Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » SOS: milyen nevet válasszak?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS: milyen nevet válasszak? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

Hétfőn megyünk bejelentkezni a polgárira, mert október 31-én házasodunk. A névválasztással azonban problémáim vannak, nem tudok dönteni, segítsetek.

Párom Szabó vezetéknevű, az én nevem Moczkory Edina.

Amik között vacilálok:


1. Moczkory Edina (Marad a sajátom): Egyedi név, nem sokan élnek ilyennel Magyarországon. Viszont sokan visszakérdeznek többször a vezetéknevemre, nem tudják leírni, stb, ez nagyon zavar. Viszont szeretnék a nevemmel a leendő férjemhez is kötődni, itt ez nem történik meg.


2. Szabó Edina (Felvenném a férjem vezetéknevét): Sokan nem találnának meg, viszont átlagos, egyszerű nevem lenne, amit mindenki le tud írni. Férjemnek ez a változat nem igazán tetszik, szerinte így olyan, mintha a testvére lennék. Karrierépítés szempontjából sem túl jó ötlet, mert egy ilyen átlagos névre nem figyel fel senki.


3. Szabóné Moczkory Edina (-né): Milliomodik Szabóné lennék, semmi egyediség, viszont marad mindkét vezetéknév. Anyósom is Szabóné, sógorom felesége is, párom mamája is, szóval még a családba is sokadik Szabóné lennék.


4. Moczkory-Szabó Edina (kötőjeles, az én vezetéknevem van elöl): Szerintem a kötőjeles változatok közül ez hangzik jobban, viszont általában a férj neve szerepel elöl a kötőjeles verzióban. Lehet, hogy így meg túl hosszú lenne.


5. Szabó-Moczkory Edina (kötőjeles, párom vezetékneve van elöl): Szerintem a rosszabbul hangzó kötőjeles változat, viszont párom szerint a férfi neve legyen elöl a nevemben. Hosszú.


Tudom, sok bajom van. De kérlek segítsetek!!!


2013. szept. 27. 17:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%
Én Szabó Edina lennék a helyedben.
2013. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Most komolyan, itt a gyakorin mondjuk meg neked, hogy te milyen névvel éld ezentúl az életedet? Nem neked kellene ezt érezned??


A véleményem: én maradnék a saját nevemen, ha magamról lenne szó.

A te esetben a 4. verzióra szavazok, ha a férjed nevét is akarod, de a sajátod is. Szerintem is jobban hangzik, mint a fordítottja. Né egyértelműen nem akarsz lenni, szóval a 3.-at kizárnám, és ahogy a szavaidból kiolvasom a 2. sem túl szimpatikus számodra.

2013. szept. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%

"Milliomodik Szabóné lennék, semmi egyediség"


Ezeknél akkor a kötőjeles se egyedibb, mert a milliomodik Szabó lennél, kötőjellel is, meg anélkül is. A Szabónésben is ott van a Moczkory ugyanúgy, mint a kötőjelesben. Egyik sem tömegesebb, mint a másik.

2013. szept. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Fél éve ezen gondolkodom, egyik nap így gondolom, másik nap úgy. Most úgy döntöttem, hogy végigkérdezem az ismerőseimet, meg itt gyakorin megnézem a válaszokat, és amelyik nyer, az leszek. Mindegyikkel el tudom képzelni a jövőbeni életem és mégis egyikkel sem.

Aztán lehet, hogyha kiderül, melyik nyert, akkor kitalálom, hogy mit is akartam valójában. :)

2013. szept. 27. 17:10
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

1. nem jó neked mert zavar hogy sokan nem tudják kiejteni, leírni a neved

2. Nem jó neked, mert te lennél a tucat Szabó Edina.

3. Akkor ez sem lesz jó, mert itt sem fogják tudni a neved leírni, kimondani, és itt is milliomodik Szabóné lennél

4. Hasonlóképpen nem jó mint a 3-as verzió

5. Hasonlóképpen nem jó mint a 3-as és 4-es verzió..


Nos akkor milyen neved lesz??

2013. szept. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
szerintem Moczkory-Szabó Edina legyél
2013. szept. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én önző vagyok és ha midnenképp valahogy akarnám a férjem nevét, de ennyire nem tudnék választani a helyedben, akkor azért lennék Szabóné Moczkory Edina, hogy hadd tudja mindenki, hogy a Szabó az ő, nekem van ilyen szép nevem. :D
2013. szept. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A negyedik a legjobb. :)Én anno ugyanezzel a problémával álltam, de nekem az eredeti nevem Szabó, a férjem Koleszár. Én Koleszár-Szabó Zelmira lettem így. :) Szerintem a negyedik hangzana a legjobban neked. Nem baj, ha a te neved van elöl, ezt indokolhatod azzal, hogy azt mégis csak apádtól kaptad. :)
2013. szept. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt mondom, hogy az 5., akkor az lesz?


Egyébként tököm írogatna ilyen hosszú nevet.


Már azt is bánom, hogy a gyerekemnek harmadik nevet adtunk.

2013. szept. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én maradnék a sajátomon, mert tényleg nem gyakori a neved, szabóból pedig nagyon sok van. Ha hozzátoldod a Szabót, akkor is vissza fognak kérdezni a Moczkoryra...szerintem ez a legegyszrrűbb és még a papírcserés macerától is megkíméled magad.
2013. szept. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!