Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Utálnák a vendégek, ha menyass...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Utálnák a vendégek, ha menyasszonytánc helyett a saját vacsorájukat kellene megrendelniük és kifizetniük az étteremben az esküvői szertartás után? Mi is és ők is ezerszer jobban járnának anyagilag.

Figyelt kérdés

2022. febr. 11. 18:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg nem lesz olyan hely aki elvállal egy vendégsereget úgy hogy nem adsz előre le rendelést.

De ha lenne is elvárnád hogy a vendég aznapra tegye szabaddá magát, ruhát vegyen ha nincs éppen neki , elutazzon hozzád ki tudja honnan, adjon nászajándékot, és cserébe még egy vacsorát se akarsz neki fizetni? Vagy a nászajandek helyett gondoltad?


Eleve úgy ad nászzajandekot az ember hogy fedezze legalább azt amit ott elfogyaszt. Tehát a kaja, pia amit megesz és iszik a násznép ha úgy vesszük ingyen lesz. Talán a ruhát is fedezni fogja. Sőt vannak olyan lagzik ahol ki lehet hozni hogy nullára jöjjenek ki. Persze ott gondolom tehetősebbek is vannak vagy rokon ad többet. Ha nektek nincs ilyen és nem is tehetitek meg magatoknak akkor egyszerűen szűk körben csináljátok esküvőt.


De nem kell menyasszonytánc ha nem akarsz, így megsporolod a menyecskeruha árát és a bedobott pénzt a nászajándékként fogod kapni a borítékba. Ne járasd le magad azzal hogy felhozod a fenti ötletet.

2022. febr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
91%

"Eleve úgy ad nászzajandekot az ember hogy fedezze legalább azt amit ott elfogyaszt."


Szerintem ott van a bibi, hogy ez ma már nem így van. Iszonyat áron mennek az esküvői menük, sok helyen már 20 ezer forint felett van a vacsora+ital, hát elhiheted, hogy 4 fős családok nem szoktak 100 ezret odaadni lagzin.

2022. febr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
17%

1. soha nem szándékozom férjhez menni...

2. a legutolsó lagzi, amin voltam, gyerekkoromban volt...


a fentieket olvasva azt hiszem nem hagytam/nem fogok kihagyni semmit.

2022. febr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
68%

9 "

Alapvetően egyetértek a kommenteddel utolsó, csak az utolsó résszel nem. Nőként felveszem ugyanazt a ruhát esküvőre, persze nem olyan esküvőre, ahol ugyanaz a násznép (mondjuk egyik évben férjhez megy a nővér, másik évben meg a húg).


Smink, kozmetikus, fodrász, körmös? Egyáltalán nem vagyunk trógerek, de csak a saját esküvőnk előtt mentünk el külön ezekre. Én megcsinálom a sminkem, és a hajam, kozmetikushoz meg egyébként is járok negyedévente. Simán megtudja csinálni magának egy nő az alkalmi sminket/frizurát, egyébként sem kell vendégként túltolni."


Én nem tudom, nem értek ezekhez, férfiként. De fodrászhoz még én is elmegyek egy-egy esküvő előtt.. oké hogy amúgyis mennék, de mondjuk pont nyáron, sokszor van hogy emiatt külön megyek, mert máshogy nem tudom időzíteni, és alapból nem mennék, de mégis az esküvő miatt el kell mennem h normálisan nézzek ki. Ezzel a feleségem is hasonlóan van. Körmét alapból magának csinálja, de az esküvő előtt elmegy körmöshöz. Ha 100-ból 99 nőnek előző nap meg van csináltatva, akkor ő se mehet úgy oda, ugye... persze engem kicsit se zavarna, de ez ilyen női dolog.

Ugyanez a helyzet a ruhával. Azért esküvőkön a társaság egy része azonos. Vagy a barátok, vagy a rokonok. Ritkán megyünk úgy esküvőre hogy nem ismerünk senkit. Meg hát ott vannak a fotók, amiket nyilván közzé kell tenni. És ez nem a mi mániánk, hanem a házaspároké. Ez megint egy olyan dolog ami férfiként nem érdekel, de átérzem, hogy valakit zavar, hogy elmegy egy évben 4 esküvőre, és 4-szer ugyanaz a ruha van rajta, furán mutat a képeken.

Nyilván ezek ilyen első világbeli problémák. De attól még jelen lévő dolgok, amivel a násznép 90%-a foglalkozik. Tehát igenis sokba kerül egy esküvő. azt meg még le is hagytam a felsorolásból, hogy tavaly 4 esküvőből 2-n leöntötték az ingemet vörösborral, és azért az ingjeim kerülnek annyiba mint egy vacsora egy főre, mert műanyag inget nem hordhatok. Erre megint lehet mondani hogy miért nem veszek 2000 Ft-ért inget, de erre meg azt mondom h akkor a menyasszony miért vesz 450 ezres ruhát, miért nem egy hálóruhában meg papucsban csoszog be. Szóval pénz pénz pénz, a vendégnek is rohadt drága, nehogy azt higgyétek hogy csak a házaspárnak.

2022. febr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Praktikussági szempontból érthető, viszont akkor is baromi gáz, stílustalan, kínos.

Ha spórolni szeretnétek, akkor ne legyen lagzi, csak a szertartás, és utána esetleg egy rövid állófogadás egy kis pezsgővel, pogácsával, sütivel. Minimális ráfordítás részetekről, és a násznépet sem kényszerítitek bele költségekbe.

2022. febr. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%

"cserébe még egy vacsorát se akarsz neki fizetni?"


Alapból sem fizeti, mert "illik a fogyasztásod árát kiperkálni".

2022. febr. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
23%
Otthonra lakasra hivd meg az embereket es az ossz kaja koltseg nem lesz annyi,mint etteremben egy ember kajaja meg italok!! Menyasszonytanc otthon is lehet.
2022. febr. 12. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
86%

"Én nem tudom, nem értek ezekhez, férfiként. De fodrászhoz még én is elmegyek egy-egy esküvő előtt"


Hát nem tudom, én sem szoktam elmenni esküvő előtt se fodrászhoz, se kozmetikushoz, mégis mindig csinosan megyek :D Szerinten nem nagyon dolog, hogy az ember belője a haját...


"Nyilván ezek ilyen első világbeli problémák. De attól még jelen lévő dolgok, amivel a násznép 90%-a foglalkozik."


???? És kit érdekel, mit gondol a násznép? Odamegyek tisztán, illatosan, csinosan, nem hiszem, hogy bárki bármit gondol rólam, én legalábbis sosem foglalkoztam azzal, vajon ki lehetett fodrásznál lagzi elött. A mai lányok amúgy is olyan ügyesek, hogy kb. meg sem lehet mondani.

2022. febr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
16. Éppen ezt írtam. A kérdező viszont elvarja a nászajándékként a birítékot de nem akar vacsorát adni.
2022. febr. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
97%

Nem csinálnék így lagzit, mert több probléma is felmerül benne:

- az éttermek nagyobb létszámra felkészülnek, előre elkészítik az ételt, hogy mindenki ugyanakkor tudjon enni

- nem kiszámítható, hogy miből mekkora készletet halmozzanak fel estére, mert lehet, hogy minden vendég spórolni akar, nem lesz elég adag rántott sajt a konyhán

- a rendelés felvétele, elkészítése, szervírozása sok pincért, konyhai személyzetet és időt vesz igénybe, egész este csak kajával rohangálnának az emberek

Nem írtad, hogy hányan lesztek és az étterem típusát sem. Ha nem lesz menyasszonytánc, akkor ebből kiindulva pénzt sem kértek rá, igaz? Ennyi erővel elég a szertartásra meghívni a rokonokat, aztán rendesen megvacsorázni a szűk családdal. Képmutató dolog lenne ajándékot elvárni, miközben kiöltözve elrángatod őket egy általad választott éttermbe, ahol fogyasztaniuk kell.

Én nem mennék el a második felére ilyen esetben, mert akinek nincs pénze étterembe járni, annak most sem lesz. Ha mégis elmennek, hadd döntsék el, hova akarnak menni (árkategória és ízvilág szerint ezerféle lehet).

2022. febr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!