljegyzés?

Figyelt kérdés

Nem tippeket várok, csak érdeklődöm.


Van olyan idő, ami után már nem várnál és inkább szakítanál?


2023. máj. 16. 10:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%

Ezer és egy másik dologtól függ.

Életkortól, tanulnak vagy dolgoznak a felek, milyenek a lakhatási viszonyaik, mennyi időt tudnak együtt tölteni.

Emellett habitustól, személyiségtől is függ.

Hülyeség erre általános szabályt kitalálni.

2023. máj. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
36%
2 év együttélés (szülők nélkül!!), ezt tartom ideálisnak. 3 év után meg már későnek.
2023. máj. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%

Ahogy az első is írta.

Pl mikor 23 voltam, hiába voltunk együtt 5 éve az akkori párommal, nem éreztem magunkat lemaradva, nem is nagyon vágytam akkoriban a házasságra, még javában építgettük az életünket, a jövőnket, erre koncentráltunk.

25 után kezdtek el változni a prioritásaim. Utána már egy igazán komoly kapcsolatnál az volt az alapvetésem, hogy ha 3 éven belül nem történik valami előrelépés, akkor lehet hogy nem érdemes bennemaradni. Szerencsére aztán sose jutottam el odáig, hogy emiatt kellett volna elgondolkodnom a kapcsolat jövőjén, mert vagy voltak más komoly problémák is, ami miatt hamarabb sor került a szakításra, vagy pedig olyan jól haladtak a dolgok, hogy az eljegyzés is megtörtént.

2023. máj. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

Nehéz konkrét életkorra belőni. Ahogy az első írta, inkább függ az élethelyzettől, a felek érettségétől, a kapcsolat minőségétől.

Pl. Adott két 20 éves ember,de 16 éves koruk óta együtt vannak. 4 év nem kis idő együtt, viszont ha mindketten tanulnak, nincs saját keresetük, a személyiségük is nagy átalakuláson mehet keresztül stb. akkor nekik lehet korai lenne.

Másik példa: Van két 30+ ember,akik 1 év után jegyzik el egymást - ez rövid időnek tűnhet,de tekintve, hogy ennyi idős korában az ember már tudja,mit akar, jó esetben van kiépített egzisztenciája, meg ha a nő gyereket szeretne, akkor pláne nem járogatnak évekig.

Persze, mindenre van kivétel, ez csak két példa a sok millió közül, a kapcsolattól és a benne lévőktől nagyon sok minden függ. Fontos az egyenesség, a "kampány időszakban" simán lehet ezekről a témákról is beszélni, hogy ki mit szeretne az életben és akkor nem töltünk úgy együtt éveket, hogy csak várjuk a csodát.

Én 32N vagyok, lassan két éve vagyok együtt a párommal. 1 év után költöztünk össze, idén várható az elhelyezés, jövőre esküvő, aztán a többi. Ez a forgatókönyv mindkettőnknek jó, nem sietünk,de közben egyértelmű, hogy mi nemcsak járogatunk, hanem hosszútávra tervezünk egymással. Velem egyidős barátnőimnél 2-4 év után volt eljegyzés, 1 éven belül lagzi. Nekik is így volt az ideális.

2023. máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
*nem elhelyezés,hanem eljegyzés 😁
2023. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
27%

Aki 1 év együttélés után nem kéri meg a kezem, az nem is akarja.


Én rohadtul válogatós és megfontolt vagyok párkeresésben, szóval akivel eljutok 1 év együttélésig, az már fixen a nagy ő lenne nekem :D

2023. máj. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
10%
Első dugás után , kötelező megkérni a nő kezét.
2023. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

6, és mennyi idő együttjárás után költöznél össze valakivel?

Mert értjük, hogy 1 év együttélés, de ez a kapcsolat hosszát egyáltalán nem szabja meg:D

2023. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Én mint magyar okos nő, azt vallom, hogy minél vastagabb a férfi bankkártyája, annál hamarabb köteles elvenni.
2023. máj. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
9, mint pápa, szentesítem amit mondasz:D
2023. máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!