Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi értelme van az eljegyzésnek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van az eljegyzésnek?

Figyelt kérdés

Lehet velem van a baj, de nem tudom miért kell...

Barátomnak ilyen szándékai vannak és én azon gondolkodtam, hogy evvel mi változik meg?

Oké, kapok egy csili-vili gyűrűt. És?

Ha feleségül akar venni enélkül is megteheti, természetesen örülök, hogy meglépi ezt a dolgot, de olyan fzra érzésem van evvel kapcsolatban.

Egyébként régen meg nagy álmom volt ez az egész.

20l


dec. 27. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
20 évesen se az eljegyzésnek, se a házasságnak nincs értelme. 30-35 évesen már inkább, de csak akkor ha szeretitek egymást és minden klappol.
dec. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szerintem a házassággal felesleges várni 30 éves korunkig. Addig anyukám nyakán éljek?

A házasság egy szerződés, amivel könnyebb a szétköltözés is, ha az egyik fél gyökér.

De természetesen nem a az elválás a célom...

dec. 27. 10:34
 3/12 anonim ***** válasza:
5%
Nem a barátnője leszel, hanem a menyasszonya. Ő még nem tud a szeretődrôl.
dec. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nincs szeretőm...
dec. 27. 10:38
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Ezzel jelzitek, hogy onnantól kezdve házasságot tervezték, esküvőt szerveztek stb. Ennyi.


Egyébként nem kell anyuka nyakán élni házasságig. Szerintem veszélyes úgy egy eljegyzés, hogy előtte nem éltetek minimum egy évet kettesben.


22 éves nő vagyok, közel 2 éves (mostmár együttélős) kapcsolatban. Nagyon korainak érezném most az eljegyzést és házasságot, úgy 3-4 év múlva lenne számomra aktuális leghamarabb.


Eljegyzés számomra azt jelenti, hogy elkezdjük szervezni az esküvőt és konkrétabban tervezni a közös életet. Addig is beszélünk róla hogy pl hol éljünk, hány gyerek stb, de eljegyzés után már keresünk lakást, amiben kijelöljük a gyerekszobákat stb. Meg ugye esküvőre készülünk.

dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Ki mondta, hogy anyukád nyakán lakják lol

Költözz külön, tapasztald meg milyen egyedül intézni a dolgokat, pénzt keresni, ez sokat fejleszt a személyiségeden.

dec. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Ha az eljegyzés megtörténik és utána semmi, akkor valóban nem sok értelme van. Az eljegyzés egy ígéret az eksüvőre. Ha az ígéret annyi, hogy "majd egyszer valamikor" akkor valóban tök értelmetlen, elvégre ezen az alapon nyugdíjunk is lesz...:D


Az eljegyzésnek akkor van értelme, ha utána el is indul az esküvő szervezése. Fél-másfél évvel az eljegyzés után meg is történik a házasságkötés. Ha ilyenre nincs szándék, akkor az eljegyzés céltalan.

dec. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Ha eddig nem értetted meg, félő, hogy nem a válaszolók nyitják majd fel a szemed.

A barátodat sajnálom, hogy ilyen "értetlen" a barátnője.

dec. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Uhh :D Na szóval...


Az eljegyzésnek igenis van értelme, de ha te nem szeretnél gyűrűs lánykérést, csak megbeszélni, hogy akkor itt az idő, azt jelezned kéne a szerelmednek, és akkor ő sem töri magát. Az nem igaz, hogy 30 éves korig várni kell az esküvővel, azt értem, hogy sokat változik az ember addig, de nem hiszem, hogy egy 25 éves mondjuk még kicsi lenne hozzá. A 20 talán, de gondolom gyereket még nem akartok egyből. Viszont ne mondd már azt, hogyha nem vagy feleség, akkor anyád nyakán kell élned :D Én 28 vagyok és mielőtt a párommal megismerkedtünk is külön éltem, most vele élek és nem vagyunk házasok, látod, mindenki így csinálja :D Max vallásos körökben megy másképp.

dec. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel, a lánykéréssel/ eljegyzéssel azt a szándékot szokás jelezni, hogy a pár össze akar házasodni, esküvőt terveznek a közeljövőben. És azt hogy ez már nem egy szimpla pasim csajom kapcsolat, hanem komolyabb elköteleződés egymás felé.

1. 30-35 évesen?😂😂 Miért ne lenne értelme fiatalabb korban?

Nem mindenki akar öregen házasodni.

dec. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!