Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Örülnél ennek az esküvői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Örülnél ennek az esküvői meghívásnak?

Figyelt kérdés

Lassan ki kell osztani a meghívókat. 90 fős esküvő. Gyerekkori (akkori legjobb) barátnőmről van szó. Az elmúlt 10 évben évi 1x találkoztunk, de nem vagyunk rosszban, ritkán beszélünk mert én azóta elkoltoztem.

Én szeretném ha ott lenne, viszont aggódom az miatt, hogy nem lenne senki akit ismer, csak a párja. Illetve szegény kb mindenre súlyosan érzékeny, és tudom, hogy nem eszik évek óta a keresztszennyezodes miatt olyan helyen, ahol glutén tartalmú ételeket is csinálnak.

Persze lehet mondani, hogy max nem jön el, de ismerem, ha meghívom akkor tuti eljon akkor is, ha nem szeretne,mert nagyon tisztelettudo.

Szerintetek?



2023. jan. 29. 21:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Meghívnám mindenképp,nem is kérdés. Maximum a lagzira nem megy el hanem csak a szertartásra,vagy hamar lelép a lagziról. 100%, hogy rosszul esne neki hogy nem hívod meg...
2023. jan. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Meghívnám. A keresztérzékenységét meg kezelje le maga, meg azt is döntse el felnőtt módjára, hogy akar-e jönni vagy sem, nem a te dolgod helyette.
2023. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Megprobalnam lebeszélni a vendéglővel hogy mivel van egy ilyen ember had vihessek be neki egy külön ételt amit mi viszünk (valahol valakivel megcsinaltatod). Egyetlen ember nem hiszem hogy sokat számít nekik ennyi fős esküvőnél.

Ha nem engedik a főétel akkor legalább sütit. Vannak cukrazdak amik kifelyezetten ilyeneket csinálnak. Pár szeletre gondoltam.

Ha a párjával megy akkor nem lesz gond, ketten biztos fognak beszélgetni másokkal, az nem olyan rossz mintha egyedül menne.

2023. jan. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
Hivd meg csak a szertartasra
2023. jan. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Meghívnám a párjával együtt. Azért 90 főbe férjen már bele.


Másik oldalról, örülnék ilyen meghívásnak. Nekem is van ilyen barátnőm, ovis korunk ót ismerjük egymást, csak gimi után elsodort minket az élet. Elmennék az esküvőjére. Ugyan nem vagyok allergiás, de ha az lennék és ilyen speciális, akkor megkérdezném a menyasszonytól, hogy akár én meg is oldom magamnak a kaját, csak mondjuk meg tudom-e melegíteni ott.

2023. jan. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. jan. 30. 17:54
 7/15 anonim ***** válasza:
16%

Gluténérzékenyként mondom, hogy NEM mennék el.


1. mert a kontamináció = minimum aznap is már hasmenés vagy borzalmas görcsök

2. hogyha "elvileg" legjobb barátnőmként annyira nem vagy képes, hogy olyan ételt is rendelj, amit megehetek - ergo ott ülök egész este éhesen, mert kaját nem vihetek be - nevetnék egy jót és otthon maradnék


NEM hiszti, hanem mert nincs kedvem két napot fosással tölteni vagy éhezni egész este.

2023. jan. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A glutén és laktózmentes étel nem gond, bármelyik hely megoldja, de ő közben vegan is (tojást és húst sem eszik), plusz ugye említetted a kontaminaciot, tehát ő sem eszik olyan konyhán, ahol van glutén.

Erre az esetre mit javasolsz?

2023. jan. 30. 19:39
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem előző vagyok de hiába csinál az étterem glutén mentest ha közben 1 méterrel odébb már glutén tartalmú süt. Ez nem így működik. Egy enyhe glutén intoleranciánál nem gond de egy komolyabbál az. Ezt egyszerűen nem tudja bármelyik étterem megcsinálni mert ezekhez egy külön konyha kellene.


Megprobalhatod lebeszélni az étteremmel hogy bevihetsz e ilyen kaját egy ember részére. De valószínű kifizettetik a helyét neki is tehát így valószínű fogsz fizetni. De az a biztos ha megkérdezed. Azért ne sertodj meg ha nem megy ha nem lesz kajája mert ez egy legalább fél napos program, ha visz is magával gkuen mentes kekszet azzal nem lesz el hajnalig. Azt ne várd el hogy ő magának vigyen főtt ételt, hiszen ő lesz a vendég.

2023. jan. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
*duplán fogsz fizetni
2023. jan. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!