Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi foglalót szoktak kérni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi foglalót szoktak kérni az éttermek általában?

Figyelt kérdés

%-ban fejezik ki, vagy hogy megy ez? Tőletek mennyit kértek?

Ez ugye a legnagyobb költség, mást is foglaltunk már, de most belefutottunk egy ilyen 50%-os témába, amit én túl soknak találok.


2013. jan. 10. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
3 hónappa előtte foglaltuk,akkor kértek egy hozzávetőleges elképzelést,hogy miket kérünk,nagyjábóli számolás,kérték a 20%-át.Aztán 3 héttel az időpont előtt ismét egyeztetés,pontositani mindent,akkor kértek még annyit,hogy az 50%-a már ki lett fizetve.Maradék 50%-ot lagzi után fizettük.(plussz a plusszba hirtelen kért dolgokat is,azok mindig vannak)
2013. jan. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
nekünk is úgy volt, hogy ha jól emlékszem, 4-5 hónappal előtte 40%-ot, aztán 2 héttel előtte újabb 40-et, a maradékot pedig az esküvő után. szerintem ez így korrekt volt.
2013. jan. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

hát, most ki fogtok "röhögni" nálunk 200Ft-ot kértek /fő előre, az összes többit utána... ezt is szerintem csak azért, hogy tuti biztos legyen, és ne mondjuk le...


ahol ekkora összeget elkérnek, ott arra következtetek, hogy nincs akkora forgalma az étteremnek, hogy jusson az alapanyagokra. Akkor viszont elgondolkodnék azon, hogy miért nincs forgalom.... (és ezt meg is mondanám a főnöknek)

2013. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi 10 hónappal előtte foglaltuk le az éttermet, 20 %-ot kértek, a többit esküvő után kell majd csak kifizetnünk.
2013. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Mi ilyenre nem is gondoltunk,hisz az étterem legtöbbször teltházas,nyáron szombatra pl még télen le kell foglalni,nekünk is csak azért volt elég 3 hónappal előtte,mert késő ősszel volt.(plussz sokszor ettünk már ott,mindig asztalfoglalós,mert szabad asztal kevés van mindig)

Azért kérnek ekkora előleget,hogy biztos legyen a foglalás.

És gondolj bele,50-100 főre már az rengeteg,ők elkészitik,ti meg nem mentek,ez évi pár alkalommal már elég nagy összeg.

2013. jan. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kb. 5%-ot kellett fizetnünk, de nálunk az étterem tulajdonosa az alapján dönti el, hogy mennyit kér előlegbe, hogy mennyire szimpatikus neki a pár, mennyire látja azt, hogy komolyan gondolják stb. Én is csodálkoztam rajta, hogy üzletbe hogyan lehet ilyen érzelmeket belekeverni, de hát nem veszekedett az ember, odaadta és kész. Egyébként én nem csodálkozom az 50%-on sem, annyi mindent hallani már a mai világban, sokan csalnak, hazudnak, ezért mindenki inkább minél jobban bebiztosítja magát.
2013. jan. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nekünk sem fordult meg a fejünkben, mivel akkor építettek egy új rendezvényházat, ott volt a lagzi is, és ez egy 4*-os kúria, úgyhogy nem, nem gondolnám, hogy emiatt kértek el sok előleget.
2013. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Érdekes igen, hogy mennyire keverik az érzelmeket, mi voltunk olyan helyen is, ahol nem hogy a foglaló, de a menü ára is attól függ, hogy mennyire vagytok szimpatikusak.
2013. jan. 11. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!