Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagyon ciki, ha nem kapnak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon ciki, ha nem kapnak a vendégek köszönetajándékot?

Figyelt kérdés

Nagy baj, ha a násznép nem kap köszönetajándékot az esküvőn? Tudom, hogy mostanában szokás/divat, de mennyire "elvárás"? Nem akarunk olcsójánoskodni, de nem szívesen adnánk ki még sok-sok (akár több tíz)ezer forintot valami porfogóra (egy nagyobb vendégsereg esetén egy párszáz forintos apróság is sokba jön ki), aminek kétlem, hogy bármelyik vendég őszintén örülne. Az esküvő költségvetéséhez képest nyilván nem akkora tétel, de több értelmét látnám a köszönetajándékra "szánt" pénzt egy szebb meghívóba, színvonalsabb fotósba, drágább esküvői tortába "fektetni".

(Természetesen a szülők kapnának szülőköszöntő ajándékot, az más).


2023. febr. 7. 21:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Halál fölösleges és bevallom, nem is igazán látom értelmét a pazarláson kívül.

Egyszer volt értelme: ott mézeskalácsot sütött a menyasszony a vendég nevével és ez egyben ültetőkártya funkciót is betöltött. Mindenki hazavihette, megehette.

Bőven elég "köszönőajándékként" pl. távozáskor sütit csomagolni a vendégeknek.

2023. febr. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%
A porfogókat én is feleslegesnek tartom, az a nap a párnak jelent valamit, a vendégek gyorsan túllépnek rajta. Az utolsó esküvőn volt viszont egy jó ötlet: az ülésrendben figyeltek arra, hova ül gyerek és oda tettek nekik egy kis zacskó gumincukrot, hogy lefoglalja őket, amíg várja a násznép a párt a fotózás után megérkezni.
2023. febr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem az, max. ha vkinek az egész baráti és társasági köre sznob meg olyan, aki ilyen esküvői fb oldalakon éli az egész életét. Eddig 1 olyan lagzin voltam, ahol volt köszönőajándék, a többin a lőtéri kutyát nem érdekelte, hogy van-e, senki nem picsogott, amiért nincs. Szerintem is tök fölösleges - kaja minek, az úgyis van rogyásig minden lakodalmon, a "porfogókat" meg a násznép 85%-a rühelli és úgyis kidobja. Nem egyszer láttam adományboltban pl. névvel és dátummal ellátott pálinkáspoharakat... én ennél kicsit szentimentálisabb vagyok, és ha ízléses a köszönőajándék, elteszem (pont itt van az az 1 példa, amiről meséltem, az asztali tolltartómban, mert méhész páros adta, mézcsurgató, és csak bele van vésve a nevük meg a dátum, semmi csicsa), de az ilyen giccses közösképes kiskutyaf...ával (pl. hűtőmágnessel) én sem tudnék / akarnék mit kezdeni. És én még a kivétel közé tartozom, aki egyáltalán eltenne valamit.
2023. febr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
13. vagyok: a süticsomagolás még rendben van, ha marad... és általában szokott maradni :D
2023. febr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen feleslegesnek tartom. A násznépet nem érdekli, nektek költség és plusz feladat.

A mi esküvőnkön nem volt, én pedig eddig összesen 1 db esküvőn kaptam hűtőmágnest... kedves tőlük tényleg, de minek...

2023. febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem az,nyugi.
2023. febr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!