Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Külföldi házasság magyarország...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldi házasság magyarországi anyakönyveztetése mennyi időt vesz igénybe?

Figyelt kérdés
Hihetetlen, mennyiféle hivatalban megkérdeztem már ezt, de senki nem tudja konkrétan megmondani. Általában hónapokat emlegetnek... nincs egy határidő, amin belül meg kell csinálniuk? Hogy a leggyorsabb?
2011. jún. 27. 16:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszed az összeshivatalos fordítást akkor kb 5 perc
2011. jún. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Neee, ez komoly? Bármelyik országban is köttetett a házasság? (Törökországról van szó) Miféle fordítások kellenek, az anyakönyvi kivonat fordításán kívül? Hova kell vinnem őket?


Lehet, hogy ezt mind új kérdésként kellett volna összeírnom, de nem bírok magammal. :D

2011. jún. 27. 16:37
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos fordítása a házasságlevélnek, a férjed iratainak.

Az önkormányzatba menj az anyakönyvi hivatalba. Beírják a könyvbe és kész.

utána persze új iratokat kell kérned, ha megváltozott a neved, az eltarthat egy ideig

2011. jún. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi! Hát, nagyon boldog lennék, ha tényleg csak ennyi az egész...

Az anyakönyvi hivatalban nem árulták el.


Nevet egyébként nem változtatnék. :)

2011. jún. 27. 16:44
 5/20 anonim ***** válasza:
bocs hogy nem a kérdezek, de mindenképp kell külföldi házasságot magyarországon is anyakönyveztetni? párom külföldi és külföldön is élünk, tehát ha itt összeházasodunk akkor nekem azt otthon anyakönyveztetnem kell majd? vagy csak akkor ha ott élünk?
2011. jún. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
*bocs hogy kérdezek... :) elírtam. előző vagyok.
2011. jún. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ebben nem vagyok biztos, de a párom például azt mondta, hogy Törökországban büntetik, ha nem hitelesítik ott is a külföldi házasságot. Persze lehet, hogy egyes országokban más szabály van erre.

Nekünk azért lenne fontos, mert Magyarországon szeretnénk élni.

2011. jún. 27. 16:59
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell honosíttatni, ha nem a házasságkötés helyén akarnak élni, mivel a házasságkötés anélkül csak a házasságkötés helyén érvényes.
2011. jún. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Szia! En is kulfoldon hazasodtam, mindketten magyarok vagyunk. Hallottunk olyan pletykat, hogy megbuntetnek, ha nem jelented be Magyarorszagon a hazassagkotesedet, ezert mi elinteztuk. Nekunk igy ment az itthoni anyakonyveztetes: meg kint a magyarorszagi nagykovetsegen csinaltattunk egy hiteles forditast a hazassaglevelrol, mert itthon Magyarorszagon nagyon sokba kerul es meg az idot is huzza. A kinti hiteles forditas annyibol allt, hogy leforditottuk mi magunk, megszerkesztettuk a kulalakot, hogy teljesen ugyanugy nezzen ki es azt kuldtuk el a nagykovetsegre, ok csak lepecseteltek, igy a forditasi koltseget is megsporoltuk. Itthon mentunk ezzel a varoshazara, kozoltek velunk, hogy csak egyetlen (pesti) hivatalos forditotol fogadjak el a forditast, mondtuk, mi nem igy tudjuk, igy egy telefon utan kiderult, hogy, je, tenyleg, a nagykovetseget is elfogadjuk. (igy megsporoltuk a draga magyarorszagi forditasi koltseget) Mindketten szemelyesen ott kellett lenni, kitolteni egy papirt es kb 3 heten belul kipostaztak a magyar hazassaglevelet.
2011. jún. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A három hét nem hangzik rosszul. :) Viszont nálunk a párom nem tudna itt lenni Magyarországon, ha itt hitelesíttetjük a házasságot.

Eddig a kérdezett hivatalok 90%-a azt mondta, hogy elég az egyik fél is a hitelesítéshez. Lehet, hogy ez is az ügyintéző rigolyáitól függ...

2011. jún. 27. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!