Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lisztérzékenyek és egyéb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lisztérzékenyek és egyéb ételallergiások! Hogyan oldottátok meg az esküvői menüt? Milyen megoldási lehetőségek vannak arra, hogy a menyasszony ne legyen kirekesztve, hanem ehessen mindenből?

Figyelt kérdés

2014. júl. 30. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Olyan helyet kell keresni, ahol vállalják, hogy csak gluténmentes ételeket főznek. Legfeljebb kicsit többe kerül.
2014. júl. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesómék esküvője ilyen volt. A szálloda, aminek a rendezvénytermében tartották a lagzit vállalta, hogy az ő ételében garantáltan nem lesz semmi olyan, amit ne ehetne. Egész egyszerűen a pár elé mindenből gluténmenteset tettek, mások elé pedig nem. Nem számoltak fel ezért felárat.
2014. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
19%
Én személy szerint lisztérzékeny vagyok bár esküvőm nem volt még mert 22F vagyok de igen meg lehet oldani. Pl ha jól tudom a lakodalmas ételek között van a töltött káposzta ha jól tudom abba csak a végén kell egy kis liszt a habarásba. egybe megfőzni és a menyasszonyanak külön kell rántás rátenni! egyébként meg 22 éves vagyok 7 éves korom óta lisztérzékeny vagyok szóval 15 éve és szoktam én is normál dolgokat enni nagyon ritkán és nincs tőle bajom. Mondjuk renszert nem jó belőle csinálni. Szóval szerintem nem hal bele ha egyszer nem gluteimenteset eszik!
2014. júl. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3-as, ez nagyon egyénfüggő, akár komoly hasfájást is kaphat, azt meg ki akarna a saját esküvőjén.
2014. júl. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyik vendég lesz lisztérzékeny, a másik tejérzékeny. Az étteremben mondták, hogy semmi probléma, a tálak mellé nekik külön hoznak ki vacsorát, ami biztosan megfelelő, illetve a tálakat is úgy válogattuk össze, hogy onnan is tudjanak szedni.
2014. júl. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is van lisztérzékeny, ő vagy külön tálat kap, vagy kiválaszt 1-2-3 fajta húst, és tányérszervízesen megkapja.
2014. júl. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

En cukorbeteg vagyok,szoval nem mind1 mit eszem mikor es mennyit :D de egy enyhe foku liszterzekenysegem is van..( ha pl tobb lisztes dolgot eszem a kelletenel,faj a hasam,nem vagyok jol,es hasmenest okoz szinte rogton.. eskuvon menni a hasnak? raadasul a sajatomon?:DDD)

nekem meg nem volt eskuvom,de mondtak megoldhato hogy nekem ugyanaz csak liszt nelkul... :) nem kernek pluszba semmit sem.. es eleve nagyok az igenyeink ilyen szinten az eskuvon.. pl en es a volegenyem nem eszunk sertest,a csaladom igen,nem ehetek nagyon zsirosat,es liszteset,a csalad egyik tagja zsirosat nem ehet mert szivbeteg... lesznek itt intezni valok :)

Es a tortat kihagytak en ezt is leirom..

mivel szintes tortat tervezunk igy a legfelsot ugy tervezzuk hogy max egy ici picike torta legyen ami cukormentes lesz,szoval ugymond csak az "enyem" :)

es probaljuk ugy ossze rakni ami nem is megterhelo,de jol lehet lakni vele ( ertsd ugy hogy van mindenfajta kaja hogy mindenki tudjon enni,senki se maradjon ehen.

2014. júl. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat! :) Gondolom pár helyen gluténmentes tortákat is csinálnak. :) Igazából nem ilyen lagziszerűre gondoltam, hanem egy torta, tálak, csokiszökőkút...:D Szóval inkább mászkálós, és én imádok enni, eleve rossz néha, amikor a baráti társasgban többen sütiznek, én meg kimaradok...:/

3-as: Én egy kicsit sem bírom a lisztet, többen mondták, hogy ebben csak egy 'minimális' van, nagymamám és nagynénémék állandóan erőltetik. Én szédülök tőle, nem bírok koncentrálni, és ömlik az orromból a takony. Ezt sohasem kérem vissza. Emiatt "könnyű" betartani a diétát, mert soha többet nem akarom ezt újra átélni.

2014. júl. 31. 09:56
 9/13 anonim ***** válasza:

Legyen az ételek között olyan, amit te is ehetsz, és akkor olyasmit válassz, amit szeretsz is. Mondjuk valami grill husi, köret meg szinte akármelyik hagyományos köret lehet.


Nálunk cukorbetegek voltak, ezért volt a menüben olyan étel amit ők is ehetnek, és a sütemények között is volt cukormentes.

2014. júl. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Emberek, ha valaki tényleg lisztérzékeny, akkor muszáj betartani a diétát! Ha csak egy kicsit is eszik sima liszteset, elkezdődik az ellenanyag termelődés a szervezetben, ami pl. cukorbetegséget és rákot okozhat nála. Akkor is, ha nincsenek tünetek!

Persze, lehet rendelni sok helyről gm tortát vagy sütit, vagy előre kikisérletezed a kedvenceket és megsütik a rokonok :) Én mondjuk a diétás boltban vett sütiket nem szeretem, nem finomak, de egy sima piskótát bármikor lehet sütni gm-en és abból olyan tortát csináltok, amilyent szeretnétek.

Aki lisztérzékeny, nem kell kimaradnia semmiből, mindent sütök én is (kakaóscsigától a szilvásgombócon át a linzerig)

2014. júl. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!