Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy működnek ezek a dolgok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy működnek ezek a dolgok eljegyzésnél és honnan kellene tudni?

Figyelt kérdés

Egy másik fórumon látott kérdés ihletett meg. Azon gondolkoztam hogy nagyon sok dolgot nem tudok, hogy hogyan “kell”, hogyan szokás.


Elébe megyek: tudom, hogy nem kötelező semmi, de engem most mégis az érdekel, hogy általában hogy szokás.


Amik nekem nem egyértelműek:

- hova kellene húzni a gyűrűt? Most jobb gyűrűsujjon hordok egy random gyűrűt, az összes többi ujjamon bizarr, rossz érzés.

- tényleg nonstop szokás hordani a gyűrűt, vagy sokan azért leveszik tisztálkodáshoz, alváshoz, ilyenekhez?

- családnak mikor és hogyan szokás elmondani? A legközelebbi személyes találkozáskor? Vagy még aznap telefonon? Vagy hogy?

- utána mikor szokás elkezdeni szervezni az esküvőt?

- esküvő után ha valaki nem akar több ékszert hordani akkor az eljegyzési gyűrű csak a fiókban hever?


És végül: ezeket honnan kellene tudni? (Ha nem a netről) 😅


2023. szept. 12. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Ritka tré ha egy eljegyzésben ezek neked a legfontosabbak meg ezek számítanak
2023. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

Nem tudom hogy hol írtam hogy nekem ezek a legfontosabbak. 🤔 direkt ki is emeltem hogy tudom hogy semmi nem kötelező, csak érdekel hogy általában hogy szokás….🙄

2023. szept. 12. 15:01
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

Bal oldalra szokták az eljegyzésit, jobbra a karikát, de mostanában rugalmasabb ez, sokan egymás mellett hordják.


Nyilván érdemes levenni, ha nem akarod tönkretenni.


Családnak akkor mondod el, amikor akarod.


Ha komolyan a szándékok általában max 1 év jegybenjárás szokott lenni.


Be is olvaszthatod az eljegyzési gyűrűdet, azt csinálsz vele amit akarsz.

2023. szept. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Szokás szerint bal kéz a jegygyűrű és jobb kéz a karika, illetve átmehet mellé a jegygyűrű is (ha szeretnéd). Gyakorlatilag meg nincs jelentősége, ahogy kényelmes :)


Sokan leveszik szerintem praktikai okokból is, pl beleakad valamibe, főzés/mosogatás/fürdés...stb zavaró. Illetve olyan is van, akinek olyan nagy értékű a gyűrűje, amit csak alkalomra vesz fel.


Szerintem praktikus még aznap telefonon. Kicsit fura lenne mondjuk 2-3 hét múlva mikor találkozunk, "ja, amúgy eljegyeztük egymást 2 hete". Persze, ha másnap találkozunk, azt ki lehet várni. Nyilván ez is egyéni döntés alapján.


Mivel eléggé leterheltek az esküvői helyszínek, kb 1-1,5 évvel előbb érdemes lefoglalni. Magát a szervezést fél-egy évvel az esküvő dátuma előtt. Persze itt is nagyban függ attól, hogy ki milyen esküvőt szeretne, mert magára a ceremóniára elég 30 nappal előbb bejelentkezni.


Igen, van akinek a fiókban hever


Ha nagyon fiatal vagy, akkor a netről. Ha van egy kis tapasztalatod, akkor kb bárhonnan. Ismerősök, barátok,rokonok biztos házasodtak már a környezetedben.

Egyébként meg a legtriviálisabb valóban az, hogy semmi sincs kőbe vésve, mindenki úgy csinálja, ahogyan neki jó :)

2023. szept. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Én voltam olyan eljegyzésen, ami olyan volt mint egy lakodalom. Vagy hatvan vendég, kaja, pia toskadasok, tánc hajnalig.
2023. szept. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a normális válaszokat. :)


“ praktikus még aznap telefonon. Kicsit fura lenne mondjuk 2-3 hét múlva mikor találkozunk, "ja, amúgy eljegyeztük egymást”

Hát nem tudom, nekem az eljegyzés olyan romantikus eseménynek tűnik, nekem pont az lenne fura ha közben a rokonokkal telefonálnánk 😅 pl ha nyaraláson történne én tutira megvárnám hogy hazaérjünk, amúgy meg 1-2 nap múlva.


Házasodtak már ismerősök a környezetemben, de vagy távoli ismerősök (facebookon láttam gyűrűs fotót, ennyi infóm van az eljegyzésről) vagy pedig rokonok, akik szüleimen keresztül küldenek esküvői meghívót és ennyi. Senki nem avatott még be a részletekbe. :D 30 vagyok amúgy.

2023. szept. 12. 15:17
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Na jó, végig gondoltam :D Én is megvárnám míg hazaérünk, de ha otthon vagyunk, akkor is a találkozásig várnék. Max írnék egy sort a messenger csoportunkba

Nem vagyok túl releváns info én se :D Bocsi

#4

2023. szept. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Eredetileg bal kez gyurusujja, de mondjuk en meg egy baratnom a jobb kezunkon hordjuk.

2. En mosogatashoz veszem le, meg hajfesteskor, minden egyeb esetben hordom. Telen nem tudom meg, milyen lesz a kesztyuben.

3. Szerintem ha nem akartok eljegyzest tartani (amikor a csalad elott egy ebed/vacsora kereteben felhuzzatok a gyurut) akkor eleg egy telefonon megejteni, ha amugy is hivnatok egymast, es kulon ezert nem latogatnek senkihez, csak ha amugy is mennek.

4. Regi szokas szerint eljegyzest koveto 1 even belul illik tartani az eskuvot. Az mas kerdes, hogy vannak akik 10 ev jegyesseg utan sem hazasodnak meg, vannak akik 4 ev jegyben jaras utan szakitanak.

5. Szoktam olyan megoldast latni, hogy a nyaklancon hordjak a gyurut.

2023. szept. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én pl pont fordítva tudom, hogy a karikagyuru megy a bal kézre, a szívhez közelebbi oldalra, így az eljegyzési a jobb oldalra 😃

Azon az ujjadon hordós, amelyiken szeretnéd, én pl a jobb kezem középső ujján, mivel a gyűrűs ujjamon a keskeny gyűrű ferdén áll és fura... Direkt így választottuk, hogy ezen az ujjamon fogom hordani (együtt választottuk ki, aztán fél évvel később kérte meg a kezem).

Én hordom, de le szoktam vetni pl dagasztáshoz, ablakmisáshoz. Mióta kisbabának van, nem hordom, csak alkalmanként, mert kialló foglalattal volt hogy megsértettem a baba bőrét.


Családnak mi megvartuk, míg személyesen találkozunk, de igyekeztünk úgy alakítani, hogy 1-2het alatt tudassuk.


Az esküvőnk fel évvel az eljegyzés után történt, így mi már az eljegyzés éjszakáján beszélgettünk, kit szeretnénk meghivni, hány fős lagzi lesz.... A hétvége után már kezdtük is szervezni, keresni a megfelelő helyet, templomot, stb.

2023. szept. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 🫶
2023. szept. 13. 07:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!