Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Boríték, menyasszonytánc....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Boríték, menyasszonytánc. Csak nekem idegen ez?

Figyelt kérdés

Mi nem szeretnénk, ha a családtagjainknak plusz kiadása lenne miattunk. Akit meg nem családtagként hívunk meg, azoknak el is mondjuk, hogy eszükbe ne jusson pénzt adni! Inkább valami aranyos kis ajándékot.

Egyszerűen nem esne jól elfogadni, pont azért, mert nekünk sincs sok, és jobban esik a tudat, hogy másnak sem fog hiányozni az összeg, ami hozzánk vándorolna.

Nem tudom megérteni azt a hozzáállást sem, hogy "nem kell ajándék, lesz menyasszonytánc".

Számomra az a természetes, hogy akiket meghívok, azokat tényleg megvendégelem, nem akarom megkeresni rajtuk a vacsora árát.

Nem is lesz lagzink, többek között ezért sem.


2011. máj. 20. 12:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek! Fingom nincs mit kezdtem volna 150 db aprósággal. Valószínűleg egy része egy dobozban kötött volna ki,mert úgysem tudtam volna mindet kirakni és valljuk be, azért mert ajándék nem raknám ki a 3 méteres aranyszínű gyertyatartót. Ha meg egy doboz mélyén pihen, akkor mi értelme is van?

Én ezzel úgy vagyok, hogy én soha nem mennék el egy lagziba minden nélkül, vagy egy 1000 forintos ajándékkal. Tőlem meg az áll távol. És akármennyire is tudom,hogy elvileg nem a pénzről szól tisztában vagyok azzal is,hogy amit én eszem-iszom az kb. 10 ezer forint. Ezt én akkor is meg akarom hálálni! És ha az ifjú pár már régen együtt lakik, akkor feltételezem,hogy mikró, tányérkészlet van már. Ezért nem viszek olyat, amit utána csak pakolgatnia kell. Akkor inkább adok pénzt, aztán azt vesz belőle, amit akar.

Nálunk sem volt ez másképp! Volt már szinte minden. A vendégek nagy része megmondta, hogy üres kézzel úgy sem állít be, tehát vagy pénzt hoznak, vagy a 48. kávéskészletet. Válasszunk! Mondjuk nekünk így a menyasszonytánc már pluszban nem pénzes volt, hanem kaparóssorsjegyért táncoltam!

2011. máj. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

ha nektek sincs, akkor miből lesz esküvő?


nincs pofája az embereknek úgy elmenni bármilyen vendégségbe, hogy nem visz ajándékot. bár ezek szerint te simán elmész. ha viszont visznek ajándékot, kíváncsi leszek, hova teszed az öt kávéfőzőt meg négy étkészletet....

ezért szoktak inkább pénzt kérni, mert amit ajándékra szánnak, így is-úgy is megkapjátok, de akkor már kapjátok olyan formában, amit használni is tudtok....

2011. máj. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, és utolsó előttivel teljesen egyetértek...

megmondod nekem, hogy ezt hogy csináltátok? mondtátok, hogy az ajándékot inkább borítékban, a menyasszonytánc meg kaparós sorsjegyért? sajnos nem tudom, hogy működik ez, én azt hittem, a nászajándék=a menyasszonytáncos pénzzel:S

2011. máj. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nekünk úgy volt, hogy mivel ugye pénzt "kértünk" ajándékba, már nem akartunk pénzes menyasszonytáncot. Az már szerintem tényleg nem illik! Ezért elmondtuk mindenkinek,hogy egy sorsjegyért táncolhat velem!:) Aztán persze mindenki legalább kettőt hozott, de volt,aki még többet. Több,mint kétszáz jött össze!:) Úgy hogy kapargattunk egy darabig!:)
2011. máj. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem esküvőre nem szégyen pénzt "kérni" fent elmondták az emberek miért.

Én csak annyit fűznék hozza, hogy az esküvő olyan mint egy kölcsön egyszer te mész egyszer meg te viszel...

Aki elmegy az esküvődre valószínűleg szívesen viszi azt az X összeget.

2011. máj. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem,hogy régen miért nem pampogott ezen senki? Pedig akkor sem volt másképp, csak akkor ajándékot vittek az emberek. Nem is kevés értékben. Volt,hogy a fiatal pár egy egész lakást be tudott az ajándékokból rendezni. És az ajándékot sem pusziért vette meg, aki hozta. Régen sem mentek üreskézzel egy esküvőre. Akkor még sem fröcsögött mindenhonnan, hogy fú, de gané dolog ez. Sőt, nekem egy ismerősöm kb. 10 éve házasodott. Ők akkor még ajándékot kaptak nagyrészt. Igaz, nem is laktak még együtt. Összeírta, hogy mit kaptak és kíváncsiságból átszámolta. Sokkal több jött nekik össze, mintha pénzt kaptak volna fejenként 5-10 ezerrel számolva. Tehát ugyanúgy belefektették a vendégek a pénzt. Csak éppen egy nagyobb dobozban fért el, nem egy borítékban!
2011. máj. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval egyetértek. Te adsz másoknak, ők meg neked a TE esküvődön, ajándékba, menyasszonytánckor. Nem értem, hogy ebben mi a szégyellni való...
2011. máj. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
30%

Mindenkinek idegen akinek is egy csepp esze is van, ez ugyanis cigány szokás...


Nézd csak meg a Macskajaj-t.

2011. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
70%
Hát ha cigány szokás, ha nem, inkább mint 5 melegszendvicssütő!:)
2011. máj. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 napietus ***** válasza:
100%
mondjuk a Macskajaj-an pont hogy nem pénzt adnak, hanem mindenféle ajándékot, és az öreg cigányasszony olvassa fel hangosan, hogy ezt a turmixgépet ezésez adta...
2011. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!