Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért házasodtok templomban?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért házasodtok templomban?

Figyelt kérdés

Olyan emberek esküvőjén voltam, akik soha nem járnak misére, gyónni stb., mégis volt egyházi szertartás is. Megfogadják, hogy a gyermekeiket is a hit szellemében fogják nevelni és ebből nem valósul meg semmi!

Minek ez a szemfényvesztés a templomi szertartással? Becsapják magukat, a vendégeket, a papot, az Istent...


2013. szept. 1. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Azért mert jó díszlet nekik a templom a képeken. Szerintem nagyon undortó dolog.
2013. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Én sem értem és szerintem is iszonyú nagy képmutatás!

Amúgy érdekes, hogy eddig kb. 10 esküvőn voltam, abból 4-nél volt templomi is és mind a 4 pár elvált már...

2013. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha egyik fél sem vallásos, akkor én is nagyon képmutató, hazug dolognak tartom. Nekem a férjem vallásos, rendszeresen jár templomba is, neki nagyon fontos volt az egyházi esküvő. Én viszont nem vagyok az, meg sem vagyok keresztelve. Úgy éreztem, ha úgy megyek bele ebbe, hogy nekem semmi közöm a katolikus egyházhoz és a valláshoz, akkor nagyon rosszul fogom magam érezni a saját esküvőnkön. Így néhányszor elmentem vele templomba, hogy kicsit megismerjem ezt a dolgot, és sokszor beszéltem a pappal, aki majd összead minket. Addig "húztuk" az esküvő időpontját, amíg én is találok valami hozzám közel álló érzést ebből a légkörből. Vallásos nem lettem, nem is keresztelkedtem meg (azt már tényleg nagyon hazug dolognak tartottam volna), de találtam olyan dolgokat a vallásban, amit a saját lényemre le tudtam fordítani, tudtam vele azonosulni, így végül lett egyházi esküvőnk is.
2013. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
19%

Igen,a református templomok is,amikben nincsenek szobrok,meg ilyenek,gyakorlatilag csak fehér falak,azok is baromi jó díszletek lehetnek.És ha templomban esküdsz,akkor tuti hogy el fogsz válni,mert például a szüleim is ott esküdte és már 18 éve együtt vannak,meg a legtöbb rokonom,ismerősöm is és ezek közül a legtöbb együtt van.

Jó,persze vannak akik csak megszokásból,az elvárások miatt,vagy képmutatásból megy oda,de vannak,akik be is tartják,amit ígértek.

2013. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó válaszoló, próbáld már értelmezni a kérdést! A kérdező nem arra volt kíváncsi, hogy miért jó a templomi esküvő, hanem hogy miért akar olyan pár is templomban esküdni, akiktől messze áll a vallás.


Azért, mert megszokták az emberek, hogy "hát az úgy szokás". Aztán az idősebb rokonok hőbörögnének, hogy miért nincs templomi esküvő is. Aztán van aki csak a hangulat miatt akar. Mindegyikre tudok példát mondani.

Sajnos manapság kevesen vannak akik nem csak képmutatásból akarnának templomi esküvőt.

2013. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Hát igen, a 4-es válaszoló 2. mondatának többször is nekifutottam. Eredménytelenül.

Hogy miért esküsznek ott, ha nem hívők? Képmutatásból sajnos.

2013. szept. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
én nem tudnám elképzelni, hogy ne esküdjek templomban. Ha választanom kéne inkább Isten előtt- minthogy egy anyakönyvvezető előtt- kötném össze az életemet a párommal. Régebben jártam templomba, mostanság nem nagyon, de amikor jártam akkor is az volt a véleményem, hogy nem attól hívő valaki mert a templomban ül. Igen, a templom Isten háza, de Ő mindig velünk van, nem? A gyónást sem tartom fontosnak. Isten úgyis látja a bűneinket és meg is bocsátja, nem kell ebbe a papot bevonni.
2013. szept. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó: kicsit ellentmondásba keveredtél :)

Ha isten mindig velünk van, akkor meg minek a templomi díszlet? Ennyi erővel akárhol kimondhatom azt, hogy hűséges leszek a páromhoz, nem kell ahhoz pap, meg a többi felhajtás.

Hivatalos sajnos csak az anyakönyvvezető előtt lesz, de a templom és a pap előtt tett eskü az tényleg csak egy szükségtelen dolog.

Persze, akinek ez fontos, az csinálja nyugodtan, én nem ítélem el érte. Csak azzal van bajom, hogy engem viszont elítélnek az ellenkezőjéért...


Ja és nem azt mondtam, hogy mindenki elválik, aki templomban házasodott, csak az én ismeretségi körömben most fedeztem fel azt a tényt.

2-es voltam.

2013. szept. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
igen, velünk van mindig, de akkor is meg kell adni a módját. Vagy csak menjek ki az utcára és tartsam ott az esküvőt?
2013. szept. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Én vallásos vagyok, nekem fontos volt a templomi esküvő. A férjem is meg van keresztelve, volt első áldozó, viszont ő nem gyakorolja a vallását. Mivel tudta, hogy ez fontos nekem, így fel sem merült benne sem, hogy ne legyen templomi esküvő.


Viszont azt nem értem és feleslegesnek tartom, amikor a pár csak azért keresztelkedik meg, hogy legyen templomi esküvő. Szóval akinek a vallás nem jelent semmit, akkor az miért nem megy ki egy mezőre, ami szintén csodaszép?


Azt, hogy ki válik el és ki nem, na az nem számít, hogy templomi vagy csak polgári volt az esküvő. Csak az számít, hogy a felek komolyan gondolták e, meg tudják e oldani közösen a problémájukat, és valójában csak a másikat akarják.

2013. szept. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!