Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasság előtti bizonytalanság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság előtti bizonytalanság? Éreztetek így?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt a párommal, ő 24 éves én 22. Már az első hetek után tudtuk, hogy komoly kapcsolatot szeretnénk, ami előbb-utóbb házassággal végződik. Mint minden lány, én is olvadoztam az első szerelemvallástól, amikor ki is mondta, hogy engem szeretne élete végéig maga mellett tudni a feleségeként stb. Aztán sokszor epekedve vártam, hogy hátha a szülinapi ajándék vagy más alkalmi kedveskedés egy gyűrű lesz (eddig még nem lett az). Összefoglalva: mindig vártam a nagy napot, meg a lánykérést, meg a közös életet.


Tegnap szóbakerült az esküvő témája, mivel a baráti körünkből 2-en is férjhezmentek/megházasodtak idén, plusz még jónéhány fiatal ismerős is. És hangosan filózni kezdett a párom, hogy hiába várjuk mi is a szebb jövőt, meg hogy sok-sok pénz legyen, mert a lagzira jövő nyárig összejönne a kellő (de nem több) összeg, és megejthetnénk a nagy napot. Kérdezte mi a véleményem. Akkor perpillanat meglepődtem, és már nem tudom mit válaszoltam, de a lényeg az, hogy most, amint látható közelségbe került az esküvő kérdése kicsit megijedtem. Nem a párommal kapcsolatban vagyok bizonytalan, mert biztosan őt szeretném férjemül, csak berezeltem az esküvő gondolatától. Pedig ezt vártam mióta.


Voltatok így? Mennyi idő alatt múlt el az a bizonyos félelem?


2011. aug. 1. 16:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Na látod, ez a beszéd! :)
2011. aug. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig sem a kérdésedet sem a válaszokat de annyit mondhatok ha valaki bizonytalan a dologban az már régen rossz. Szerintem hibát követsz el.
2011. aug. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem éreztem semmi bizonytalanságot az esküvőnk előtt.

Viszont én nem is az esküvőt vártam, hanem a pillanatot, hogy a felesége lehessek, és ő pedig a férjem legyen.

Gondolkozz el talán, te melyiket várod. Az esküvődet/esküvőtöket, vagy hogy a felesége legyél ő pedig a férjed legyen.

2011. aug. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
ha félsz,nem ő az igazi. ha ő lenne,minden természetes lenne.
2011. aug. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én most mentem férjhez, 3 hete és 22 éves vagyok. :)

Mikor anno, megvolt az eljegyzés, egy kicsit elbizonytalanodtam. Illetve, nem is ez a megfelelő kifejezés. Nem tudom elmondani, hogy mit éreztem. Meg voltam ijedve. Kb 2 napig tartott. 17 éves voltam, mikor összejöttünk, 19, mikor megkérte a kezem. Tudtam, hogy ő az igazi, mégis kicsit berezeltem...

Utána összeköltöztünk... felépítettük a házunkat, én elvégeztem az egyetemet stb. Mindketten szerettünk volna egy saját otthont, mielőtt összeházasodunk.

Ne aggódj, rám is néznek furán, mikor megtudják, hogy férjnél vagyok... :) Azzal jönnek, hogy elkapkodtuk stb. (pedig a férjem 32 éves) Én elmondhatatlanul boldog vagyok 5 éve a párommal, és tudom, hogy Ő az igazi. Vele szeretném leélni az életem, és tőle szeretnék gyerekeket.

Szóval, tuti meg fogod kapni a rossz véleményeket, ha 25 alatt mész férjhez, mert ma már ez nem "divat" úgymond. :)

2011. aug. 8. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

hm.. rám is csodálkoznak mikor megtudják hogy 25 évesen férjhez mentem:D


szerintem inkább csak izgulsz az esküvő gondolatától mert velem is ez történt, aztán mikor már feleség leszel, jót nevetsz az egészen:)


26/N

2012. szept. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!