Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Külföldi házasság magyarország...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldi házasság magyarországi anyakönyveztetése mennyi időt vesz igénybe?

Figyelt kérdés
Hihetetlen, mennyiféle hivatalban megkérdeztem már ezt, de senki nem tudja konkrétan megmondani. Általában hónapokat emlegetnek... nincs egy határidő, amin belül meg kell csinálniuk? Hogy a leggyorsabb?
2011. jún. 27. 16:30
1 2
 11/20 anonim válasza:
Utolso vagyok. Ugy tudom, azert kell mindkettotoknek ott lenni, mert van egy olyan kerdes a formanyomtatvanyon, hogy a leendo gyermekeiteknek mi lesz a vezetekneve, es ezt "egyetertessel" mindketten ala kell irnotok.
2011. jún. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a sok segítséget!

Ez nem tűnik nagyon komoly dolognak, hátha kikerülhető valami írásbeli nyilatkozattal. :)

2011. jún. 27. 21:20
 13/20 anonim ***** válasza:

[link]


Szia

itt foglalkoznak az anyakönyvi honosítással, ha felhívod őket pontos információt kaphatsz.

Viszont ha nem külképviseleten adod be a kérelmet, a lakóhely szerinti anyakönyvi hivatalba kell beadni.

Ha a külföldi házastárssal itt szeretnétek élni, tartózkodási engedélyt is kell kérnetek neki.


BÁH Állampolgársági Igazgatóság

budafoki út 60

2011. jún. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Szia! Még korábban felhívtam őket, egészen pontosan 4 területi szervüket, köztük budapestit is... Mindenhol azt mondták, nem ott intézik, hívjam az anyakönyvi hivatalt, csókolom. :D


Én az egész kérdezősködést az anyakönyvvezetőnél kezdtem. Ő nem tudott mit mondani, javasolta, hogy hívjam a törökországi nagykövetséget. Felhívtam őket, azt mondták, ha kint intézzük hónapok, ha itt Mo-n, napok kérdése, és bővebb infot a külügyminisztériumtól kérjek. Felhívtam a külügyminisztériumot, kb 5 helyre átkapcsoltak, mire közölték, hogy hívjam a nagykövetséget vagy a BÁH-t. Ekkor a BÁH ügyintézői ugye elküldtek az anyakönyvi hivatalhoz. Felhívtam egy budapesti anyakönyvi hivatalt, ott azt mondták, a BÁH intézi, őket kérdezzem, de kb. 60 nap lehet szerintük az eljárás.


A BÁH honlapján az anyakönyvi részlegen nincsenek telefonszámok. (az összes többinél vannak :D)

Megtaláltam viszont a vezető nevét, megkerestem Facebook-on, és már gondolkodtam, hogy írok neki egy üzenetet, de aztán inkább Titeket kérdeztelek. :D


Remélem, megspóroltam valakinek néhány telefonhívást. :)

2011. jún. 28. 19:01
 15/20 anonim ***** válasza:

szia

én javasoltam a BÁH-ot, ott dolgozom, de más osztályon

(1) 463-4890 - ez az anyakönyvi osztály titkárságának száma.

Az ügyintézés, törvényben meghatározott ideje 60 nap, ezt tudják tartani. De onnan indul az ügyintézés, amikor beérkezik az iratanyag a hivatalba. Az anyakönyvi hivatalokból van h havonta egyszer érkezik küldemény, tehát itt már lehet 1 havi csúszás.

Ráadásul itt a nyár, az ügyintézés a szabadságok miatt lelassul, sajnos. Nem akarom a kollégákat védeni, csak tényként közlöm.

2011. jún. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az ügyfélfogadás rendje hazai anyakönyvi ügyekben:

hétfö 13.00-16.00 óra

kedd szünnap

szerda 08.30-12.00 óra

csütörtök szünnap

péntek szünnap


De személyesen is bemehetsz, ha tudsz, ott pontos választ adnak.

2011. jún. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

ÉS ha bármi kérdésed van, nyugodtan tedd fel.

És ha itt akartok élni, ne feledjétek a tartózkodási engedélyt, letelepedést intézni.

2011. jún. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Jajj, de jó egy illetékestől hallani a dolgokat! Köszi szépen a segítséget! A telefonszám is jól fog jönni. :)


Akkor viszont tényleg nem értem, miért mondta eddig minden BÁH-ügyintéző, hogy a házasság honosítása nem az ő területük. Lehet, hogy rosszul kérdeztem. :)


Amire még kíváncsi lennék, hogy van-e valami módja annak, hogy közvetlenül a BÁH-ba küldjük/vigyük a papírokat, biztosítva ezzel, hogy ne lépje túl a 60 napot az ügyintézés. (Azért olyan fontos, mert a vízum a páromnak már megvan, meghatározott időre, és addigra hitelesnek kellene lennie a házasságunknak itthon is.)


És még valami... ha tartózkodási kártyát igényel az uram, ugyebár meghosszabbítják a vízumát 3 hónappal. Gondolom, amíg nincs kész a kártya, semmiképp nem dolgozhat Magyarországon. Ha viszont elkészült, de a 3 hónap még nem telt el, vállalhat munkát?


Köszi még egyszer!

2011. jún. 28. 22:02
 19/20 anonim ***** válasza:

szia

megpróbálhatod bevinni az iratokat az ügyfélfogadásra, talán nem fognak elküldeni.

Vízum: Ha C típusú a vízum nem hosszabbítható, újat kell felvenni, D típusút, családegyesítési céllal. Ezt külföldi képviseleten lehet, érvényes házassági akk, kell hozzá, lehet külföldi is. A D vízum ált. 1 évig érvényes, ez idő alatt kell elkészülnie a magyarnak.

Ha a vízum D típusú, hosszabbítható, ha nincs meg a magyar anyakönyvezés, ideiglenes tart.eng.-ot kap, amig elkészül a magyar akk.

DE! - családegyesítési vízum/tart.eng. kérelmezésekor, lakhatást, megélhetést vizsgálják. Tehát a magyar házastársnak rendelkeznie kell rendszeres jövedelemmel, vagy megfelelő megtakarítással. és a lakhatást is neki kell biztosítania: saját vagy szülői lakásba befogadó nyilatkozat, albérlet, a tulajdonos hozzájárulásával.

2011. jún. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Attol fugg hogy milyen allampolgarsagod van. Ha nem magyar akkor nem kell anyakonyveztetni Magyarorszagon. Ha magyar vagy akkor igen. Ha kettos allampolgar akkor is.

Kerdezd meg a Torokorszagi magyar konzulatuson hogy ezt ok csinaljak-e (ha ott elsz). Plusz mielott oda mesz hazasodni, Magyarorszagon is kerdezd meg hogy mik a feltetelei (ha nem ott elsz hanem MO-on). Nagyon sok papir munka, egy csomo eredeti okmanyt kernek mindket oldalon, szinte mar rohelyes.


Az en valasomat a magyar konzul jegyeztette be mar nagyon regen a magyar konyvbe (ez 4-6 honapig tart) (mert ott mentem ferjhez eloszor sok evvel ezelott es Magyarorszagon akarok ferjhez menni jovore) egyebkent nem erdekelnek a hazassagi adataim mert nem vagyok magyar allampolgar.


Es orszagtol is fugg.

2011. aug. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!