Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A koszorúslányok leülnek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A koszorúslányok leülnek a templomi bevonulás után?

Figyelt kérdés

Három koszorúslányom lesz, az egyikük 13, a másik kettő 10 alatt van. Ugye az teljesen rendben van, ha leülnek bevonulás után? Ilyenkor az első sorba kéne ülniük?

Illetve mit tanácsoltok a bevonulás sorrendjével kapcsolatban? Először a lánykák, aztán a tanúk, végül a menyasszony?



2012. ápr. 27. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Ahány ház, annyi szokás. Tekintve hogy ún. kis koszorúslányokról van szó, nagyon aranyos, ha a legkisebb megy elől és utána a nagyobbak. A fiam esküvőjén volt pl. vőfély és ő vezette a pici "koszorúspárt", utána jött a többi. Régi falusi szokás szerint a tanúk, azaz násznagyok a menyasszony előtt mentek, ma legtöbbször a menyasszony után. Nézz körül a családi hagyományokban, szokásokban is, érdemes ahhoz igazodni, mert azok figyelembevételétől valahogy mindenkinek jobb kedve lesz. Az "öregek", azaz akik előtted házasodtak, jó néven veszik, ha tovább viszik a család szokásait. Nem vagyon anyagias, te sem legyél az, de tapasztalatom szerint a hagyományokat követő esküvőkön több kerül a menyasszonyi tánc kosarába vagy vájdlingjába.
2012. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs, megint én. A koszorúslányok általában fél körben állnak az ifjú pár mögött. Persze, ha attól tartasz, hogy valamelyik nem tud sokáig egy helyben állni, akkor inkább üljön le mindegyik, mint valamelyik is rosszul legyen. Ebben az anyukáiknak is legyen szavazati joga, hiszen az ő gyerekükről van szó. Sok boldogságot!!!!
2012. ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 2-szer voltam koszorús.

Az egyiken 8 éves voltam, a másikon meg 17. Amikor 8 voltam akkor úgy mentünk be a templomba hogy elöl ment a pap, az egyik oldalán a menya, a másikon a vőlegény. És utánuk mentünk mi. Akkor leültünk az első sorba.


A másikon meg elöl mentünk mi (2-2 lány) és utánunk jött a vőlegény a lányával (aki akkor már 20 éves volt, mivel elvált emberről volt szó) és utána pedig a menya és az apja. Akkor állnunk kellett, de iszonyat kényelmetlen volt. Egy lábról a másikra álltunk, nagyon rossz volt. Szerintem kisgyerekeket ne állítsatok olyan sokáig, mert még szinte felnőttként is sok volt....

2012. ápr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Akkor mindenképp le fognak ülni :)

2012. ápr. 28. 02:07
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
mikor én voltam koszorús, nekünk az első sor előtt, két oldalt volt kirakva 1-1 pad, így az első sorban mégiscsak az örömszülők voltak, de a látvány is szép volt a bevonulásnál :)
2012. ápr. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!