Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak nekem akar gyűrűt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nekem akar gyűrűt, magának miért nem?

Figyelt kérdés
Már nincs sok hátra,és elviekben eljön az én nagy napom is. Először nem akartunk arany gyűrűt,majd később úgy döntöttünk mégis lesz. Erre párom tegnap az ékszer üzletben,mikor próbáltam a gyűrűt, odalépett mellém és közölte, nézz magadnak egy szebbet,ne karikát,mert nekem nem kell. Először azt hittem,hogy az nem tetszik neki,aztán miután így gondoltam, kimentünk az üzletből,s megkérdeztem,hogy mi volt a baj,talán nem tetszett neki? Azt mondta,hogy nem az,hogy nem tetszett neki,hanem az,hogy Ő egyáltalán nem akar gyűrűt húzni az ujjára. Vegyünk nekem egy szépet,ami nem karika, hanem arany,köves,szép viselős gyűrű, de neki ne,mert egyébként se hordaná. Ez eddig ok,tudom,h nem viselné,mert olyan a munkája,de azért gondoltam,hogy ha elmegyünk valahova,akkor azért felvehetné. A nyakamnak ugrott,hogy hát bezzeg ő akkor se vesz gyűrűt,főleg meg nem 35 ezerért egy párat!!!???(tök olcsó,mert beszámíttatom a fülbevalóm,és egyébként se keresünk rosszul),hanem nekem megveszi 30ért a csillivillit,de magának nem vesz... a következő üzletben ezt az eladó előtt jelentette ki,még annyit hozzátéve,hogy azért vegyen,hogy ott rohadjon a fiókban és később a zaciba menjen...ne is mondjam,az eladónak meg volt a véleménye, amit nem mondott ki ugyan,de elég volt ránézni...mondtam ezt anyósomnak,és sokkot kapott,hogy hát az ő fia nem volt ilyen, mi az ég lett vele,mit sz.rrágóskodik így esküvő előtt néhány nappal. Már eleve azzal se volt kibékülve,hogy miért húzza a fia így a gyűrűvételt,de ez most nála is kiverte a biztosítékot. kérdeztem Tőle,hogy esetleg nem akar már elvenni, nem szeret, vagy szégyell, vagy mi az áldás problémája van,hogy ha egy gyűrűt fel kellene húznia havonta négyszer hétvégente,ha megyünk valahova, de mindig azt mondja,szeret,de nem akar magának gyűrűt... tudom nem az a fontos,de legalább gesztusból megtehetné. Nem? Szerintetek most mi legyen?
2012. máj. 10. 16:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%
Hát én sem akarnám azért kidobni rá a pénzt (bár nekünk nincs is sok) h soha ne hordja. De mivel az én párom hord gyűrűt is ezért gondolom ilyen baj nem lesz. De most komolyan az a lényeg??
2012. máj. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

A férjem ugyanezt mondta, neki se kell gyűrű, mert egyszerűen nem bírja magán.

Nekem vett egyet (bár nem kértem), neki nincs. Aki ismer minket, tudja, hogy a férjem, aki meg nem, annak tökmindegy.


Miért fontos, hogy legyen gyűrűje? Arra figyelj, hogy azért, mert apukád így csinálta, a vőlegényed még másik ember, nem muszáj ugyanúgy csinálnia.

2012. máj. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%

Rengeteg oka lehet annak, hogy nem akarja felvenni 1-1 alkalomra se a gyűrűt.

Miért is?

- nem tudja elviselni

- gyerek még, és nem akarja ország- világ előtt vállalni, hogy nős

- valahol mélyen fél ettől az elkötelezettségtől


Sorolhatnám még, de szerintem a titok a harmadik válaszba rejlik. Az én férjem is utálja az ékszereket, a karikagyűrű volt az egyetlen, amire azt mondta, hogy majd megszokom. :) 1-2 hétbe telt. Büszke volt, és boldog, hogy a felesége vagyok, ahogy én láttam ha tehette volna mindenkinek megmutatta volna a gyűrűjét, nem csak a barátainak. A legfontosabb mégis az, hogy készen állt rá. Már kiélte magát előttem, állandóságra vágyott és nyugalomra.


Teljesen őszintén kérdezz rá erre a barátodtól, ha másra nem is lesz jó, a benne lévő feszültség /ami valljuk be minden házasulandóba benne van,/ feloldódik. Hidd el, ha teljesen elfogadja a házasságot, a gyűrűjét is hordani fogja társaságban. Ez igaz arra is, hogy ha túl lesztek a ceremónián, már másképp fog gondolni az egészre.

No meg beszélgetés alatt a valódi okot megtudhatod. Itt csak találgatni tudjuk a miértet.

2012. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
41%

ma 16:15


azt írod vannak akik nem viselik el, van ilyen, de te azért ráerőltetted a férjedre...gratulálok, még jó hogy nem vagytok éjjel nappal együtt, nem kell mindig kényszerből hordania....

2012. máj. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%
Mi se vettünk a férjemnek gyűrűt, mert nem szereti az ékszereket, sosem hordott semmit. Felesleges lett volna venni, bár lett volna miből, nem az anyagiak állták ennek útját. Egyszerűen tényleg felesleges lenne, hogy ott legyen egy dobozkába valamelyik fiókba, és néha előkerüljön, és megemlékezzünk róla, hogy "nézd, itt a gyűrűd, de minek...?". Amikor a gyűrűkről beszéltünk eleinte mi is többesszámban gondolkodtunk, de igazából ez csak megszokásból volt, hisz mindenki párban veszi a gyűrűt. Aztán mikor már odakerültünk, hogy valóban meg kéne őket venni, akkor hirtelen egymásra néztünk és megkérdeztem tőle: "Neked minek is kell gyűrű? Fogod te hordani?. Mondta, hogy soha nem venné fel. Nem fordult meg a fejemben, hogy talán nem szeret. Ő a gyűrűt nem szereti. Felesleges ilyeneken kattogni szerintem. Neked jobb lenne látni, ha húzza a száját miközben ráerőlteted a gyűrűt? Akkor meg azon vitáznál. Inkább tedd túl magad ezen, aztán felejtsétek el és éljetek boldogan gyűrű nélkül.
2012. máj. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem szeret ékszert hordani,ezzel sok férfi így van.Nem erőltetném,ha ő nem akarja.Abban pedig igaza van,hogy 2 ft is drága lenne egy olyan ékszerért,amit nem hord senki.Nem tudom miért fontos neked,hogy ünnepnapokon felvegye,amikor veled van és mentek valahová.Kicsit olyan érzésem van,hogy te ezzel akarod jelezni a többi nőnek,hogy ő a tiéd.Erre pedig nincs szükség.
2012. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
20%
OFF: Hogy nez ki az az eskuvo, ahol csak egy gyuru van (vagy nincs egy sem, hanem karkoto???)? Amikor a gyuruhuzas ideje van az ekuvon, akkor a ferj felhuzza a feleseg kezere a gyurut, es annyi? Ilyet meg nem lattam, tenyleg! Valoban erdekel, hogy akkor ott mi tortenik? Akivel megesett vagy latott ilyet, megosztana velem?
2012. máj. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Utolsó: A gyűrűhúzás nem kötelező része a szertartásnak.Az igen kimondása és az aláírás az anyakönyvvezető előtt két tanu jelenlétében a kötelező elem,a szülőköszöntés,csók,gyűrű,gyertyagyújtás,homoköntés,pezsgőzés,versmondás,zene stb csak köret.Elhagyható.Voltam olyan esküvőn,ahol tanu voltam és 5 percig tartott,nem volt semmi más csak,ami kötelező.Ők nem akartak gyűrűt venni,később sem hordtak.
2012. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én nekem ez nem furcsa hiszen több ember nem visel gyűrűt nálunk.
2012. máj. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!