Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőszervezés? Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőszervezés? Hogyan csinálnátok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Utána néznék éttermekben az áraknak...nem csak éttermekben, virágosnál, fodrászatban, kozmetikusnál, városházán, fotósnál, díszítőnél, borpincékben...

Megkeresném az ismerőseimet, akikre ezen területek bármelyikén számíthatok...

Összeszámolnám, kb hány emberről van szó, ez kb mennyibe kerül, megnézném van-e keretem minderre.

Kiválasztanám a megfelelő napot és akkor elkezdenék egyesével minden fent leírt problémát orvosolni...

Nálunk ez még kb 2-3 év úgyhogy ráérek


21-L

2011. aug. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ne cska az árat nézd, hanem a minőséget is.

meg mi az elképzelésed, kell-e autó vőfély, stb..

2011. aug. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bemegyek a hivatalba, jegyzőnél lerendezem a formaiságokat, a templomba a házfőnökkel szintén a formaságokat, aztán a normálisabbik papnak szólnék hogy most eljött ennek is az ideje, hajrá.


Ha nyár akkor kevésbé számít, de elkérném a polgármestertől a 600m2-es nagysátrat, meg az önkormányzat asztalait, padokat. Hely van kint a pincénél, gyönyörű panoráma is van, villany is van, mi kell még?

A rendezvényekre akik járnak felkonferálni a történetet, ők mindketten vőféjként is melóznak, valószínüleg ingyen is bevállanák, ha én kénrém. (Elég pénzt kaptak már rajtam keresztül.) Zenekar hasonlóképp, elég zenekart kellett már hívni hogy tartsanak utcabál, vagy hasonlót, így már tudom kik a jók a környékben, és főleg ár/érték viszonylatban kit éri meg.


El kell kezdeni szervezni az egészet mondjuk 3-4 hónappal előbb legalább, de inkább min. fél év, és akkor kijön mondjuk 10 üveg pálinka (sátrat ennyiért állítják fel a falugondnokság emberei, meg fuvarozzák ki a padokat, asztalokat, kaját, ilyesmi), kajához az alapanyagárak, piák csakis nagykerből, zenekar 50-100ezer és akkor estétől reggelig végig nyomják.

Esetleg még pár OSB lapból összeütni egy táncteret, hogy ne essenek el részegen a fűben.


Én ennél nem bonyolítanám tovább az enyémet. Esetleg, ha nagyon vacak az idő, elkérném az Általános iskola ebédlőjét meg az aulát. Ebédlőben 120 fő tud megkajálni, aulába kihordva az asztalokat ugyanennyi le tud ülni, plusz még a zenekar és a tánctér is ott van. De nem szeretem a bezártságot, inkább a szabad levegő a tóparton, a szőlő hegyen.

2011. aug. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi magunk szerveztünk mindent a férjemmel az esküvővel kapcsolatban, mondjuk a főszervező én voltam. Célszerű számba venni, hogy nagyjából hányan lesztek, és mekkora rá a keret.

Mi kb. egy évvel korábban kezdtük a szervezést, és egyáltalán nem volt korai.

Először a vacsi helyszínét kerestük meg. Csináltam egy menüsort, és árajánlat kérést italcsomagra, és ezt küldözgettem a szóba jöhető helyszíneknek (alapvető volt, hogy mindenki egy légtérben legyen, ne legyen különterem). Így elég sok kiesett. A bent maradt párhoz meg elmentünk személyesen, azért az más, mint a kép.

A foglaláskor már a menüsort is nagyjából rögzítettük. Mi ültetett büfét kértünk (előétel és leves felszolgálva, míg a főétel és a desszert svédasztalról). Jó áron volt, ahhoz képest, hogy mi volt benne.

Az étterem után lefoglaltuk a zenekart. Nekünk nem volt vőfélyünk, én nem bírom őket, sokszor megszakítják a táncot is, csakhogy játék legyen, vagy litániát zeng a kaja előtt, mikor majd éhen halsz. Ez nem mindig jó.

Fél évvel korábban lehet az anyakönyvvezetőhöz és a templomhoz bejelentkezni.

Célszerű megkérdezni, hogy mi van benne az árban. (étteremnél: meddig lehettek felár nélkül, vihetsz-e be rövidet, rendezvényhelyszínnél fizetni kell az asztalért székért, teremért; zenekar: mit játszon, mit ne, szünet; templom: díszítés, zene, jegyesoktatás;

Videós, és fotóst lefoglalni. Szintén rákérdezni, hogy mi van benne az árban.

A virág sem olcsó, és lehet szép díszítés akár ismeretlen olcsóbb virágból.

Mi a meghívókat, ültetőkártyákat, menükártyákat, köszönőkártyákat és az ülésrendet magunk csináltuk. Megúsztuk 30e-ből postaköltséggel együtt, míg a papírosnál 100e alatt szóba sem álltak velünk.

Mondjuk nem volt kis munka, főleg az ültető, mert az egy kis dobozka volt, amiben a köszönőajándék volt. A férjem tervezte, nyomtatta, vágta, hajtogatta és ragasztotta.

A korai foglalással sok mindent olcsóbban megúsztunk. Nekünk májusban volt az esküvőnk, de őszre/decemberre a legtöbb dolog megvolt, és tavalyi áron (étterem, fotós-videós, zenekar, menyasszzonyi ruha, autó, koszorús ruha, menyecske ruha.

A férjemnek egy olyan öltönyt vettünk amit máskor is fel tud venni, nem jöttek be a divatos esküvői öltönyök.

A sminket és a frizurát a kozmetikusom és a fodrász csinálta, akikhez már korábban is jártunk. Így normál áron megcsinálta.

A kocsinkat egy autószalonból béreltük potom áron, le voltak döbbenve, hogy mit akarunk, de szívesen segítettek.

Játék: kvízt csináltunk az asztalok között (körasztalok voltak, míg a fősztal tábla volt), és székfoglalós játék volt egy kicsit speciálisabban.

Talán a koszorús ruhát illene neked állni, de attól is függ, hogy mi a szokás a családban, és hány koszorúslányod lenne.

Egy kicsit hosszú lett.

Ha van kérdésed, nyugodtan írj privit, szívesen válaszolok.

2011. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Én igazából úgy tervezem, hogy hatalmas bulit szeretnék, sok vendéggel, és mindenképpen a szabadban.

De viszont, én esküvőszervezővel szeretném tökéletesíteni, nem szeretném hogyha minden feszültség a hátamra szakadna..

Abban segítsetek, szerintetek jó ötlet olyat tervezni..hogy szabadtéren végig kivilágítva minden , lampionokat felengedni, és jégszobrokat, csoki,-illetve pezsgő szökőkutakat tenni ?

2011. aug. 26. 15:00
 6/7 anonim ***** válasza:
[link] itt nagyon jól le van írva minden :) sok boldogságot! :)
2011. aug. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2011. szept. 4. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!