Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Karikagyűrű hordása a jegyessé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Karikagyűrű hordása a jegyesség alatt? Ti hogy csináltátok? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Csak másfél év múlva lesz az esküvő, 2017 őszére van kitűzve a dátum.

A vőlegényem köves gyűrűvel kérte meg a kezem, amit bal kézen hordok. De már kitaláltuk, milyen karikagyűrűket akarunk csináltatni, és amint lesz is rá egy kis időnk, meg is csináltatjuk.

Viszont a hordásában bizonytalan vagyok. Alapvetően ugye a jegyesség alatt azt is bal kézen szokás hordani, de nem szívesen venném fel a köves mellé a gyűrűs ujjamra, mert annyira szép ez a gyűrű így magában is.

Vőlegényem mondogatja inkább, hogy ő is nagyon szeretne már gyűrűt hordani a jegyesség alatt a bal kezén, ezért sürgetné inkább ő jobban, hogy megcsináltassuk.

És az esküvő után húznánk jobb kézre.

De attól is kicsit tartok, hogy ha már olyan sokáig hordtuk a gyűrűt, talán nem lesz olyan különleges felhúzni az esküvőn.

Meg úgy gondoltam, hogy a köves utána is maradna a bal kezemen, és csak a karikagyűrűt viselném a jobbon.

Az is felmerült opciónak, hogy csak a vőlegényem fogja hordani a jegyesség alatt a karikagyűrűt bal kézen, én pedig csak a köveset. Vagy ez nagyon fura megoldás?

Ti hogy csináltátok? Mi az "elfogadott"?


2016. jan. 27. 10:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én balon hordtam a karikát jobbon a köveset egy évig, esküvőn kicserélődött.
2016. jan. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
7%
Az általános az, hogy a karikagyűrűt az esküvőn húzzák fel, előtte nem.
2016. jan. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem a szokásokat pontosan, de egyáltalán nem is érdekel. Akkor és úgy fogom hordani, ahogy nekem és a páromnak tetszik. Ti is tegyétek ezt, a lényeg, hogy ti boldogok legyetek tőle.
2016. jan. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az esküvő előtti héten lett meg a gyűrűnk, egy-kétszer az ujjunkra próbáltuk, de ennyi.

Mondjuk azóta meg már mindkettőnké a dobozában pihen, nem bírtuk megszokni :D

2016. jan. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanúgy hordtam mint a első válaszoló.
2016. jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk karikagyűrű van jegyesség alatt is, mert a vőlegényem is szerette volna ezt kifejezni. Először gondolkodtunk azon, hogy a balon hordjuk, de mivel a jobbra csináltattuk nem stimmelt a méret és ha megszokjuk az egyiken fura cserélni. Ezért végig a jobbunkon hordjuk. Szerintem csináljátok ti is úgy, ahogy nektek jó.
2016. jan. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi hordtunk karikát az esküvő előtt is, olyat választottam, amit a köves mellé fel tudtam venni.
2016. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
Karika a bal gyűrűsön, a köves jobb kézen vagy bal középsőn.
2016. jan. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekünk esküvő előtt kb 1 héttel lett kész a karikagyűrűnk, mert plusz a férjemét picit utólag tágítani is kellett. Az eljegyzésünk viszont 17 hónappal korábban volt, szóval nem hordtuk (nem is akartuk). A férjem köves gyűrűvel kért meg, amit bal kézen hordok, neki pedig acélgyűrűje van, szintén bal kézen. Az esküvő óta pedig jobb kézen hordjuk a karikagyűrűinket. Ennyi.


Nincs elfogadott. Úgy csináljátok ahogy akarjátok.

2016. jan. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem nincs köves, nem is hiányzik.
2016. jan. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!