Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan reagál más nő ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan reagál más nő ilyen Valentin-napi ajándékra?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy titokban jeggyűrűre számítottam. 3 éve együtt, már 1,5 éve élettársak vagyunk. Megbeszéltük, hogy jöhet a baba, azt mondta, elvesz feleségül ha terhes leszek. Na itt kezdődött (nem csak itt) a kiakadásom. Csak úgy végiggondoltam magamban mi lesz, ha elvetélek? Lefújja az esküvőt? Mert anélkül nem akar elvenni, mert szerinte a házasság csak a gyerek miatt fontos. És számomra nagyon megalázó, hogy feltételhez köti azt, hogy feleségül vegyen.

Már karácsonykor is bíztam benne, hátha mégis megkér. Valentin-nap volt az utolsó reményem, mert hát különben mikor máskor? Pedig gyűlölöm az ünnepet, én már az elején kértem, ne tartsuk, de ő megszegte és vett piros rózsát, én meg ott égtem mert nem készültem, de igazából nagyon boldog voltam. Köv. évben ezért én adtam neki nagyon személyes meglepetést, ő meg azt mondta, nem készült semmivel, mert megegyeztünk hogy nem ajándékozunk.

Így hát gondoltam, hogy ma nem fogok valószínű kapni semmit. De mégis nagyon vágytam a gyűrűre.

Reggel véletlen összetörtem a parfümömet. Így hát búcsúzásnál odanyögte nekem, hogy vegyek ma magamnak egy parfümöt, úgyis Valentin-nap van és nem tudott ezzel foglalkozni idáig. Ami nem igaz, mert a húgának be tudott vásárolni névnapra, és amúgy minden ünnepre igyekszik valami személyeset adni mindenkinek. És akkor épp Valentin-napon intéz el ennyivel?

Azt lenyeltem volna, hogy nem ad semmit, sokkal jobban, mint azt hogy velem veteti meg a Valentin-napi ajándékomat.

Azok után meg hogy gyűrűben reménykedtem most megint úgy érzem magam, mint akit arcul vert.

Ti hogyan reagáltatok volna?


2011. febr. 14. 15:18
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi nők pontosan itt rontjuk el mindig. Hogy többet várunk a pasitól mint amiben megegyeztünk. Nem ő viselkedett furán, hiszen ő azt tette ami tőle várható volt, nem jegyzett el. Te viszont feleslegesen vártál valamit amire ő megmondta hogy ne is várd. Kérdés? Itt nincs. Nő vagy, és reménykedsz, ő meg pasi, és nem váltja be a reményeket :) Ne hidd hogy rideg vagyok a gondoddal kapcsolatban, ismerős nekem is. De ez van, mi már csak ilyenek vagyunk, ők dettó.
2011. febr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
50%
Ma Magyarországon mégis miért olyan fontos neked az esküvő? Ez a legnagyobb gondod? Szeretitek egymást? Boldogok vagytok? Működik minden? Akkor miért csinálod magadnak a feszültséget?
2011. febr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Én se várnék gyűrűt, ha megkérné a kezem. Nem a gyűrű a lényeg és számomra nem is a hatalmas lagzi a lényeg.

Megbeszéltük, hogy nincs ajándék, de ő megszegte az első évben. És ma is megszegte. Megbeszéltük hogy nincs ajándék, és mégis ő hozta szóba, hogy vegyem meg magamnak.

És hogy hogy lesz a házasság, azt nem beszéltük meg, hanem ő közölte. Hogy én mit szólok ehhez, azt valóban nem részleteztem neki, mert annyira bántott, meg se bírtam fogalmazni. Egyszer régen már mondtam neki, hogy nekem nem megfelelő az, hogy előbb terhes legyek és aztán házasság, de úgy látszik, azt elengedte a füle mellett. Pedig ennél magyarabbul nem tudom mondani és nem is fogom.

Azt pedig nem fogom megmondani neki, hogy gyűrűt vártam. Nem fogom magam elvetetni.

Azt megmondtam ma neki, hogy mennyire bánt, hogy csak terhesen akar elvenni. Megérdeklődtem tőle hogy ha majd elvetélek elválunk? E-mailt írtam neki, de nem válaszol. El nem tudom mondani, hányszor alázott már meg ilyen dolgokkal, és persze most megint én leszek a hisztis, aki rontja a hangulatot. És elismerem, ebből az írásból is csak ennyi jön le.

De nekem már annyi megalázót mondott. Annyiszor elmondta már, hogy simán el tudja képzelni nélkülem az életét, hogy a végén elhittem.

2011. febr. 14. 15:39
 14/35 anonim ***** válasza:
0%
Az baj hogy megszegte hogy nincs ajángék, mert az a te kérésed volt. De az nem lenne baj ha megszegné hogy nincs jegygyűrű, mert az az ő kérése. Értem.
2011. febr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
74%
15,33-as Egyetértek veled! Nekem is megalázó lenne ha csak akkor venne feleségül ha terhes leszek ez olyan zsarolás szagu mintha csak muszályból venne el mivel jön a baba. Én az ilyennek nem is szülnék.
2011. febr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
74%
Kedves Kérdező! 15:39-es kommentedre reagálva csak annyit kérdeznék: MIÉRT akarsz a felesége lenni?
2011. febr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Hogy reagaltam volna? En ilyen kapcsolatban nem is elnek. "Szulj egy gyereket es elveszlek"...pff, hany nonek mondjak ezt. Zsarolas, mintha ez a no kegye lenne. Ha nem szamit a papir, mondja, hogy nem vesz el es akkor nem hiteget evekig. Ha meg el akar venni, akkor elvesz. Szerintem nem biztos benne, hogy teged akar elvenni. Ne haragudj, de ez jon le az irasodbol. Aki a gyerek miatt veszi el a parjat, nem biztos, hogy annyira szereti. Felreertelmezi a hazassagot. Az ket felnott ember, tarsak szovetsege es a gyerekhez nincs koze elsodlegesen. A hazassag rolatok szol, a hazasparrol. Nem a gyerekkel lep szovetsegre.


En biztos, hogy a helyedben szolnek. Nem hiszti, hanem a tenyeket kell kozolni, hogy neked ez rosszul esik es masra szamitottal. Nem erti...latod, hogy nem. Tehat meg kell neki mondani.

2011. febr. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Állj a sarkadra s te is mondd el neki a te terveidet-elképzeléseidet, ha tudtok kössetek kompromisszumot ha nem akkor sok értelme nincs, hogy örlődjetek. Nem azt mondom, hogy amikor hazaér úgy ordítsd le a fejét, hogy azt se tudja melyik világon van, hanem mondd el neki nyugodtan, hogy te mit akarsz. Nem kell mindent lenyelni!
2011. febr. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Ja, es en mindenkepp azt gondolom, hogyha elmondod neki, hogy neked mi a celod, terved a jovore nezve es nem egyezik az oveivel, akkor ne huzzatok egymas idejet! Neked fontos a hazassag, neki nem. Nem szabad eroltetni, te meg ne mondj le arrol, amit akarsz. Nem illetek ossze, nagyon mas emberek vagytok es ez hosszu tavon meg tobb problemat fog okozni.
2011. febr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

"De nekem már annyi megalázót mondott"

Akkor miért vagy vele??? És főleg miért akarnál hozzámenni, meg gyereket szülni neki?? Nem értem!

2011. febr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!