Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit mondjak meghívásnál ami...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit mondjak meghívásnál ami nem ciki?

Figyelt kérdés
Kolléganőmet és a férjét szeretném meghívni a lagzira. Viszont van 2 gyerekük, az egyiknek menyasszonya, a másiknak barátnője. Viszont én csak a szülőket szeretném meghívni. Hogy jelezzem ezt, hogy ne tűnjek bunkónak? Vagy meg kéne hívni mind a 6ukat? Az már elég nagy plussz költség lenne nekünk.
2012. máj. 22. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Odaállsz elé, kezébe nyomod a meghívót, és kijelented, hogy "téged és a férjedet szeretettel várunk".

Egyébként a gyerekeik úgy sem akarnának elmenni idegenek lagzijába szerintem.

2012. máj. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

én is két kolléganőmet hívtam meg, az egyiküknek van párja, én odaadtam mindkettejüknek a meghívót és mondtam, hogy mindkettőtöket szeretettel várom, és kérlek ne haragudj, remélem a párod nem sértődik meg, de úgy gondoltam, hogy kettőtöket hívnálak meg. Nem lett belőle gond.

Vagy megmondod, hogy remélem, mind a ketten el tudtok jönni :)

2012. máj. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Hát esetleg olyant szoktak még csinálni hogy ugye a meghívók szövege általában az hogy meghívjuk Önt és kedves családját. És a kedves családot kihúzzák. Legalábbis bátyám kapott már így meghívót és ebből értettük hogy anyura és rám nem számítanak. :) De persze nem családtagok voltak hanem a tesóm haverja.
2012. máj. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem is kéne meghívnotok őket és ezt ők is természetesnek fogják venni. Nem 3-4 éves pici gyerekek, akik még "tartozéknak" számítanak, hanem felnőtt emberek. És mivel a gyerekeihez, meg azoknak a párjaihoz igazából semmi nem fűz titeket, ezért írj olyan meghívót, hogy szeretettel meghívlak téged és páarodat és ezzel le is rendezted. Nem lesz smemi sértődés.
2012. máj. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is úgy kell megfogalmazni a meghívót,hogy egyértelmű legyen,hogy csak őt és a párját várjátok.Én 22 éves lány vagyok és még a szüleimmel élek,nálunk is volt,hogy apukám munkatársa csak őket kettejüket hívta meg a házassági évfordulójára,de én nem vettem zokon,mert nem szivesen mentem volna olyan helyre,ahol senkit nem ismerek.Aztán volt olyan is,hogy anyukám barátnőjénél volt ünnepség,ott viszont kihangsúlyozták,hogy engem és a páromat is szivesen látnak.Oda mondjuk szivesen mentünk is,mert ismerem és kedvelem is anyukám barátnőjét!

Szerintem nincs azzal semmi gond,ha a gyerekeket és a párjaikat nem akarod meghívni,csak arra figyelj,hogy ezt feltüntesd a meghívón,nehogy félreértés legyen!

2012. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A meghívót átírni nem tudom, már mind ki van nyomtatva. A szövege meg nem megszólításos. De akkor nem ciki? Mert a többi családban a gyerekeket is meghívtuk, de velük családostól össze is járunk, úgyhogy természetes volt. Meg igazából nem nagyon lesz hasonló korú gyerek.
2012. máj. 22. 18:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elég az is,ha a meghívó átadásánál hozzáteszed szóban,hogy szeretettel várunk téged és a párodat!Ebből szerintem érteni fogják,hogy a gyerekekre nem vonatkozik a meghívás!
2012. máj. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A borítékra amiben átadod a meghívót írd rá, hogy XY és kedves párja, és így teljesen egyértelmű lesz.
2012. máj. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2!

Szerintem nem ugyanaz amit Te csináltál. Ha engem elhívnának egy lagziba és azt mondanák a páromat ne, én nem mennék el. Amúgy is ha megyek lagziba fizetem a kajámat...tehát az illetőnek NEM plussz kiadás...

A másik...nem mindegy, hogy a pár vagy gyereke, a gyerekének így nincs köze hozzád, nem olyan mintha a párja lenne.


Mi nemrég meglettünk hívva egy esküvőre, nem ismertük se a menyasszonyt se a vőlegényt (párom második unokatestvére) így nem mentünk el...


Szerintem nem bunkóság amit csinálsz, de a második eléggé az volt...

2012. máj. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szerintem teljesen feleslegesen aggódsz. Ha az én szüleimet meghívnák egy esküvőre, fel sem merülne bennem, hogy mi is menjünk a párommal. Már felnőtt gyerekei vannak a kolléganődnek. Amikor átadod a meghívót, mondd, hogy szeretettel várunk Téged és a párod. Így tuti nincs félreértés és egyáltalán nem ciki.


Egyébként én a saját apám esküvőjére nem mentem el anno, 17 évesen, mert az akkori barátomat(több éves kapcsolat volt egyébként) nem hívta meg. Most felnőtt fejjel még úgysem mennék a férjem nélkül. Ezt nem is értem...

2012. máj. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!