Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mikor és milyen módon illik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor és milyen módon illik esküvőn a nászajándékot (pénzt) átadni?

Figyelt kérdés

Azokon az esküvőkön, amiken eddig részt vettem, meg volt a helye a menyasszonytánc közben, de nemsokára egy rokon elég egyszerű ceremóniáján fogok részt venni, egy étteremben esküsznek, pontos részleteket nem tudok, de annyit igen, hogy nem lesz táncolás, illetve külön megkértek, hogy ne vigyek semmit, ettől függetlenül nem tudok üres kézzel érkezni, és fogalmam sincs, hogy ilyenkor hogy és mit illik. A házaspáron kívül senkit sem fogok ismerni, így fogalmam sincs, hogy más miképp gondolkodik.


Voltatok már esetleg hasonló helyzetben, és ha igen, mi tűnt jó döntésnek?

Egyszerűen csak hívjam félre a pár valamelyik tagját?


2023. márc. 8. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elköszönéskor adom oda ha ilyen van. Odamegyek, megköszönöm hogy meghívtak stb stb mégegyszer gratulálok és odaadom nekik az ajándékot/borítékot. Ha ajándékot veszel akkor valami apró tárgy legyen, amit könnyen el tudnak tenni.
2023. márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszömöm a tippet, ez így teljesen jónak tűnik!
2023. márc. 9. 12:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy csinálnám, ahogy az első írta.

Nagyobb létszámú esküvőkön szokott olyan is lenni, hogy van egy külön idősáv, hogy akkor most lehet hozni és akkor adja oda mindenki, hogy ne legyen kavarodás.

De ha itt nem lesz ilyen, akkor búcsúzáskor a legjobb szerintem.

2023. márc. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a megerősítést!
2023. márc. 9. 20:55
 5/7 anonim ***** válasza:
17%
A vőféj/CM mondani fogja.
2023. márc. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
vőfély* :D
2023. márc. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem mondta a vőféj, ceremónia mestert nem fogadtak, de szerencsére adta magát a szituáció.

Alapvetően a fentebbi tanácsokat követtem volna, de az esemény egy adott pontján láttam, hogy többen sorba állnak borítékokkal a kezükben, így csatlakoztam hozzájuk :)

2023. márc. 14. 11:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!