Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha valaki megkérdezi, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki megkérdezi, hogy mit szeretnénk nászajándékba, akkor illetlenség megmondani, hogy mi pénznek örülnénk?

Figyelt kérdés
Nem fogom ráírni a meghívóra sem vicces módon, sem komolyan, hogy pénzt szeretnénk (láttam már ilyet nem is egyszer), sőt mondani sem fogom, amikor átadom a meghívót, mert nem azért hívok meg bárkit is, hogy kapjak nászajándékot, de ha megkérdezik, akkor viszont szeretném mondani, hogy pénznek örülnénk, mert már együtt élünk a vőlegényemmel, és szinte mindenünk megvan, ami kelhet, amink nincs, azt pedig már csak akkor vennénk meg, ha költözünk. Nem illetlenség közölni ezt?
2011. jún. 27. 18:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

De nem bírod felfogni hogy megvan mindenük? Vagy mondják hogy hawai nászútra vágynak és megkapják?


Honnan tudod hogy annyira bejött amike te vittél? Esetleg csak túl udvariasak megmondani hogy mégsem.

2011. jún. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bunkóság nincs ebben! Én személy szerint akkor érezném magam szarul, ha vendégként olyat vinnék az esküvőre, amire rohadtul nincs szükségük!

A mai világban már jóval hamarabb összeköltöznek a fiatalok,mint ahogy házasodnak, ezért természetes,hogy szinte meg van már mindenük. A francnak vegyem meg a 25. vízforralót? Akkor inkább odaadom az árát, aztán azt vesz belőle,amit akar!

2011. jún. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem az, sőt...érdemes megkérdezni az ifjú párt, hogy mit szeretnének és annak megfelelően célszerű készülni az ajándékkal (a környékünkön ez teljesen normális dolog).

Mi is pénzt kértünk és a vendégeink nem is csináltak ebből problémát.


Egy ideje már együtt laktunk és szépen be rendeztük a mi kis kuckónkat. Tul. képpen nem volt szükségünk pl. egy (esetleg kettő, három...ki tudja mennyi)újabb mikróra, kávéfőzőre, étkészletre, kristály pohárra, festményre, stb...

A pénzből pedig kifizettük, akiket kikellett, a maradékből pedig elmentünk nászútra.

2011. jún. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
6%

Nekünk 4 hét múlva lesz az esküvőnk, és igencsak égne a pofánk, ha pénzt kérnénk.

De azért az örömteli, hogy mindenkinek megvan mindene, és nem tud megnevezni olyan dolgokat, amiket szívesen megvenne, de saját magától sajnálja rá a pénzt. Nincs is akkora válság!

2011. jún. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 16 nap múlva lesz esküvőnk!:D Akik megkérdezték, hogy mit szeretnénk, azoknak megmondtuk, hogy amit nekünk szánnak, azt pénzben adják ide, de ne azért jöjjenek. Nekünk is megvan mindenünk, sőt van amiből kettő, mivel a párommal mikor összebútoroztunk, már eleve sok mindenből kettő lett (mikró, mosógép, hűtő). Van legalább 3 edénykészlet, étkészlet, az apróságokról nem is beszélve 4 vágódeszka, 3-4 féle merőkanalas készlet (nem jut eszembe a neve), stb.


Én is azon a véleményen vagyok, hogy egyáltalán nem bunkóság a mai világban megmondani. Pontosan azért, mert én is magamból indulok ki, mikor esküvőre mentem, megkérdeztük, hogy van-e valami különleges kívánság ajándékra és mivel mindenki pénzt gyűjtött, így pénzt adtam. Nem a pénz miatt esküszünk, de ha már valaki mindenképp adni szeretne valamit, az adjon pénzt! Ha 500,- Ft-ot, akkor annyit, biztos nem azt fogom nézni, hogy ki mennyit ad. Egyébként ami pénzt mi költünk az esküvőre és a vendégek szórakozására biztos, hogy nem jön vissza az ára, de nem baj. :)

2011. jún. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem értem azokat válaszolókat, akik lehurrogják az őszinte kinyilvánítást, miszerint pénzre van szüksége a párnak, mert lehet, hogy pl. egy saját, vagy adott esetben nagyobb lakásba vagy házba szeretnének fektetni, hogy megalapozzák a jövőt. Ha egyszer minden megvan, mert összegyűjtötték maguknak az évek alatt, akkor miért nem lehet ezt megérteni? És miért olyan nehéz odaadni az ajándék árát a párnak ahelyett, hogy valami olyasmire költené, ami SZERINTE hasznos lesz nekik? Teszem fel vesz egy kávéfőzőt, mert azt nem látott a konyhában - közben lehet azért nincs nekik, mert nem szeretik a kávét, vagy koffeinérzékeny az egyik fél - akármi oka lehet.


Ezt egyébként a pár részéről lehet szépen úgy tálalni a vendégek számára, hogy elmondjátok, mire szeretnétek gyűjteni. Nászútra, lakásra, vagy félretenni a gyerek sulijára, etc. Így lehet, hogy a kevésbé toleráns vendégeknek sem fog kellemetlenül lecsapódni, és talán megértetni is könnyebb, hogy miért hasznosabb egy boríték a tervezett ajándék árával.

2011. jún. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekünk is mostanában lesz az esküvőnk. Alapvetően a pénz jönne jól, de van néhány dolog, amit szeretnénk (főleg az IKEÁból) így nagyon örülnénk pl egy vásárlási utalványnak, vagy valami műszaki cikkes boltba, vagy utazási csekknek.
2011. jún. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Örömteli,hogy meg volt szinte mindenünk! Neked ez miért fáj?

Az alapvető dolgokat (amiket általában venni szoktak nászajándékba) már megvettük magunknak. Volt már kávéfőzőnk, mikrónk, ágyneműnk, pohárkészletünk stb. Ezeket általában beszerezik az emberek, ha összeköltöznek pár hónapon belül.

És a lényeg nem a kérésen van. Nem kértünk. Megkérdezték minek örülnénk és vessen meg érte bárki de nem azt mondtuk,hogy a 48. pohárkészletnek!

Ja, igen, lett volna olyan,ami még nem volt meg pl. plazma tévé. Most mondjam,hogy azt kérünk?:))

2011. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!