Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ma még szokás, hogy az esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ma még szokás, hogy az esküvő előtt ajándékot ad az anyós és após a menyasszonynak?

Figyelt kérdés
Nem nászajándékra gondolok, hanem hogy az esküvő előtt kap valamit a menyasszony. Anyukám és nagynéném is mesélte, hogy mielőtt férjhez mentek, kaptak egy arany ékszert a leendő anyóstól. Ez szokás még? Vagy szokás volt egyáltalán valaha? Lehet, hogy csak véletlenszerű, hogy mindketten kaptak? (90-es évek)
2023. jún. 13. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon hely és csaladfüggő.

Ma már semmi nincs kőbe vésve.

Ahány ház annyi sokás.

2023. jún. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Tartanád a markod?
2023. jún. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sosem hallottam ilyen szokásról
2023. jún. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2# képzeld, nem. Nincs is olyan helyzetben a vőlegényem családja, hogy hozzám vágjon egy aranyat. Csak érdekelt, hogy van-e még ilyen. Mert ismerősöknél, akik most házasodtak, nem hallottam, hogy kaptak volna valamit.
2023. jún. 13. 02:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hallottam még ilyenről, sem a régebbi generációtól, sem a mostani környezetemben. Szerintem ez véletlen volt.

Azt tudom esetleg elképzelni, hogy a dédmama régi aranyláncát adták a menyasszonynak, hogy abban menjen férjhez, de hogy kifejezetten ezért ajándékozzanak, az nekem furán hangzik.

2023. jún. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is hallottam ilyesmiről !
2023. jún. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
De mit érdekel, ki mit kap?
2023. jún. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hallottam ilyen szokásról.

Mondjuk... mi pont kaptunk aranyékszert abban az időszakban, de az nem valami ajándék vagy hagyománynak volt szánva, simán csak összegyűjtötte a feleség anyja a nem hasnzált aranyékszereit, hogy nyugodtan olvasszuk be karikagyűrűnek, mert úgy legalább lesz haszna az ékszernek. De ennek praktikai okai voltak, nem hagoymánybeli.

2023. jún. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy tényleg véletlen.

#5 egyébként anyukám tényleg azért kapott egy arany fülbevalót, hogy abban menjen férjhez. Vagyis nem mondta ki az anyósa, de esküvő előtt nem sokkal kapta, és meg is jegyezte, hogy milyen szép lenne a menyasszonyi ruhájához. Aztán Anya abban ment férjhez, nehogy sértődés legyen. (De tetszett is neki.)

2023. jún. 14. 00:51
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is hallottam ilyenről.
2023. jún. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!