Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasság előtti bizonytalanság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság előtti bizonytalanság? Éreztetek így?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt a párommal, ő 24 éves én 22. Már az első hetek után tudtuk, hogy komoly kapcsolatot szeretnénk, ami előbb-utóbb házassággal végződik. Mint minden lány, én is olvadoztam az első szerelemvallástól, amikor ki is mondta, hogy engem szeretne élete végéig maga mellett tudni a feleségeként stb. Aztán sokszor epekedve vártam, hogy hátha a szülinapi ajándék vagy más alkalmi kedveskedés egy gyűrű lesz (eddig még nem lett az). Összefoglalva: mindig vártam a nagy napot, meg a lánykérést, meg a közös életet.


Tegnap szóbakerült az esküvő témája, mivel a baráti körünkből 2-en is férjhezmentek/megházasodtak idén, plusz még jónéhány fiatal ismerős is. És hangosan filózni kezdett a párom, hogy hiába várjuk mi is a szebb jövőt, meg hogy sok-sok pénz legyen, mert a lagzira jövő nyárig összejönne a kellő (de nem több) összeg, és megejthetnénk a nagy napot. Kérdezte mi a véleményem. Akkor perpillanat meglepődtem, és már nem tudom mit válaszoltam, de a lényeg az, hogy most, amint látható közelségbe került az esküvő kérdése kicsit megijedtem. Nem a párommal kapcsolatban vagyok bizonytalan, mert biztosan őt szeretném férjemül, csak berezeltem az esküvő gondolatától. Pedig ezt vártam mióta.


Voltatok így? Mennyi idő alatt múlt el az a bizonyos félelem?


2011. aug. 1. 16:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%

Nem nem voltam igy. Nem vagyok parkapcsolatban.

Csak 22 eves. A parod meg csak 24 eves.

Hova siettek megis? Nem ertem miert kell ilyen koran megtenni ezt a lepest.


26L

2011. aug. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a legtöbben átesnek, nyugi, minden rendben lesz. :)
2011. aug. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is menyasszony vagyok, és ugyan még nincs belátható időn belül az esküvő időpontja sajnos, de én már alig várom, hogy megejthessük a nagy napot. Szeretnék minél előbb a felesége lenni, hivatalosan is összetartozni. Semmi félelem nincs bennem, és szerintem nem is lesz. Nem lehet, hogy esetleg azért van ez benned, mert azért ez mégis csak egy komoly elköteleződés? Meg tudod fogalmazni, pontosan mitől félsz?
2011. aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
13%

Mindennek eljön a maga ideje,nem kell sürgetni azt.

Szerintem még elég fiatalok vagytok ahoz,hogy összeházasodjatok.

Sok házasság pont azért megy tönkre ,mert túl hamar kötnek házasságot,

Én sajnos a magam kárán tanultam , fiatalon házasodtam és pont ez volt a baj,tudtuk hogy örökké együtt akarunk lenni örökre,de mégsem úgy jött össze,veszett lakás ,bútor minden...

Én minden esetre jól meggondolnám a helyetekben.

2011. aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Jajjj, első, felnőtt emberek, nem 15 évesen jöttek össze, hanem 18-20 évesen.

Hadd döntsék már el, hogy kell-e nekik, vagy sem.


Én támogatom az ötletet. Mire kéne várni? Együtt akarják leélni az életüket és ehhez hozzá tartozik az esküvő is, bármennyire is maradi elgondolás, amit nem írt meg a Cosmo. Nem ez fogja tönkretenni a kapcsolatukat, sőt.

2011. aug. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Valóban nagyon fiatalok vagytok még. Együtt éltek már egyébként? Ha nem, akkor érdemes lenne az esküvő előtt 1-2 évet együtt élni. Tudod, lakva ismerszik meg igazán a másik.
2011. aug. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Előbb várd,ki egyáltalán megkéri-e a kezed....
2011. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nekem és neki is fontos a házasság. Gyereket mindenképpen csak házasságba szülnék, és azt is csak majd, miután megvan a közös élet alapozva. 4 év együttlét után úgy érzem nincs miért húzni az időt, ha komolyan gondoljuk, akkor belevághatunk a közös életbe.


Valaki kérdezte, hogy mitől ijedtem meg. Hát eddig mindig csak a számokkal voltunk, hogy ennyi év, meg annyi év múlva, és távoli jövőként izgalmas volt. Most viszont, hogy lehet egy év múlva megejtjük olyan közelinek tűnik. Olyan érzésem van, mint aki hónapokig készül a nagy utazásra, és utolsó pillanatban elkezd izgulni, hogy milyen lesz a repülés...

A jövő ilyenkori dátum még nincs leszögezve (akkor ugyebár 23 lennék, szeptemberben 24), szóval ha úgy érzem akkor halasztunk egy évet még, de mi az esélye, hogy akkor nem jön rám megint a pánik? :)

2011. aug. 1. 16:29
 9/16 A kérdező kommentje:
Amúgy 23, majdnem 24 az nem fiatal az esküvőhöz... Nem idén készülök férjhez menni :)
2011. aug. 1. 16:30
 10/16 A kérdező kommentje:
Megkéri a kezem, mert elárulta magát :P Vagyis konkrétan rákérdezett, hogy mikor szeretném ha megkérné a kezem, évfordulókor (nyár vége) vagy Bálint-napon. Nem örültem, hogy lelőtte a meglepetést, mert ugyebár mindenki váratlanul szeretné kapni, és elmondtam neki, hogy mindegy mikor, csak ne tudjak róla. És ha úgy beszéljük meg, hogy jövőre esküvő, akkor onnantól bármikor gyűrű-gyanús helyzet állhat elő :)
2011. aug. 1. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!