Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A koszorúslányoknak a cipőt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A koszorúslányoknak a cipőt, frizurát, sminket is nekem kell állnom?

Figyelt kérdés
Hamarosan esküvőnk lesz, 4 koszorúslánnyal. A ruhájukat kifzettem, evidens, hogy a csokrot is én állom. Azt hittem, itt bezárul a kör, míg egyik ismerősöm azt mondta, hogy a "teljes koszorúslányt" nekem kell kifizetnem, beleeértve a frizurát, a sminket, esetlegesen a cipőt, stb... Mi a szokás? Igazából én nem ragaszkodom egyen-frizurához, úgy vagyok vele, hogy a hajával mindenki azt csinál, ami kényelmes neki. Nálatok hogyan volt/van ez a kérdés?

2014. febr. 13. 09:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Nincs elvárás. Van, aki a ruhát se veszi meg nekik.
2014. febr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Egyszer voltam koszorúslány, mindent nekünk kellett fizetni, ruha, smink, haj, cipő. Egyedül a csokrot kaptuk.
2014. febr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
3-szor voltam koszorúslány és mindent magamnak fizettem (vagyis pontosabban a szüleim fizették), viszont egyik menyasszony se mondta meg, hogy milyen ruhám legyen, hanem teljesen rám volt bízva minden. Csokor nem volt, egyik esküvőn kaptak a koszorúslányok egy karkötőt.
2014. febr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A ruhájukat fizettem (varrva lett,ahol a ruhám,5ezer volt anyaggal együtt).

Cipőt ők vettek hozzá akinek nem volt hozzá illő.

Frizurát,sminket akkor is csináltak volna ha egyszerű vendégként vannak jelen,ezt nem is értem miért a pár fizetné.

2014. febr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A csokor alap.

Ha elvárásod van a ruhával kapcsolatban (szín, fazon),akkor azt is neked illik fizetned.

A többit viszont mindenki maga állja.

Ezzel az erővel az összes meghívottat befizethetnéd fodrászhoz, kozmetikushoz, manikűrre...

2014. febr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy a frizurát és a sminket is neked kéne fizetned, ez kissé túlzó elvárás... cipőt max akkor ha valami teljesen lehetetlen színű ruhát választottatok nekik amihez nagyon nem illik a fekete.
2014. febr. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nálam a ruha színe volt megszabva, aztán végülis megegyeztünk, hogy majd én kifizetem, mert ugye tisztában vagyok a koszorúslányaim anyagi helyzetével. Viszont lehet hogy mind a 4 lány teljes "felszerelése" már kicsit sok lenne... :(
2014. febr. 13. 09:32
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm nagyon korrektül megoldotta. A ruhát én fizettem, de mondta hogy ez a mi ajándékunk neki, hogy a koszorúslányai vagyunk és közölte hogy eszünkbe ne jusson ajándékot venni pluszba vagy pénzt adni. Nem emlékszek már de olyan 10 körül volt a ruha bérlés. A fodrászt ők úgy oldották meg, hogy a háznál ahol laktak és ahol készülődtünk oda hívattak házhoz egy fodrászt és megcsinálta mindenkinek a haját ki hogy szerette volna. Sminket meg mindenki magának csinálta, vagy volt ott egy vendég csaj aki hobbi szinten sminkelgetett és volt akinek ő csinálta meg.
2014. febr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Én csak a csokrukat fogom állni a koszorúslányaimnak, illetve esetleg 1-2 hajat vagy sminket, ha úgy adódik a dolog.

Viszont a ruháikat nem én veszem meg, csak a színt szabtam meg,de egyébként egy sima kis koktélruha lesz, amit később is bármikor fel tudnak venni, így nem én veszem meg nekik.

2014. febr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell, hiszen a sajátjuk marad a cipő nem? Hacsak nem valami extra kívánságod van, amit aztán nem tudnak később hordani.

Smink, frizura akkor is lenne, ha csak vendégek lennének, nem? Ez utóbbiakat nem kellene állni. Ahány ház, annyi szokás.

2014. febr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!