Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Boríték, menyasszonytánc....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Boríték, menyasszonytánc. Csak nekem idegen ez?

Figyelt kérdés

Mi nem szeretnénk, ha a családtagjainknak plusz kiadása lenne miattunk. Akit meg nem családtagként hívunk meg, azoknak el is mondjuk, hogy eszükbe ne jusson pénzt adni! Inkább valami aranyos kis ajándékot.

Egyszerűen nem esne jól elfogadni, pont azért, mert nekünk sincs sok, és jobban esik a tudat, hogy másnak sem fog hiányozni az összeg, ami hozzánk vándorolna.

Nem tudom megérteni azt a hozzáállást sem, hogy "nem kell ajándék, lesz menyasszonytánc".

Számomra az a természetes, hogy akiket meghívok, azokat tényleg megvendégelem, nem akarom megkeresni rajtuk a vacsora árát.

Nem is lesz lagzink, többek között ezért sem.


2011. máj. 20. 12:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Az ajándék is pénzbe kerül, de ti tudjátok...

amit oda szánnak, azt úgyis oda fogják nektek adni.

Nekünk volt lagzink, de nem volt menyasszonytánc. Nem kértünk semmit. Mégis, aki amennyit nekünk szánt, azt ideadta az este folyamán.

2011. máj. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Végre egy ember, aki ugyanígy gondolja, mint mi!!!

Mi is mindenkinek mondtuk, hogy ne csináljanak problémát az anyagiakból, a lényeg, hogy jöjjenek el, legyünk együtt ezen a szép napon.


Ennek ellenére volt, aki adott pénzt, nem számítottunk rá, de azért hálásan elfogadtuk, viszont voltak sokan, akik semmit nem hoztak, de eszembe sem jutott ezt megjegyezni a hátuk mögött, hiszen az esküvőnk nem arról szólt, hogy minél több pénzt kaszáljunk, hanem, hogy a családunkkal megosszuk életünk ezen boldog napját, pedig egyáltalán nem vagyunk gazdagok, sőt...!


Egy rokonunk viszont gazdag családba házasodott pont fél éve, ő előre számolgatta , vajon mennyi fog bejönni a menyasszonytáncból, abból akarta fizetni az esküvőt, plusz berendezni az új házukat.

A meghívóra is beleírták, hogy mindenkitől pénzt várnak...

Nekem ez elég gusztustalan, de ízlések és pofonok...

Ő dolguk, én boldog vagyok, hogy nem vagyok anyagias.

2011. máj. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljes mértékben a ti döntésetek, hogy ajándékot vagy inkább pénzt szeretnétek.


Erre találták ki a NÁSZAJÁNDÉK LISTÁT.

Lehet, hogy megvan mindenetek (remélhetőleg), de szerintem ti se szeretnétek 4 kávéfőzőt az esküvő napján beszerezni.

Azon meg szerintem ne aggódj, hogy másnak hiányozna -e az összeg. Elvégre nem 100-200 ezreket 'kérnétek'. Mindenki annyit ad, amennyit tud.

Én sosem viszek ajándékot esküvőre, mindig csak pénzt ... abban több 'értelmet' látok, mint, hogy vegyek egy 87. vázát vagy 12. kenyérsütőt.. :)))

2011. máj. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%

Hát pedig a mennyasszonytánc egy jó móka is lehet. Pl. mi sem akartunk pénztgyűjteni a mennyasszonytáncban, az aprósöprögetést meg nem szerettük volna. De mivel nagyon sok ismerős és rokon szólt, hogy már gyűjti az aprót az esküvőre, így megbeszéltük, hogy CSAK fémpénzt lehet dobni a mennyaszonytáncba.

(nálunk még a vőlegény is akadt jó pár vevő :-D )

Összesen kb. 12ezer forint gyűlt össze úgy, hogy a legnagyobb érme az 50-es volt. Mai napig egy nagy befőttes üvegben dízseleg a konyhánkban, ami üvegfestéssel lett kidíszítve. Rá van írva, hogy vésztartalék. De főleg, kivont 1-2 forintosok vannak benne. Nekünk az egy nagyon jó emlék.

2011. máj. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akartam menyasszonytáncot,és ajándékot sem kértünk senkitől,sem pénzt,sem mást,annyiból rendeztük a lagzit,amennyink volt,nekem ez így volt természetes.Persze senki sem jött üres kézzel,de nem volt célunk meggazdagodni az esküvőből.
2011. máj. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Az aprós megoldás tetszik :) majd később még kifejtem a gondolataimat, de most dolgozok sajnos.
2011. máj. 20. 13:16
 7/22 anonim ***** válasza:
94%
Nekem épp az lenne idegen, ha a lagziban nem adnék pénzt menyasszonytáncon.
2011. máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs lagzi, tényleg fura lenne a m.tánc.

Vannak olyan országrészek azonban, ahol ez pont olyan hagyomány, mint a fehér ruha.

De... akinek nem tetszik, ne csinálja. Akinek meg tetszik, csinálja.


Én vállalom, hogy pénzt kértünk nászajándékba, mert nászútra gyűjtöttünk. Mindenünk megvan szerencsére, és akkor sincs szükség 2-3 teáskészletre, másik porszívóra, ha jó szívvel adják. Arról nem beszélve, hogy a műszaki cikket az ember hosszú távon használja, nem árt, ha maga választja ki, a saját igényeinek megfelelően. Ajándék lónak ne nézd a fogát - helyette viszont lehet nézegetni egy rosszul kiválasztott hűtő vagy mosógép okozta villanyszámla-növekedést 10-15 éven keresztül. És kidobni/elajándékozni/nem megbecsülni szerintem sokkal gázabb (és pazarlás is!), mint az árát egy nagyobb volumenű dologra gyűjteni.


Ajándékot nem kérni, nem elfogadni, hanem visszautasítani pedig bántó és sértő, ha jó szívvel adják. Az én rokonaim pl. AKARNAK ajándékot venni (és én is szeretek ajándékozni, nem az ár a lényeg), és szerencsére meg is kérdezik, mire van szükségem. Mert az ajándék lényege nem az értéke, ez igaz, hanem az, hogy azt add az ajándékozottnak, amire igazán szüksége van. És ha pénzre, akkor pénzt.

2011. máj. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 napietus ***** válasza:
100%
nálunk is volt menyasszonytánc, ajándékot meg nem kértünk. enek az az oka, hogy mindenünk van, teljesen felszerelt a háztartásunk, nem is tudtam vola mit kezdeni annyi ajándékkal :) mi részbe az utólag dizetendő költségekre fordítottuk, a többit meg beraktuk a számlára. egyébként nekem jó élmény volt a menyasszonytánc, majdnem 2 órás volt, de semminek tűnt, nagyon élveztem :)
2011. máj. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ajándék alatt nem is műszaki cikket, robotgépet értettem, hanem személyesebb dolgokat. Pl. képkeret, fotóalbum, stb. Apróságok, melyek megmaradnak emléknek.
2011. máj. 20. 15:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!