Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha 40 éves a menyasszony -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 40 éves a menyasszony - mennyiben másképp illik az esküvő?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy 40 éves koromban fogok először házasodni. Nagyon fontos az esküvő, de talán nem olyan módon, ahogy ezt mindig is elképzeltem. Úgy gondolom, hogy részben visszatetszést is kelthet, részben talán nem is illik, ha minden "fiatalos" hagyományok szerint zajlik. Szerintetek mi az, amiben ilyenkor más az elvárás? Ruha, hangulat, vagy folytonosan a "fiatal pár" emlegetése? Vagy nem is kell, hogy más legyen? Volt itt már valaki hasonló helyzetben? (Fontos, hogy az első - és reményeim szerint egyben utolsó - esküvőről van szó.)

2014. júl. 15. 16:18
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam már olyan esküvőn ahol mindkét fél 50 éven felül volt, és egyáltalán nem volt benne semmi ciki, inkább olyan megható volt mivel ismerem őket közelebbről :) Legyen olyan amilyet szeretnél, ahogy jól érzed magad. Ez a TI napotok.
2014. júl. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem talán kicsit szolidabb ruha illik, nem a habos-babos,csilli-villi menyasszonyi ruha,tehát inkább a korodhoz megfelelőt :) ( a mindennapi életben sem öltözik úgy egy 40 éves nő,mint egy 20 éves lány). És még talán annyi,hogy a vőfény kicsit szolidabb feladatokat találjon ki, és mint ahogy mondtad, ne annyira hajtsa,hogy a fiatal,ifjú pár :)A többi szerintem maradhat ugyanaz,megérdemelsz egy csodás első lagzit! :) Sok boldogságot!
2014. júl. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
92%

38 évesen ugyan, de most volt az esküvőnk májusban. Első és terveink szerint utolsó is :)


Mi igyekeztünk mindent a legegyszerűbbre fogni. Nem voltak szivecskék, nem volt nagy bajszú, rímekben beszélő vőfély, nem volt kikérés, stb.


Ami volt: menyasszonyi ruha - egyszerű, nem habos babos.

menyecskeruha - egy egyszerű türkizkék koktélruha

Egy koszorúslányom volt, a testvérem 4 éves lánya.

Menyasszonyi csokor

Polgári szertartás - a vőlegényemmel vonultam be, volt szülőköszöntés, pezsgőzés, gyűrűhúzás, homoköntés

Lagzi egy gyönyörű étteremben - dekorációnak fehér abrosz pezsgőszínű damasztszalvétával, kicsi élő virág asztaldíszekkel.

Nekünk ceremóniamesterünk volt, aki tartotta a kapcsolatot a szolgáltatókkal, konferálta a dolgokat.

Volt csokiszökőkút

Fotósunk volt, videós nem (a videót úgysem nézi meg senki egynél többször), viszont gyönyörű képeink lettek.


Szóval minden egyszerű volt, olyan, amilyet mi ketten akartunk, és senki nem szólt bele, mivel mi fizettünk mindent. Tökéletes volt.

2014. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
74%

Mivel ez az egy lesz, olyan legyen amilyet szeretnétek. Függetlenül a külvilág megítélésétől.

Olyan ruhát húzz amilyenre vágytál, olyan hagyományokat iktassatok be a ceremóniába amilyeneket szívesen megélnétek.

Nem hiszem, hogy ez kor kérdése lenne. Azért mert 40 felett vagytok, még nem kell visszavenni a lendületből.


Úgy éljétek meg ezt a napot, hogy mindig emlékezetes maradjon. Mások véleményére meg tudod! Magasról.

2014. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nincsenek olyan kikötések, hogy valamit ne lehetne a kor miatt.

Pl. nyugodtan lehet fehér, habos ruha, ha az tetszik.

40 évesen azért még nem öreg az ember :) Nem hiszem, hogy van olyan, ami nagyon más lenne, mint pl. egy 25 évesnél.

Hiszen mindegy, hogy hány évesek a házasulandók, nagyon sok féle stílusú, hangulatú esküvő van.

Szervezzetek mindent úgy, ahogy szeretnétek, amire vágytok.

2014. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem semmiben sem kell másnak lennie ha habos babos esküt szeretnél, hisz miért kellene másnak lennie a 20 éves menyasszonyok nagy többsége sem az első férfihez megy hozzá végkép nem szűzen. Szóval szerintem nyugodtan lehet bármilyen esküvőd 40 évesen is.
2014. júl. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem sem éri meg csupán a korod miatt bármit is megváltozatnod. Olyan legyen, amilyet szeretnél/nétek. Mások véleményével pedig ne törődj!

Sok boldogságot!

2014. júl. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
95%
Én ha férjhez mennék (42 éves vagyok) fehér ruhát vennék fel, nem abroncsos-csipkést, hanem egy egyszerű, elegáns hosszú ruhát. Vagy valami pasztellszínűt. Nálunk se lennének olyan "vicces" játékok, mint szokás, egy szűkkörű vacsorát tartanánk, de persze lenne zene is.
2014. júl. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim válasza:
75%
Nekünk szeptember végén lesz az esküvőnk, a menyasszony 44 éves, én pedig (a vőlegény) 46 vagyok. Ebben a korban már másképp látjuk a világot, mint a huszonévesek, más a jövőképünk. Mi már az aranylakodalmunkat nem valószínű, hogy megéljük. Gyermek sem biztos, hogy lesz, de még az sem elképzelhetetlen, hogy most, a 25. órában egy kései gyümölcse is megterem a szerelmünknek.
2014. júl. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
12%

Ma már sokan nem törődnek az illemmel és főleg nem a jó ízléssel. A habos-babos ruha 40 évesen már ízléstelen.

Ebben a korban egy nő ne öltözzön, még menyasszonyként sem úgy, mintha 20 éves lenne.

Olyan stílusú ruhát válasszon, amilyeneket egyébként is visel. Ez lehet akár fehér vagy valamilyen pasztell szín is. Sok elegáns ruhát lehet találni középkorú nőként is.

A lakodalomban pedig mellőzném a szerepjátékokat. Ennek nincs is magyar hagyománya, de az idősebbeknek nem is jönnek be.

2014. júl. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!