Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Most beszélgetjük, hogy ...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most beszélgetjük, hogy össze kéne házasodni, csak a szerelmem szeretne házassági szerződést kötni velem. Mit tegyek? Hozzámenjek így?

Figyelt kérdés
A párom felépített egy gyönyörű házat,még 4 éve a volt feleségével.(az ex-nek 10%-a volt benne a házba) Amikor elváltak,a nő mégis vitte a ház értékének a felét.És most beszélgetjük,hogy össze kéne házasodni,csak a szerelmem szeretne házassági szerződést kötni velem.Tudom,hogy nincs semmi közöm ehhez a lakáshoz,és jogosan fél egy újabb bukástól,de nekem ez akkor is rosszul esik,és hiába akarok hozzá menni feleségül,így nem szeretnék.Mi a véleményetek?Mit tanácsoltok?Az is benne van a pakliba,hogyha ő csal meg,nekünk meg lesz gyerekünk,akkor mehetek majd amerre látok?Tanácstalan vagyok.
2009. ápr. 14. 15:53
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
51%
ez bizalmatlanság. így nem mennék férjhez. hogy előzőleg rosszul választott, az ő dolga, nem a tied.
2009. ápr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
76%
Igaza van. Nem árt lefixálni, hogy ki mit visz be a házasságba. Lehet most nagy a szerelem, de mi lesz 1-2 év múlva?
2009. ápr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs közöd a lakáshoz, vagyis az ő nevén van és marad is, akkor válás esetén is az övé marad. Csak a közösen szerzett vagyon feleződik. Pl. átalakítjátok fele-fele összeggel, akkor az átalakítás értékének a felére tarthatsz igényt.
2009. ápr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer már megégette magát, megértem a gondolkodását.

Neked kell ismerned, te tudod, hogyha gyereketek lenne, akkor vele hogyan viselkedne.

(Pl az én párom húsz szerződést aláirathatott volna velem, tudom, hogy a gyerekeinknek mindent megad, mindíg is gondoskodni fog róluk.)

Ha aggódsz e miatt, akkor mond meg neki, hogy vegyétek bele a szerződésbe, hogy pl. ha gyereketek születik akkor haszonélvezet kapsz a házra, vagy a gyerek megkapja a felét, vagy valami ilyen megoldás.

Beszéljétek meg őszintén.

2009. ápr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem rossz dolog a házassági szerződés. Később ha ne adj Isten zátonyra fut egy házasság,akkor nincs vita,hogy kinek mi jár.
2009. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Neki már van egy lánya,és gondolom a ház fele az övé.És ha nekünk lesz gyerekünk,és ha van szerződés akkor az én gyerekemet is ugyan úgy meg fogja illetni a háznak a fele,vagy őt a szerződés miatt nem?Vagy ha az én uram meghal (ne adj isten) és ha van szerződés akkor mehetek amerre látok?Mert az ex úgysem fogja hagyni a lánya végett.Most a kislány 5 éves,nagyon szeretjük 1mást,de az embernek akkor is kell gondolni a jövőjére.NAGYON KÖSZÖNÖM az eddigi válaszokat.
2009. ápr. 14. 16:24
 7/38 anonim ***** válasza:
88%

Probalj az o fejevel is gondolkozni, es ne csak a tieddel! Ha te lennel az o helyebe, ha neked lenne egy hazad, elvaltal volna mar egyszer, a volt parod vitte volna a 10 % helyett a haz ertekenek felet (bar ez nem tudom hogy lehet????:))), akkor te hogyan gondolkoznal??? Probald megerteni ot!

Ne a haz es egyeb vagyona miatt akarjal hozzamenni!

Ha pedig ugy erzed ez igy igazsagtalansag, akkor ne menjel hozza.

Menjel el egy ugyvedhez, nem kell hogy a baratod tudjon errol, es kerdezd meg mik a jogaid kesobb, szoval amivel nem vagy tisztaban, az ugyved felvilagosit!

De azert tenyleg ne akarjal abbol semmit, amiert a baratod, es az ex dolgozott meg!

Ha a baratod neven van a haz, az ove, azzal te semmit nem tudsz kezdeni, hiaba leszel a felesege.

Viszont a te kiszolagaltatott helyzeted is rossz lehet, mert pl. te bekoltozol a villaba a reklamszatyroddal, es miutan elmulik a rozsaszin szerelmes felho, jonnek a szurke, problemas hetkoznapok, rosszul fogod erezni magadat.

Menjel el ugyvedhez, es inkabb varjal meg! Papir nelkul is lehet boldogan elni, nem annyira fontos az!

2009. ápr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Megértem mindkét felet. Egyrészt tényleg megégette magát, ő építette fel, tehát lényegében nincs közöd hozzá.

Viszont a te szempontodból mi van ha mégis zátonyra fut a házasság, akkor ott leszel, hogy csupasz fenékkel tesznek majd ki az utcára, mert ugye minden az ő nevén van...

2009. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Én tudom hogy szar neki is a helyzet,megértem,hogy nem akar pórul járni megint.Ha lesz szerződés, és ha ő csal meg, akkor mi van?Megint én szívom meg.Vagy ezt bele lehet írni a papírba?ÁÁá amúgy meg igazatok van.......Szar így hozzámenni,amint írtam már, így nem is szeretnék,csak én is mint sokan mások mindíg is esküvőröl szép ruháról álmodtam:( Amúgy meg szerelmes vagyok, itt nem a pénz dominál.(természetesen az is valamilyen szinten,)
2009. ápr. 14. 16:43
 10/38 anonim ***** válasza:
80%
Tökéletesen megértem a párodat, pláne hogy egyszer már megégette a kezét. Te abba a házba nem adtál bele semmit, akkor milyen alapon várod el, hogy bármennyi járjon belőle neked? Ha történik köztetek bármi, visszamész oda, ahol eddig is laktál. Ha valaki tényleg szerelmes, és nem csak a másik tulajdonára fáj a foga, akkor nem zavarja egy házassági szerződés. Ha együtt maradtok, úgyis együtt használjátok a házat. Ha szétmentek, akkor meg milyen alapon várod el, hogy járjon neked abból, ami sosem volt a tiéd?
2009. ápr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!