Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha egy nő házasodna, de a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy nő házasodna, de a férfi nem akar, és ebbe belenyugszik, akkor végül is ez a nő számára csak egy papír?

Figyelt kérdés

Tehát szeretik egymást, évek óta együtt. A férfi a rossz tapasztalatok/példák (gondolom szülői) miatt nem akar házasságot. A nő ezt elfogadja.


Ez az igazi szeretet?


nov. 28. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szeretet, lehet beletörődés is, remény hogy hátha egyszer meggondolja magát.
nov. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Miért lenne ez a szeretet? Ellentétes állásponton vannak, és az egyik fél enged. Akkor a másik nem szereti?
nov. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Nem az a szeretet, amikor lemondasz a vagyaidrol a masik miatt. Olyat kell keresni, akivel ez is passzol.
nov. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Nem. Ez szimpla igénytelenség, megalkuvás, beletörődés a nő részéről. Benne marad egy olyan kapcsolatban amiben nem tiszteli a párja, az ő vágyai háttérbe szorulnak, nem érvényesülhetnek, kizárolag a partneréé. A pasi gyávasága, mondvacsinált kifogásai miatt.

Többnyire az ilyen nők előbb utóbb nagyon megkeserednek, irigyek, rosszindulatúak lesznek azokkal kapcsolatban akiket a párjuk hivatalosan is felvállalt, hogy férj és feleség, egy család legyenek, a törvény előtt is egymás hozzàtartozói legyenek. Főleg ha rövidebb idő után házasodtak.

Ilyenkor az ember nem érti miért pont ő az aki ezt az érzést nem élheti át.

Van pár nő az ismerősi körömben aki ilyen lett. Ritka gonosz megjegyzéseket tesznek a házasokra, mert irigyek rájuk azért amit ők nem kaphattak meg.

2 barátnőm is van akik ilyen kapcsolatban éltek. Mindkettő próbàlt megalkudni, elfogadni, de nem ment nekik. Az egyik amint észrevette, hogy kezd irigy lenni, és már azért nem ment el 1-1 esküvőre vendégként, hogy ne kelljen látnia a párokat úgy együtt, bizony rájött hogy neki így nem fog menni tovább a kapcsolat. Szóval 8 év után szakított. A másik 6 év után tette meg ugyanezt. Ma már a szeretett munkájuk mellett szerelmesek, boldog házasok és friss anyukák mindketten. Megvan mindenük amire vágytak.

Az én férjem előtt se nagyon volt pozitív példa a családjában házasság terén, mêgsem volt kérdés, hogy összeházasodjunk. Miután megismert, már ő is vágyott rá😊, hogy a felesége legyek.

Ezek a rossz példák inkább csak olcsó kifogások. De Egy elvált ember esetében sem jó hozzáállás az, hogy pl a jelenlegi párját büntesse azért mert az exxel szar volt a hàzassága.

nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolom, hogy normális, hogy a rossz minta miatt nem akar valaki házasodni. Megkérdezném tőlük, hogy szerintük a házasság miatt ment tönkre a kapcsolat? Ha csak együtt éltek volna, akkor együtt maradtak volna halálukig? Ugye, hogy nem. Oké elváltak a szüleid. Oké a tesódék is. Meg a kollégád is. És? Akkor ez azt jelenti, hogy mindenki elválik? Amíg ezt nem küzdi le, legyen csak egy állandó szexpartnere, akivel tiszta, hogy mi célból vannak együtt, de a komollyal várjon még egy kicsit.


Aki nem akar házasodni, az nagyon könnyen ki akar lépni, mert tudja, hogy nem az igazival van együtt. Csak tudnám, akkor miért nem lép le... Nem olyan könnyű ám a másik mellett ismerkedni, normális nő messziről elkerüli a kapcsolatban lévő férfiakat, és nem jön össze olyannal, aki 5 perce még mással élt együtt.


Nekem amúgy még az is nehéz kicsit, hogy bár akar házasodni a párom, de később, mint én :D De ha nem akarna, dobnám. Volt egy srác, akivel rövid ideig jártam, ő megmondta, hogy nem akar házasodni, és amikor látta rajtam, hogy elszomorodtam, azt mondta, "de meggyőzhető vagyok". Na hát győzködje őt a halál :D Akkor már tudtam, hogy ennek vége, pár hét múlva szakítottunk is. De akkor még csak 22 voltam, most 28 évesen főleg nem lennék együtt olyannal, akinek nincsenek ilyen tervei.


Nővérem amúgy jó sokat várt. Kapott egy gyűrűt az elején, amire azt mondta a párja, hogy "majd ha úgy alakul gyűrű". Ez vicces, mert nem alakult úgy, szerintem már akkor is tudta, hogy nem akar megnősülni. 9 év után szakítottak is, de nővérem úgy volt vele, hogy inkább elfogadja, hogy nem lesz esküvő, mert gyereket akart a párja, meg jó volt vele, csak ez volt a hiba. Még abban az évben terhes lett, majd amikor a második megszületett, a párjának átkattant valami és megkérte a kezét 14 év után. Végül mire megszervezték már 15 éve voltak egy pár. Amíg ez nem történt meg, eléggé cinikus volt a témával kapcsolatban, ezzel rejtette el, hogy amúgy nagyon is vágyna rá. Például amikor összeházasodtak az ismerősei, mondta, hogy jó hülyék. Meg hogy megkérték valaki kezét de nem biztos hogy összeházasodnak, mondom akkor minek kérte meg, és még én voltam a hülye, hogy azt feltételezem, hogy emberek össze akarnak házasodni eljegyzés után :D De amióta házas, már szívesen beszél velem is az esküvőről, amikor azt mondtam neki, hogy én majd milyet szeretnék.


Nem érdemes szerintem együtt maradni olyannal, aki nem akar felvállalni és nem akar örökké veled lenni.

nov. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!